נתת לנו Like ב-Facebook?

לקסוס - אוטו

לקסוס

דגמי לקסוס
  |   אתר לקסוס ישראל
  |   אתר לקסוס העולמי

לקסוס, חטיבת הפאר של טויוטה, נולדה בשנות ה-80' כפרוייקט שמטרתו היתה לפתח דגם-עלית שירחיב את ההיצע של טויוטה לתחום היוקרה. מחקרי שוק מקיפים הביאו להחלטה על השקת הדגם במסגרת מותג-יוקרה נפרד בשוק האמריקני. לאחר תהליך פיתוח שכלל בניה של 450 אבות-טיפוס, והשקעה של מעל מיליארד דולר לדגם אחד ויחיד – הושק מותג לקסוס ב-1989 עם ספינת דגל מרשימה: ה-LS400 (יחד עם דגם צנוע יותר שהתבסס על הטויוטה קאמרי דאז).

תוך זמן קצר התברר כי המותג היפני הצעיר אינו מתבייש בחברת יצרני האצולה האירופיים, ופרסים חשובים החלו לזרום. לקסוס קבעה סטנדרטים חדשים בהקפדה על הפרטים הקטנים ביותר ובאיכות, כמו גם בתודעת השירות; החברה זכתה שוב ושוב במקומות הראשונים בסקרי דעת קהל לשביעות רצון ואמינות, תחומים בהם נחשבת לקסוס למובילה העולמית. האיכות עשתה את שלה וכיום לקסוס הוא מותג היוקרה הנמכר ביותר בארה"ב.

היצע הדגמים התרחב בהדרגה וכולל כיום שש משפחות של מכוניות נוסעים, שלושה רכבי-פנאי ומכונית קופה-קבריולה. יש לציין כי רק ספינת הדגל, ה-LS, תוכננה מלכתחילה כדגם עצמאי; שאר הדגמים בהיצע חולקים בסיס עם דגם טויוטה מקביל, המשווק בחלק מהמקרים בשוק היפני בלבד. ב-2007 הושקה גרסת-שרירים ראשונה על בסיס ה-IS, ה-IS-F, ובעקבותיה צפויות להופיע גרסאות F חמות גם של דגמים נוספים. בינתיים, לרוב דגמי המותג נמצא רמת גימור ספורטיבית (F-Sport) הכוללת מלבד עדכונים קוסמטיים, חבילת אבזור ייחודית ושיפורים בהתנהגות. בשנת 2010 השיקה לקסוס את ה- LFA – מכונית קופה אקזוטית אשר יוצרה ב-500 עותקים בלבד.

כל דגמי הנוסעים של לקסוס מתאפיינים ברמה גבוהה של עידון וליטוש מכניים והנדסת אנוש מוקפדת, יחד עם חידושים טכנולוגיים. מאפיין מכני של כל מכוניות הנוסעים בהיצע פרט ל-ES הוא הנעה אחורית. בנוסף, לקסוס הוא מותג-הפאר הראשון שהציע גרסאות היברידיות לדגמיו, והיחד כיום המציע דגם עם הנעה היברידית בלבד.

בתחילת דרכה נמכרה לקסוס באופן סדיר בעיקר בצפון-אמריקה, אם כי מכוניותיה הגיעו גם לשווקים אחרים (כולל ישראל) בטפטוף. ב-2005 החל תהליך התרחבות גלובלית עם תחילת שיווק גם בשוק הבית היפני, וב-2006 הושק המותג רשמית באירופה. בעקבות הקמת השלוחה האירופית החל באותה שנה השיווק גם בישראל.

* מכירות בישראל ב-2012: 480 יחידות, מכירות בעולם ב-2012: 476,500.

לקסוס ישראל - רשימת הדגמים

המחופשים ביותר בקטלוג הרכב

אוטו לוגו (גרסת הדפסה) " /> (גרסת הדפסה) " /> (גרסת הדפסה) " /> (גרסת הדפסה)