נתת לנו Like ב-Facebook?

פשרה בייצוגית בעניין חניית נכים במרכז הירידים

אוטו חדשות מקומיות

פשרה בייצוגית בעניין חניית נכים במרכז הירידים

05.06.11 מערכת PsakDin.co.il

מעתה כל בעלי תו נכה יכולים להחנות בחינם גם במרכז הירידים בת"א

תגיות: חנייה, תביעה ייצוגית, חניית נכים, תביעה, פשרה, מרכז הירידים, תו נכה, חנייה בחינם, מרכז הירידים בת"א

לפרטים
auto.co.il icon
*ציין שם
*ציין טלפון *טלפון שגוי

הפרטים נקלטו במערכת, ניצור איתכם קשר בהקדם

v-icon
סגור
בית המשפט המחוזי בתל-אביב אישר הסדר פשרה בתביעה הייצוגית כנגד מרכז הירידים, בטענה כי גבה מנכים תשלום על חניה שלא כדין. הפרשה החלה כאשר מ' הגיש תביעה ייצוגית נגד מרכז הירידים בטענה כי בעלי תו נכה מכל סוג פטורים על-פי חוק מתשלום דמי חניה במקום ציבורי, שהגישה אליו אפשרית רק דרך חניה בתשלום. לדבריו, מרכז הירידים העניק פטור רק לבעלי תו חניה כחול.
 
מנגד טען מרכז הירידים, כי קיימת גישה אחרת למקום וכי ישנם נכים בעלי תו חניה שאינם מוגבלים בתנועה ויכולים להחנות בחניות הסמוכות. בנוסף, לדברי באי כוחו של מרכז הירידים, מי שאמור לשאת בתשלום דמי החניה של הנכה הוא מארגן הכנס או האירוע ולא מרכז הירידים עצמו.

סכום התביעה הייצוגית עמד על 4.2 מליון שקלים כנזק ממוני, וכן 12 מליון שקלים בגין נזק לא ממוני (לפי חישוב של 100 שקלים לכל נכה), אולם לאחר דין ודברים הגיעו הצדדים להסדר פשרה. על פי ההסכם תתאפשר מעתה והלאה חניה בחינם לנכים בעלי תו נכה בכל חניוני מרכז הירידים, והדבר יצוין בפרסומים, בשילוט ובתקנונים. בנוסף, יתרום מרכז הירידים 70,000 ש"ח לעמותת נגישות לישראל וכן 20,000 ש"ח לעמותת אחים לחיים, המסייעת לנכי צה"ל.

השופטת רות רונן אישרה את הסדר הפשרה בקובעה כי הוא יביא תועלת בעתיד לחברי הקבוצה, שלא ידרשו עוד לשלם בחניונים, וכן שהתשלום לעמותות סביר נוכח הקושי באיתור חברי הקבוצה.
 
לאתר המשפט הישראלי פסק דין

2 תגובות לכתבה

לקריאת כל התגובות ברצף
 • 2
  יש לתת עדיפות לבעלי תו עגלה כחול אשר באמת זקוקים לחניה

  הפשרה מבורכת אולם יש כיום יותר מ-90000 בעלי תו ירוק רגים שרובם ככולם רק מתקשים בהליכה אבל לא מוגבלים כמו בעלי תו עגלה שממש חייבים לקבל את הזכות הזאת שבלעדיה הם אבודים ולא נגישים!! מה שיקרה עכשיו שהדבר יבוא על חשבונם וחבל!! תתחשבו בהם יותר מהירוקים... אין דרך אחרת....

  07.06.11 | 18:42חיים

 • 1
  יפה והגון

  אכן, שופטת נבונה. אבל זה עדיין לא מספיק. בשדה תעופה בן גוריון קיים נוהל חדש מזה כמה חדשים, המטעה את ציבור הנכים כמעט במזיד. כידוע נכה פטור מדמי חנייה עד 4 או 5 שעות. עד לפני זמן נוהל זה חל על כל מקומות החניה של רשות שדה התעופה. לאחרונה,שונה נוהל זה דרסטית. חניה חינם רק בחניונים הרחוקים, ואילו בחניונים הקרובים לכביש הגישה וההמתנה למגיעים מחו"ל, לא רק שאין פטור לנכים, אלא התשלום גבוה באופן חריג כמדומני 30 שח לשעה!!! יותר גבוה בהרבה מקנדי בניורק!!! ולא עוד, שאין שלטים ברורים מספיק המודיעים לך על השינוי. תגובת מפעיל החניון בשיחת טלפון" מי שרוצה לעמוד קרוב שישלם" בושה וחרפה. לדעתי גניבה לאור היום.

  05.06.11 | 15:55ידידיה

חלומות אמריקאיים קלאסיים

לגלריה המלאה

חם באתר

מבצעי רכב בשוק הישראלי

מבצעי רכב, ימי מכירות , חיסולי מלאי בסוכנויות רכב ואצל היבואנים

ליסינג ומימון לרכב

קונים רכב בליסינג פרטי? קבלו טיפים והצעות אטרקטיביות כאן

מבחן צמיגים – בלימה (וידאו)

כמה גדול ההבדל בין צמיגים שונים ביכולת הבלימה במקרה חירום? יצאנו לבדוק

מי היא המשפחתית ההיברידית הטובה בישראל? (וידאו)

יונדאי איוניק מול קיה נירו וטויוטה אוריס היבריד - מבחן דרכים השוואתי

איזה מחירון רכב קובע?

מחירון לוי יצחק או יד2? באיזה מחירון רכב לבחור כאשר רוצים למכור או לקנות רכב?

אוטו לוגו (גרסת הדפסה) " /> (גרסת הדפסה) " /> (גרסת הדפסה) " /> (גרסת הדפסה)