נתת לנו Like ב-Facebook?

ליסינג: "מחירי המבצע" גבוהים ממחירי השוק

אוטו כסף ומספרים

ליסינג: "מחירי המבצע" גבוהים ממחירי השוק

25.03.14 ענת דניאל
מה המחיר הריאלי בשוק של מיצובישי לנסר?

עד כמה "מחירי המבצע" אותם מציעות חברות הליסינג אטרקטיביים?

11 תגובות | תגיות: שוק הרכב, ליסינג, מבצעים, מחירון, ענת דניאל

לקראת חג הפסח, אנו הישראלים נוהגים להשתגע עם ניקיונות הבית, להפטר מציוד וביגוד ישנים, ומאידך, גם להתחדש. האביב היא עונה של התעוררות והתחדשות גם בעולם הרכב. אחרי תרדמת "חורף" של יותר מרבעון (מבצעי סוף השנה 2013), מפציעים שוב ימי מכירה מיוחדים, יריד רכב ובטח כבר הייתם עדים לפרסומים של מגוון מבצעי מכירת רכב שהחלו לצוץ כבר החודש בכל מדיה אפשרית – המציעים רכבי ליסינג עתירי אחוזי הנחה.

המלאי האדיר שמצוי אצל חברות הליסינג מוצא מפלט אל תוך השוק הפרטי ומוגש אלינו בימים אלו בכותרות ענק מושכות ובמבצעים, לכאורה, אטרקטיביים. כמה מושכים המבצעים הללו? מבצעי הרכב של חברות הליסינג וההשכרה כוללים הנחות גדולות – עד 30 אחוז הנחה ממחיר המחירון, ותנאי מימון נוחים. רוצים עוד? יש גם מגוון מתנות המוצעות לקונה המאושר: אבזור חיצוני, מערכות מולטימדיה ואף ביטוח מתנה לשנה. הפרסומות בעיתונות מבטיחות מגוון מכוניות משפחתיות משומשות ממודל 2008 ועד 2013, וחלק מהחברות מבטיחות גם נתוני נסועה נמוכה. נשמע טוב, לא?
 
 
מבצעים שעולים ביוקר
 
איפה הקאץ'?
אנחנו אולי מכונים "צרכנים נבונים", אבל פרסומות יפות והבטחות מעשה ידי קופירייטרים עלולות להסיט אותנו מהדרך – לוותר על בדיקה מדוקדקת וארוכה של שוק הרכב, ולהגיע היישר לסניף הקרוב לביתנו. כי בינינו, למי יש כוח להשוואות מחירים וכאבי ראש מיותרים. פסח פה, רוצים לקנות רכב.

שורת המפתח כאן, היא – " מחירי המבצע מול המציאות בשוק". בחיפוש מהיר ופשוט באתרי מכירת הרכב הגדולים של השוק הפרטי, נגלה שהמחירים של מכוניות פרטיות העומדות למכירה נמוך לא רק ממה שרשום במחירון אלא גם "ממחירי המבצע" שמופצים בימים אלו על ידי חברות הליסינג. אלו לא באמת חדשות. זה לא חדש שקשה היום למכור מכונית משומשת, השוק מוצף בכלי רכב פרטיים למכירה, במוכרים מתוסכלים שמעדכנים מדי יום מחיר נמוך יותר במודעה, ובקונים מעטים בעלי תקציב מוגבל. היצע וביקוש, אתם יודעים.
 
 
שוק הליסינג וההשכרה טובע במכוניות
 
עד כמה "מחירי המבצע" לא משקפים את הנעשה בשוק הישראלי? בואו נשווה מספר מכוניות משפחתיות משומשות המוצעות בחברות הליסינג, למשפחתיות יד שנייה מאנשים פרטיים:
 
טויוטה קורולה אוטומטית, מ-2008, מוצעת כיד ראשונה מליסינג, ב-47,900 שקלים (מחירון 56,000 שקלים), ובשוק הפרטי מחיר המיקוח מתחיל ב-45,000 שקלים.
 
פורד פוקוס 2009, מוצעת על ידי אחת מחברות הליסינג במחיר "אטרקטיבי" של 48,000 שקלים במקום 64,000 שקלים לפי מחירון לוי יצחק. ומה עם יוסי מחולון? הוא מוכן למכור לכם את הפוקוס הפרטית שלו ב-43,000 שקלים, ובתל אביב תמצאו אחת גם ב-39,500 שקלים. מחירים לפני מיקוח למכוניות עם נתונים מצוינים.  
 
 
והדוגמאות ממשיכות: פולקסווגן ג'טה - שנת 2010, מוצעת במחיר הנחה של 79,900 שקלים (מחירון 101,000 שקלים), בזמן שבלוחות מצאנו מכוניות עם נתונים טובים במחירים שבין 50,000 שקלים ל-63,000 שקלים.
 
שברולט קרוז 2009 שמוצעת בסניפי הליסינג החל מ-44,000 שקלים (59,000 שקלים במחירון), תימכר בשוק הפרטי (עם עשרות אלפי קילומטרים פחות) בכ-40,000 שקלים.

צרכנות נבונה. אין ברירה אלא להיות מחושבים
 
אז לא לקנות?
רכישת רכב משומש מגלמת בתוכה יתרונות רבים (הרכב כבר ספג את ירידת הערך לדוגמא) וגם חסרונות (תחזוקת רכב משומש ללא אחריות). ביצוע רכישה של מכונית משומשת מליסינג מציע יתרון בדמות האחריות שניתנת בד"כ במסגרת עסקאות כאלו אבל מנגד מציע מכוניות שעברו שימוש אינטנסיבי יותר.

אז אם רוח ימי המכירות הנושבת בין דפי העיתון ממריצה אתכם להחליף את המכונית הישנה, והחלטתם שהצעות חברות הליסינג וההטבות אותן הן מציעות מתאימים לכם, בדקו קודם לכן את ההיצע בשוק הפרטי. במידה ותחליטו לפנות לביצוע עסקה עם אחת מחברות הליסינג, לפחות תדעו את "המחיר הריאלי" של המכונית אותה אתם רוצים לקנות, ותפתחו במשא ומתן אמיתי. תופתעו לראות כמה כוח יש לכם כצרכנים, וכמה גמישות חברות הרכב/ליסינג יגלו.

11 תגובות לכתבה

לקריאת כל התגובות ברצף
 • 11
  מגיב 10

  גם אתה סוכן של חברת ליסינג

  02.04.14 | 00:49תומר

 • 10
  ל9 - אני בבירור לגבי רכב מליסינג ויכול להגיד לך

  שהנתונים שלי די דומים למשפחה שתארת ועבורי האפשרות הליסינג ש8 הציג הכי משתלמת בנתיים. לא מעניין אותי מי כאן סוכן של מי, מעניין אותי מה לי יוצא מזה וזה רכב חדש בלי בלון ובלי התחייבות ארוכת טווח ובלי לקחת רכב משומש שלך תדע כמה יעלה לך בסוף.

  30.03.14 | 11:59דני

 • 9
  8 סוכן של אלבר, 5 סוכן של חברת ליסינג מתחרה

  אין שום חיה אחרת בעולם שתיתן למשפחה שמכניסה הביתה עשרת אלפים שקל נטו בחודש, עם משכנתא של 3000 שקל, ושלושה ילדים, עם אוברדראפט של עוד 20 אלף,רכב שעולה 100,000 במקדמה מצחיקה, תשלומים לחמש שנים ובלון של קולונוסקופיה שיתפוצץ להם בפרצוף אחרי 5 שנים =ללא שקל ביד, ללא רכב, ועם תלות מוחלטת בפטרון הליסינג שמכר להם את האוטו. רציתם לעשות מחומץ יין, נראה יותר שתקבלו Xיין

  28.03.14 | 09:40הסיבה היחידה ששוק הליסינג מוכר משומשות זה המימון

 • 8
  ומה עם ליסינג על רכבים חדשים?

  כי הכתבה לא התייחסה אליהם וחבל. אני קיבלתי רכב חדש, 0 קילומטרז' מאלבר בעסקה של 18 חודשים. ואני דווקא כן בדקתי ועשיתי חישוב שגם הבן שלי שלא גאון גדול במתמטיקה יכול להבין שזה משתלם. משלמים 8K ואז כל חודש בערך 700. לרכב חדש זה כלום חברים...

  27.03.14 | 23:14רביב

 • 7
  היום כבר כולם יודעים: רכב ליסינג זה רכב שחוט שרק אדם מיואש יקנה

  טיפולים בחלקים ברמה נמוכה (אם בכלל מטפלים בזמן), מחפפים תקלות ותיקוני פח גרועים, נהגים שמוציאים תסכולים על האוטו וכל זה בשביל "הנחה" עלובה של כמה אלפי שקלים?!! נגמרו הפראיירים

  27.03.14 | 11:14ליסינג=גנבים ונוכלים

 • 6
  היחידי שיעבוד עלינו הוא אתה מספר 5..

  סוען ליסינג בדוק, עדיף להוסיף 10000 ולקנות מפרטי, חברות הליסינג הםרמאיות שקרניות וחזירות

  27.03.14 | 05:29פרטי

 • 5
  הסיבה פשוטה - כנסו

  השוק הפרטי רווי מאכרים, זיופים ולך תדע ...
  מוכר פרטי המחזיק אקזמפלר טוב, דורש מחיר מחירון או קרוב לו.
  חברות הליסינג לא יכולות להרשות לעצמן אלא להיות שקופות וכן מתחייבות לאחריות ותיקון כלל הליקויים וזה עוד לפני שהזכרתי את מבצעי המימון ואופציה לרכישת הרכב חזרה בעוד שנתיים שלוש "ועליה" לרכב חדש יותר.
  בקיצור וכאזרח מן היישוב המסקנה המתבקשת הינה שרכישה מחברות הליסינג הינה ראש שקט בסך הכל !
  מעבר לכך, השכילו חברות הליסינג לייצר חווית רכישה מהנה, מבחר רב של כלי רכב, אנשי מכירות מיומנים ו-One Stop Shop בו ניתן לרכוש גם ביטוח.
  ושלא יעבדו עליכם (-:

  26.03.14 | 18:33OLE

 • 4
  סיפור ידוע - תקועים עם עודפים עצומים של מכוניות סחוטות ללא שוק.   ל"ת

  ללא תוכן

  26.03.14 | 10:27t-t

 • 3
  ה"אחריות" של הליסינג לאא שווה כלום כי הם חבורת סוחרי רכב נוכלים   ל"ת

  ללא תוכן

  26.03.14 | 08:21ערסים בחליפות

 • 2
  אם יש מי שמשלם למה לא לא לקחת?פריירים רק מתחלפים כבר אמרנו?   ל"ת

  ללא תוכן

  25.03.14 | 23:36avi

 • 1
  גם קנו ב20 אחוז פחות מהיבואן וגם רוצים 20 אחוז יותר מהשוק

  בקיצור..אין סוף לחזירות. ענף הרכב נכנס לסיחרור. בואו נקווה שהצרכן ירוויח

  25.03.14 | 17:29קרטמן

חם באתר

מבצעי רכב בשוק הישראלי

מבצעי רכב, ימי מכירות , חיסולי מלאי בסוכנויות רכב ואצל היבואנים

ליסינג ומימון לרכב

קונים רכב בליסינג פרטי? קבלו טיפים והצעות אטרקטיביות כאן

מבחן צמיגים – בלימה (וידאו)

כמה גדול ההבדל בין צמיגים שונים ביכולת הבלימה במקרה חירום? יצאנו לבדוק

מי היא המשפחתית ההיברידית הטובה בישראל? (וידאו)

יונדאי איוניק מול קיה נירו וטויוטה אוריס היבריד - מבחן דרכים השוואתי

איזה מחירון רכב קובע?

מחירון לוי יצחק או יד2? באיזה מחירון רכב לבחור כאשר רוצים למכור או לקנות רכב?

אוטו לוגו (גרסת הדפסה) " /> (גרסת הדפסה) " /> (גרסת הדפסה) " /> (גרסת הדפסה)