נתת לנו Like ב-Facebook?

קאדילק CTS: מבחן דרכים (וידאו)

אוטו מבחני רכב

קאדילק CTS: מבחן דרכים (וידאו)

26.08.15 גיא רוטקופ |   צילם: שחר אלגזי
קאדילק אחרת?

קאדילק CTS החדשה אולי נראית דומה למה שהכרנו מהחברה עד היום – אבל רק נראית. עכשיו גם במבחן וידאו

8 תגובות | תגיות: CTS, קאדילק, קאדילק CTS, גיא רוטקופ, מבחן דרכים, שחר אלגזי

לפרטים
auto.co.il icon
*ציין שם
*ציין טלפון *טלפון שגוי

הפרטים נקלטו במערכת, ניצור איתכם קשר בהקדם

v-icon
סגור
 
הפגישה הראשונה שלי עם קאדילק CTS החדשה הייתה בזמן ההמתנה, הארוכה במיוחד, שסידרו לי החבר'ה של UMI עד שהרכב היה מוכן למסירה. אחרי שסיימתי לספור את המרצפות, לשחק בכל אפליקציה בטלפון ולענות למיילים, החלטתי ללכת לשבת ברכב שבאולם. קמתי וצעדתי בביטחה לכיוונה של מה שהתבררה, למרבה המבוכה, כ-ATS. וזה משהו שבאמת לא קורה לי אף פעם. כן, הן עד כדי כך דומות. נכון, אחרי שמכירים טוב יותר את ה-CTS רואים שהיא אחרת – גדולה יותר, רעה יותר – אבל במבט ראשון היא לא מספיק שונה. 
 
לייעוץ חינם עם כתבי הרכב של אוטו על קאדילק CTS חייג ל-3262* או לחץ כאן
 
חדש
אחרי שניגשתי לרכב הנכון, אפשר לראות את החידושים. העיצוב הזוויתי, עם הפרונט האגרסיבי, מבהיר שזו קדילאק. החרטום לוכד מיד את העין עם גריל ענק ותאורת יום (פס לד אנכי, ארוך ומרשים) שמעניקים לו מראה "רע" במובן המרשים. גם מאחור היא יפה, גם אם מאוד דומה למה שמכירים מקדילאק בדורות האחרונים. מהצד פחות אהבתי את קורה C, שהרגישה כבדה מעט. אבל מה שה-CTS הזו עושה בצורה באמת מרשימה היא להסתיר את גודלה. רק בחניה, צמודה למכוניות מן הישוב, קולטים פתאום כמה היא גדולה. הנתונים מספרים על אורך של כמעט 5 מטרים, מה שאומר שהיא ארוכה יותר ממתחרותיה. ה-CTS מוצעת בארץ עם מנוע אחד – 2.0 ליטר טורבו 272 כ"ס – ב-360,000 שקלים לגרסת הכניסה ועוד 30,000 שקלים לבכירה, מחיר שמציב אותה כאחת המכוניות הפחות יקרות בקטגוריה שלה. 
 
 
דומה מאוד ל-ATS 
 
האמריקאים חובבי "פטנטים", ותא הנוסעים מציע כל טריק אפשרי בספר – וגם כמה חדשים. ראשית יש כאן שפע אבזור, כאשר כסטנדרט תקבלו קישוריות בלוטות', כניסה והתנעה ללא מפתח, גג שמש מגודל, מושבים עטופי עור עם תפעול חשמלי, אוורור (שימושי להפליא) וחימום (קצת פחות שימושי); פנסי קסנון עוקבי פניה, מערכת GPS מקורית (עובדת בישראל, אבל באנגלית) וחישוקי 18 אינץ' נאים. הגרסה המאובזרת מוסיפה לוח מחוונים המוקרן על מסך 12.3 אינץ', תצוגה עילית, וילונות צד מאחור ובשמשה האחורית, בקרת אקלים נפרדת ליושבים מאחור עם חימום מושבים ועוד. אבל חשובה יותר היא התוספת לבטיחות האקטיבית, בדמות מערכת התרעה על התנגשות מלפנים, סטיה מנתיב וזיהוי רכב בשטח המת במראות. 
 
אנחנו קיבלנו למבחן את הגרסה הבכירה, שעם ההנעה פצחה במופע מרהיב על לוח המחוונים המוקרן, שמציע לנהג שפע אפשרויות תצוגה והתאמה אישית. בהחלט שימושי ונוח. תא הנוסעים מציע שפע של עור, אלקנטרה וקרבון שנראים מצויין, למרות הגוונים השחורים מדי, והוא בהחלט מקום שנעים להיות בו. 
 
במרכז יש מסך מגע נוסף, ודרכו תשלטו על המערכת השונות של הרכב. יותר נכון – תנסו לשלוט. מערכת התפריטים עמוסה מדי, לא אינטואיטיבית ודורשת זמן לימוד. מזל שהמערכות החשובות – שמע, מיזוג וכו' – קיבלו כפתורי מגע יעודיים. גימיק משעשע הוא סגירה/פתיחה חשמלית של תא/מחזיק הכוסות בין המושבים. מלפנים המרווח טוב בכל המדדים, ולמרות גג השמש לא נרשם מחסור במרווח לראש. מעבר למושב האחורי ממשיך את הרושם החיובי עם מקום טוב לברכיים, אבל גבוהים כבר יפגשו את התקרה, וגם חסר מעט מקום לכפות הרגליים. המושב עצמו יחסית נוח, גם אם מעט קצר ונמוך. תא המטען גדול, אבל מעט צר, מה שפוגע מעט בשימושיות. 
 
 
מערכת התפריטים עמוסה מדי, לא אינטואיטיבית ודורשת זמן לימוד 
 
אבל הגענו לכאן בשביל לנהוג, וזה אומר להניע את מנוע ה-2.0 ליטר טורבו, ולצאת לדרך. מדובר ביחידת הנעה דומה למה שפגשנו ב-ATS, עם 272 כ"ס, אלא שכאן יש יותר כמעט חמישה קג"מ יותר מבאחות הקטנה. אגב, גם כאן היה אפשר לדעתנו לוותר על הכיתוב 2.0T על תא המטען. המנוע משודך לתיבת הילוכים אוטומטית עם שישה יחסי העברה, ומשם עובר הכוח לגלגלים האחוריים. המנוע חזק ומציע ביצועים טובים והרכב בהחלט מרגיש זריז כמצופה.
 
התיבה לא מושלמת ומדי פעם מתבלבלת, אבל בסה"כ היא בסדר גמור. בכל הקשור לדלק, המנוע הזה כבר פחות מרשים. בימי המבחן הוא דרש 8.2 ק"מ לליטר ובשיוט רגוע רשם רק 12.5 ק"מ לליטר, נתונים בינוניים למדי. 
 
אנחנו כבר מזמן לא מופתעים מרכב של קדילאק עם יכולת דינאמית גבוהה, והדור הנוכחי ממשיך את המסורת. זה מתחיל עם אחיזת כביש טובה מאוד, בין היתר הודות לצמיגים במידות מעט מופרכות, בטח בהתחשב בהספק המנוע – 245/40 מלפנים ולא פחות מ-275/35 מאחור. כנראה שחכו שזו לא CTS-V.
 
 
אנחנו כבר מזמן לא מופתעים מרכב של קדילאק עם יכולת דינאמית גבוהה 
 
אז אחיזה יש בשפע, אבל לא רק – בולמי הזעזועים מציעים ריסון טוב גם במצב ה'נוחות' (יש גם ‘ספורט', ומתג הבחירה משפיע גם על המנוע), שהיה המצב המועדף עלינו במרבית הזמן. הבלמים מגבים את היכולת עם עוצמה טובה, אם כי התחושה עצית. עוד בנושא התלונות נרשם הגה שבכל מהירות מרגיש מעט קל מהרצוי. הוא גם מהיר למדי, כך שיש לטפל בו בתשומת לב.
 
במצב ‘ספורט' תיבת ההילוכים משתפת פעולה בצורה טובה עם נהיגה מהירה, ותוריד הילוך בזמן בלימה כדי להיות בהילוך הנכון ביציאה מהסיבוב, ויש גם תפעול ידני שמעניק עצמאות כמעט מלאה (לפעמים התיבה תוריד הילוך על דעת עצמה, אבל לא תעלה הילוך גם בקו האדום). 
 
השורה התחתונה? זו מכונית מאוד מהירה, ולא רק בקו ישר. אבל ההגה והבלמים פוגעים בחיבור עם הנהג ובהנאה מהנהיגה. 
ביום יום ה-CTS מציגה נוחות ממוצעת במצב המתלים הרגיל. בעיר היא טובה יחסית על השיבושים הקטנים אבל שיבושים בינוניים, ובעיקר חדים, יחדרו את המתלים ויגיעו אל הנוסעים ביותר מדי מקרים. מחוץ לעיר היא פחות טובה על השיבושים הקטנים, אבל מרוסנת בשיבושים גדולים. התוצאה הסופית היא מכונית נוחה למדי רב הזמן, שקל לגמוע איתה שפע של קילומטרים אך כזו שמדי פעם מעבירה חבטה קלה אל התא לצד רעשי כביש מורגשים. 
 
 
קאדילק נמצאת היום במקום אחר - וזה לטובתה
 
קדימה
קדילאק השאירה מאחור כבר מזמן את הספינות המתנודדות שהיו מזוהות איתה בעבר. היא נמצאת במקום אחר – וזה לטובה. הדור הנוכחי ממשיך את המסע העקבי של קאדילק קדימה – הוא בנוי טוב יותר, מציע מידות נדיבות ואבזור עשיר, תוך שהוא שומר על העיצוב והאופי המזוהה של קאדילק. נכון, היא עדיין לא מושלמת, ויש עוד פער אל המתחרות הגרמניות בנוחות ועידון. אך היא מכונית טובה בסך הכל, נטולת נקודות תורפה מעצבנות (כמו המרווח מאחור ב-ATS, למשל), וכשמשקללים אל תוך התמונה את המחיר התחרותי, היא הופכת לאופציה מעניינת. 
 
קאדילק CTS מציעה חבילת אבזור לשקל עדיפה על המתחרות הישירות, והביצוע טוב מספיק כדי להוות תחרות אמיתית. מה שבטוח, בלי שמץ של ספק, שזו המכונית הטובה ביותר שקדילאק יצרה בשנים האחרונות.
 
 • נתונים טכניים
 • קאדילק CTS
תצורהטורי
נפח מנוע2.0 ל'
סוג מנועטורבו בנזין הזרקה ישירה
הספק272
הנעהאחורית
תיבת הילוכיםאוטומטית - טיפטרוניק
מערכות עזר בטיחותיותABS, ASR, EBA, ESP, EBD.
בסיס גלגלים291 ס"מ
אורך496.5 ס"מ
רוחב183 ס"מ
גובה145 ס"מ
מהירות מרבית0 קמ"ש
0-100 ש'5.9 ש'
פליטת co2-
ציון מבחן ריסוק-
מחיר400,000 ש"ח

8 תגובות לכתבה

לקריאת כל התגובות ברצף
 • 8
  כתבה עם צרות עין גלויה נגד קאדילאק

  קאדילאק הראת לכולם תכיוון ולישראלים בעיקר לכותבי הכתבה שלא מוכנים לקבל את זה שקאדילאק עוקפת כעת תארופאיות

  בכל העולם צויינה לשבח גם הגרמנים עצרו תנשימה
  סואוו כתבה מעצבנת ושיקרית צרות עין בולטת שלא רוצים להודות עם זה היה במוו הייתם נותנים ציון 100 כי אתם לקקנים לגרמנים ולא מבינים בשיט ברכבים!!

  28.11.16 | 20:10וויליאם

 • 7
  גם באירופה

  autobild בחן והסכים, שהיא טובה יותר התנהגותית על הכביש מבמוו סדרה 5, וממרצדס E class.
  אבל היא גם יותר יקרה שם, סביבות 10% יותר באותה רמת גימור, שזה הפוך ממה שקורה בארץ. בארץ כלמוביל דורש מחיר מופקע על המרצדסים שהוא מיבא, סביבות 20%-25% מעבר למחירם הראלי ולכן המצב מתהפך, כך שבארץ המרצדס מלאכותית יוצאת כאילו יקרה יותר. אם כי יש הרבה מה להתמקח איתם על המחיר באולם תצוגה של מרצדס, והמחירון זה לא מה שנסגר בפועל.

  26.08.15 | 22:34א.

 • 6
  1

  1

  26.07.14 | 21:03akayomjx

 • 5
  באוטו שחכו איך כותבים "שכחו"?

  "כנראה שחכו שזו לא CTS-V"

  25.07.14 | 00:44גדי

 • 4
  תגובה ל-3

  רשמתי אירופאי. כאילו, כזה שנמצא באירופה. מוטור טרנד הם... אמריקאים.

  תמצא מבחן אירופאי שאומר שעדיף קדילאק על סדרה 5.

  24.07.14 | 09:34קורא

 • 3
  מענה לכותב מס' 2

  תתחיל מ- motor trend ו- consumer reports.
  שם תגלה ששניהם דרגו את ה CTS החדשה כרכב המוביל והמנצח בקטגורית המכוניות הזו.

  ההשוואה נעשתה מול מרצדס E קלאס, במוו סדרה 5, ולקסוס GS. הנצחון העיקרי של הקאדילאק היה בהתנהגות הרכב ויכולותיו הדינמיות, שהותירו אותם עם פה פעור.

  הסכום היה:
  "המכונית שמנצחת את הגרמניות במגרשן הן".

  ה CTS זכתה אגב כמכונית השנה ב- motor trend, זכיה שהעלתה את מכירותיה בשוק האמריקאי בעשרות אחוזים מאז פרסום הדבר.

  מוטור טרנד נחשבים בארה"ב כשם דבר בעולם המוטורי, ולאחר היכרות ארוכה עם תוצריהם אני נוטה להסכים ומבין מדוע. ממליץ גם לך להתעדכן ולייצר היכרות עימם.

  23.07.14 | 10:36א.

 • 2
  תגובה ל-1

  ישבתי ברכב, מרווח מאוד, אלא אם אתה 2.20.

  שלח לנו איזה מבחן, אירופאי, שמראה שהיא עדיפה על סדרה 5 דינאמית.

  ולסיום, אם המקום הזה לא נראה לך, לך תקרא במקום אחר. נשבר מטוקבקיסטים סוג ד שמגיעים רק להתלונן.

  22.07.14 | 11:55באבא

 • 1
  חוות דעת שונה מהכותב

  נקודת הטורפה העיקרית של ה- CTS החדשה, היא מרווח פנים ונפח תא מטען אל מול מתחרותיה המרצדס E קלאס והבמוו סדרה 500. מנגד בכל שאר הפרמטרים, בהם התנהגות כביש, הנני חולק על הכותב: המכונית הזו מנצחת את הבמוו והמרצדס המקבילות, וכך סוכם בכל אחד מהמבחנים שערכו לה מעבר לים, היכן שהדעה קובעת הרבה יותר מאשר מגזינון קטן בארץ הקודש.

  21.07.14 | 14:55א.

קאדילק CTS

חם באתר

מבצעי רכב בשוק הישראלי

מבצעי רכב, ימי מכירות , חיסולי מלאי בסוכנויות רכב ואצל היבואנים

ליסינג ומימון לרכב

קונים רכב בליסינג פרטי? קבלו טיפים והצעות אטרקטיביות כאן

מבחן צמיגים – בלימה (וידאו)

כמה גדול ההבדל בין צמיגים שונים ביכולת הבלימה במקרה חירום? יצאנו לבדוק

מי היא המשפחתית ההיברידית הטובה בישראל? (וידאו)

יונדאי איוניק מול קיה נירו וטויוטה אוריס היבריד - מבחן דרכים השוואתי

איזה מחירון רכב קובע?

מחירון לוי יצחק או יד2? באיזה מחירון רכב לבחור כאשר רוצים למכור או לקנות רכב?

אוטו לוגו (גרסת הדפסה) " /> (גרסת הדפסה) " /> (גרסת הדפסה) " /> (גרסת הדפסה)