נתת לנו Like ב-Facebook?

פורשה מציגה: 3.4 ש' ל-100; 34.5 ק"מ לליטר

אוטו חדשות חו"ל

פורשה מציגה: 3.4 ש' ל-100; 34.5 ק"מ לליטר

27.02.17 רועי צוקרמן

שילוב לכאורה בלתי אפשרי בפאנאמרה טורבו אי-הייבריד החדשה: האצה ל-100 קמ"ש כמו מכונית-על, תצרוכת דלק נמוכה יותר מטויוטה פריוס

תגיות: פורשה, פורשה פאנאמרה

לפרטים
auto.co.il icon
*ציין שם
*ציין טלפון *טלפון שגוי

הפרטים נקלטו במערכת, ניצור איתכם קשר בהקדם

v-icon
סגור
פורשה עושה את מה שפעם נחשב ללא יאומן, ומציגה את הפאנאמרה טורבו S אי-הייבריד (E-Hybrid) עם ביצועים של מכונית-על, מרכב סדאן מרווח לארבעה ותצרוכת דלק נמוכה יותר ממכוניות הכלאיים המסורתיות.
 
המכונית החדשה מבוססת על הטורבו S, ומוסיפה את טכנולוגיית הכלאיים ואפשרות טעינה מהרשת (פלאג-אין הייבריד) שפורשה הציעה ב-918 ובפאנאמרה אי-הייבריד הרגילה. זה אומר שיש לה הספק מרבי של 680 כ"ס ומומנט מרבי של 86.6 קג"מ, שילוב של מנוע V8 טווין-טורבו בנזין בנפח 4.0 ליטר עם 550 כ"ס ו-78.5 קג"מ, ומנוע חשמלי עם 136 כ"ס ו-40.8 קג"מ. למכונית תיבת שמונה הילוכים רובוטית דו-מצמדית.
 
 
 
מערכת הכלאיים נתמכת במצברי ליתיום-יון בעלי קיבולת של 14 קילו-וואט שעה, שנטענים כאמור גם מרשת החשמל. היא מאיצה מעמידה ל-100 קמ"ש בתוך 3.4 שניות (3.5 בגרסת האקזקיוטיב עם בסיס הגלגלים הארוך), ל-200 בתוך 11.7 שניות (12.1) ומגיעה למהירות מרבית של 310 קמ"ש.
 
 
 
אבל הנתון המרשים באמת הוא תצרוכת הדלק הממוצעת - 34.5 ק"מ לליטר בתנאי מעבדה לפי התקן האירופאי, תודות לטווח נסיעה חשמלי של בין 25 ל-50 ק"מ, מה שגורם - כמו תמיד במכוניות פלאג-אין - לעיוות בנתוני צריכת הדלק (המבחן התקני לא מתחשב בכמות החשמל שנצרכה, אלא רק בכמות הבנזין). אגב, הפאנאמרה יכולה לנוע על חשמל בלבד במהירות של עד 140 קמ"ש.
 
 
 
דגם האי-הייבריד יצויד במתלי אוויר מתכווננים, היגוי אחורי בתוספת תשלום (תקני באקזקיוטיב) והנעה כפולה חכמה, המסוגלת לחלק את הכוח קדימה-אחורה ובין הגלגלים האחוריים.
 
מבחינת עיצוב, גרסת העל החדשה כמעט ואינה מובדלת מדגמי הטורבו הרגילים, למעט תגי E-Hybrid וקליפרים בירוק זרחני. מידותיה זהות - עם אורך כולל של 505 ס"מ (520 באקזקיוטיב), רוחב של 194 ס"מ, גובה של 143 ס"מ ובסיס גלגלים של 295 ס"מ (310 באקזקיוטיב).
 
 
 
הפאנאמרה טורבו S אי-הייבריד תוצג בתערוכת ז'נבה בחודש הבא. מיבואנית פורשה לישראל נמסר ל"אוטו" כי אין כוונה לשווקה באופן סדיר, אך מי שיחפוץ בכך יוכל להזמינה בהזמנה מיוחדת. מחירה עדיין אינו ידוע.

אין תגובות לכתבה

אין תגובות נכון לרגע זה

חם באתר

מבצעי רכב בשוק הישראלי

מבצעי רכב, ימי מכירות , חיסולי מלאי בסוכנויות רכב ואצל היבואנים

ליסינג ומימון לרכב

קונים רכב בליסינג פרטי? קבלו טיפים והצעות אטרקטיביות כאן

מבחן צמיגים – בלימה (וידאו)

כמה גדול ההבדל בין צמיגים שונים ביכולת הבלימה במקרה חירום? יצאנו לבדוק

מי היא המשפחתית ההיברידית הטובה בישראל? (וידאו)

יונדאי איוניק מול קיה נירו וטויוטה אוריס היבריד - מבחן דרכים השוואתי

איזה מחירון רכב קובע?

מחירון לוי יצחק או יד2? באיזה מחירון רכב לבחור כאשר רוצים למכור או לקנות רכב?

אוטו לוגו (גרסת הדפסה) " /> (גרסת הדפסה) " /> (גרסת הדפסה) " /> (גרסת הדפסה)