נתת לנו Like ב-Facebook?

ימאהה WR450F - מבחן דרכים

אוטו מבחני רכב

ימאהה WR450F - מבחן דרכים

19.04.17 דני קושמרו |   צילם: חזי עלון

הכלי שיוציא את הברוטליות גם מהמהוגנים שברוכבים. ואז יוסיף עוד קצת

תגיות: ימאהה, דני קושמרו, WR250F, ימאהה WR450F

לפרטים
auto.co.il icon
*ציין שם
*ציין טלפון *טלפון שגוי

הפרטים נקלטו במערכת, ניצור איתכם קשר בהקדם

v-icon
סגור
קטגוריה: אנדורו
 
מתחרים בולטים: הונדה CRF450X, הוסקוורנה FE450, ק.ט.מ EXC450, קוואסאקי KL450
 
מחיר הגרסה הנבחנת: 60,000 שקלים 
 
 
"תגיד", שאל חבר שרכב לידי, "מה עובר עליך היום? אתה רוכב כמו משוגע, מחצץ באבנים, נותן פול גז בכל ישורת. מה הסיפור? החברה זרקה אותך?". בפראפזה על "זה לא את, זה אני" - זה האופנוע.
 
 
 
הוא אשם
זה ה–450 של ימאהה שגורם לרוכב הגון ורגוע (לרוב) להתנהג באנטיפטיה כזו, לשכוח מהחברים ולתת בגז כאילו אין מחר (או תהום בסוף הישורת). ה–450 הוא אופנוע אגרסיבי, חזק, גדול וגבוה שמצריך רגליים ארוכות כדי להגיע לרצפה מהמושב, והקשר לאופנוע מוטוקרוס קיים דרך חלקים משותפים, כולל מנוע ושילדה, עם YZ.
 
דגם 2016 שונה מאוד, והוא דגם אחר, ועם מנוע "הפוך" כמו ב–250 שנבחן; פתח היניקה נמצא בחזית והפליטה מאחור, לשיפור זרימת אוויר והורדת מרכז הכובד.
 
אין בשורה בעיצוב, בעיקר ביחס למתחרים האירופים. הוא לא מכוער, אבל נראה כאילו ימאהה ויצרנים יפנים אחרים החליטו במודע שבשטח, בניגוד לכביש, הנראות פחות חשובה, ואולי הם צודקים. הרי ה–WR בדגמיו הקודמים היה לשם דבר בתחום האמינות. הדור החדש אמור להיות כזה למרות שהוא מתוחכם בהרבה, עם הזרקת דלק וחיבור למחשב בעזרת מערכת GYTR כדי להתאים את אפיוני המנוע לצורכי הרוכב.
 
 
 
ל–WR שלדת קורה כפולה מאלומיניום שמוספה לקשיחות יחד המתלי הקאייבה העבים שגם הם לא מתרגשים מבאמפי ענק (אמרנו מוטוקרוס?) ומיכל הדלק קטן ובעייתי שנכנס לרזרבי כבר באזור ה–80 קילומטרים.
 
במדבר ובסינגל
רכבנו איתו במדבר יהודה ובנחל שורק ובאר שבע, בסינגלים, בחול ובנחלים צפופים אבל גם בישורות מהירות. ה–450 מסתדר עם טוב מאוד עם שבילים צפופים כל עוד הם לא איטיים וטכניים מדי. הגובה, המשקל הרב והמנוע שרוצה כל הזמן קדימה - יעשו את העבודה שם ליותר קשה. הוא טוב מאוד, כצפוי, ובישורות ארוכות שם הוא יודע להגיע למהירויות באזור ה–150 קמ"ש. למרות שבארצנו מעטים האנשים (והמקומות) שיזדקקו לזה, אפשר רק לשער מה הוא היה יודע לעשות עם הילוך שישי. אלו מהירויות שמתאימות יותר למרחבי דיונה גדולים בסהרה, ואכן עם מיגון רוח ומיכל דלק גדול אפשר להבין מדוע הוא כלי מוצלח כל כך בראלי כמו דקאר. למעשה המנוע שלו הוא כל כך מוצלח שאי אפשר שלא לחשוב כמה כיף היה איתו בגרסת סופרמוטו, או אפילו בגרסאת נייקד מופרעת.
 
הגדול במשפחת ה–WR הוא אופנוע חזק מאוד שלא יבהיל גם רוכבים פחות מנוסים, ועם זאת, בעידן שבו הרוב מבקשים כלים קטנים יותר, הוא יהיה כלי ייחודי לאנשים שמחפשים בדיוק אותו.
 

ימאהה WR450F
מנוע ציל' יחיד, 449 סמ"ק, 5 שס', הספק/סל"ד -/-, מומנט/סל"ד -/-, תמסורת מצמד רב-דסקי רטוב, 6 הילוכים, שרשרת, שלדה אלומיניום, גובה מושב 960 מ"מ, משקל (רטוב) 124 ק"ג, מיכל דלק 7.5 ליטר, מחיר 60,000 שקלים
 
 

1 תגובות לכתבה

לקריאת כל התגובות ברצף
  • 1
    המשקל הרב והמנוע שרוצה כל הזמן קדימה - יעשו את העבודה שם ליותר קשה.

    כיצד אם כן הוא מתאים לרוכבים פחות מנוסים,או לא יבהיל אותם ? האופנוע הזה ממש אינו מתאים לרוכבים לא מנוסים ויעכב את התקדמותם.

    19.04.17 | 21:17יובל

חם באתר

מבצעי רכב בשוק הישראלי

מבצעי רכב, ימי מכירות , חיסולי מלאי בסוכנויות רכב ואצל היבואנים

ליסינג ומימון לרכב

קונים רכב בליסינג פרטי? קבלו טיפים והצעות אטרקטיביות כאן

מבחן צמיגים – בלימה (וידאו)

כמה גדול ההבדל בין צמיגים שונים ביכולת הבלימה במקרה חירום? יצאנו לבדוק

מי היא המשפחתית ההיברידית הטובה בישראל? (וידאו)

יונדאי איוניק מול קיה נירו וטויוטה אוריס היבריד - מבחן דרכים השוואתי

איזה מחירון רכב קובע?

מחירון לוי יצחק או יד2? באיזה מחירון רכב לבחור כאשר רוצים למכור או לקנות רכב?

אוטו לוגו (גרסת הדפסה) " /> (גרסת הדפסה) " /> (גרסת הדפסה) " /> (גרסת הדפסה)