נתת לנו Like ב-Facebook?

טויוטה FT-4X – מותק, הג'יפונים התכווצו

אוטו חדשות רכב

טויוטה FT-4X – מותק, הג'יפונים התכווצו

19.04.17 איתי שטיינברג

רכב פנאי קטן עם תיבת העברה. בקרוב במעלה מחמל?

תגיות: טויוטה, איתי שטיינברג, FT-4X

לפרטים
auto.co.il icon
*ציין שם
*ציין טלפון *טלפון שגוי

הפרטים נקלטו במערכת, ניצור איתכם קשר בהקדם

v-icon
סגור
טויוטה מציגה בתערוכת ניו יורק קונספט לרכב פנאי קטן בשם FT-4X. ה-FT-4X – ראשי תיבות של Future Toyota 4WD Crossover ("רכב הפנאי כפול ההנעה העתידי של טויוטה") – הוא, כך טויוטה, ממשיך דרכו הרוחני של ה-FJ קרוזר החינני (שייצורו הופסק ב-2014) - בעיקר בשל הדגש על העיצוב היחודי, מבפנים ומבחוץ, כמו זה שעזר ל-FJ קרוזר לרכוש אוהדים רבים.
 
 
 
אבל בניגוד ל-FJ  קרוזר שהתבסס על מכלולי לנד-קרוזר, ה-FT-4X מתבסס על רצפת ה-TNGA החדשה של טויוטה, המשרתת דגמים כמו פריוס ו-C-HR ותשרת בעתיד את מרבית היצע הדגמים של היצרן. המידות צנועות: 264 ס"מ בסיס גלגלים, 425 ס"מ לאורך, 182 ס"מ לרוחב ו-162 ס"מ לגובה – מידות צנועות למדי, שמלבד בסיס הגלגלים מציבות אותו ישירות מול הרנגייד של ג'יפ, שהוא גם המתחרה הקרוב ביותר ל-FT-4X ברמה הרעיונית (רכב פנאי קטן עם עיצוב קשוח).
 
 
 
פרטים טכניים נוספים אין יותר מדי, אולם מה שפורסם מעניין בהחלט. את הכלי הקטן יניע מנוע "4 צילינדרים קטן נפח" (אולי ה-1.2 ל' המוגדש שמותקן ב-C-HR), כשאליו תשודך מערכת הנעה כפולה "מכאנית" (משמע עם דיפרנציאל אמיתי במרכז) ותיבת העברה עם יחס העברה נמוך(!). מבחינת מבנה המתלים, מלפנים יש מתלי תמוכת מקפרסון, בעוד שמאחור יש מתלי עצמות עצה כפולות. כל העסק נשען על ארבעה צמיגי 225/55, על חישוק "18 – מידת צמיגים מקובלת ברכבי פנאי.
 
 
כיאה לרכב בעל דגש כה מובהק להופעה וייחוד, טויוטה התייחסה בהודעה לעיתונות בעיקר לאלמנטים העיצוביים הייחודיים לדגם – לא מסוג הרעיונות שפורצים דרך, אבל כן מדובר בפטנטים חביבים מאוד. כך, למשל, דלת תא המטען ניתנת לפתיחה בשני אופנים (זוג דלתות צד, או דלת אחת הנפתחת מעלה); מצלמת "גופרו" במראת הצד (של הנהג) ודלתות צד בעלות שקעי USB ותאורה.
 
 
 
היצירתיות ממשיכה גם פנימה, עם תאי אחסון בעלי אפשרות חימום וקירור (למשקאות, חטיפים, - או לטובת חימום כפפות), משענת יד מרכזית שהיא למעשה שק שינה מקופל-היטב (נראה את הראשון שמצליח להחזיר את השק לאריזה...), דיפונים בעלי מרקם מחוספס בשביל שפריטים רטובים לא יחליקו, מנופי תפעול וידיות מאסיביות במיוחד לטובת תפעול עם כפפות (מבורך, במיוחד בעידן הנוכחי של לחצני מגע), מערכת מולטימדיה על בסיס הסמאטרפון ועוד.
 
 
כרגע אין מידע בנוגע לייצור ה-FT-4X. יחד עם זאת, ישנו סיכוי סביר שדגם סדרתי על בסיס דגם התצוגה הזה ייראה אור, ולנו לא נותר אלא לייחל לשובם של רכבי שטח עם יכולת שטח אמיתית.

2 תגובות לכתבה

לקריאת כל התגובות ברצף
 • 2
  אחד היפים

  חבל שהוא עוד לא הגיע,גם שילוב הצבעים מהמם

  21.04.17 | 11:44קרן

 • 1
  כל כך מכוער - שהוא מאוד יפה מקסיםםםםםם   ל"ת

  ללא תוכן

  19.04.17 | 19:55פששששש

חם באתר

מבצעי רכב בשוק הישראלי

מבצעי רכב, ימי מכירות , חיסולי מלאי בסוכנויות רכב ואצל היבואנים

ליסינג ומימון לרכב

קונים רכב בליסינג פרטי? קבלו טיפים והצעות אטרקטיביות כאן

מבחן צמיגים – בלימה (וידאו)

כמה גדול ההבדל בין צמיגים שונים ביכולת הבלימה במקרה חירום? יצאנו לבדוק

מי היא המשפחתית ההיברידית הטובה בישראל? (וידאו)

יונדאי איוניק מול קיה נירו וטויוטה אוריס היבריד - מבחן דרכים השוואתי

איזה מחירון רכב קובע?

מחירון לוי יצחק או יד2? באיזה מחירון רכב לבחור כאשר רוצים למכור או לקנות רכב?

אוטו לוגו (גרסת הדפסה) " /> (גרסת הדפסה) " /> (גרסת הדפסה) " /> (גרסת הדפסה)