טויוטה אוונסיס

משפחתיות גדולות / מנהלים

164000 ש"ח

3 שנים

16.4 ק"מ / ליטר

חוות דעת טויוטה אוונסיס

חוות דעת

טויוטה אוונסיס, בדור השלישי שלה, מציעה את העיצוב המוכר והמחודש של טויוטה. המנוע בנפח 2.0 ל' משודך לתיבת הילוכים רציפה שמבצעת את עבודתה נאמנה, ברוב הזמן. כמו בהרבה מדגמי החברה האחרים גם האוונסיס מציעה ממוצע טוב ברוב המדדים החשובים כאשר המרווח, הנוחות והאיכות בסדר בסה"כ והיא לא מצטיינת או נכשלת באף תחום. תא הנוסעים מעט פשוט בעיצובו, וגם העיצוב החיצוני לא שובר מוסכמות, אבל הרכב נראה מכובד. לראשונה בישראל מוצעת גם גרסת הסטיישן הנאה של האוונסיס, אם כי מחירה מעט יקר יותר מגרסת הסדאן. נציין לחיוב שציון הריסוק מלא, 5 כוכבים במבחן המעודכן של E-NCAP. טויוטה הציגה בתערוכת פרנקפורט 2011 את מתיחת הפנים של האוונסיס. היא זכתה לשינויי עיצוב קלים, שכוללים הטמעת תאורת לד ביחידות התאורה הקדמיות, שינויים קלים לשבכה וחישוקים חדשים. גם תא הנוסעים זכה לשדרוג קל, וטויוטה מבטיחה רמה גבוהה יותר של איכות הרכבה וחומרים. לפי היפנים, מתיחת הפנים שיפרה גם את היכולת הדינאמית של האוונסיס ובוצעו שדרוגים ליחידות הכוח. בפברואר 2015 הודיעה טויוטה על מתיחת פנים נוספת לאוונסיס - וזו הגיעה לישראל בחודש יולי באותה שנה. 

עיצוב ונוכחות

מתיחת הפנים שעברה האוונסיס עדכנה את המראה החיצוני של המכונית, שלפי טויוטה הייתה הראשונה להציג את הקו העיצובי החדש של המותג. יחידות התאורה החדשות בחזית הוצרו וחוזקו בפסי לד פנימיים, הפגוש והסבכה שונו, ויחד עם כונס האוויר התחתי הגדול בצורת טרפז נוצרה חזית בולטת יותר. גם מאחור עברה המכונית טיפול דומה עם עדכון ליחידות התאורה, מכסה תא המטען ולפגוש. התוצאה היא מכונית ארוכה ב-1.5 ס"מ שנראית חסונה ודינאמית מבעבר.

תא נוסעים ומטען

מבט בתא הנוסעים מגלה שינוי בקונסולה המרכזית עם עדכונים קלים לגוונים ולמרקם, כשההבדל העיקרי הוא הוספת מערכת מולטימדיה מובנית שמכונה טיוטה טאץ'. גם פתחי האוורור קבלו מסגרות כסופות ש"מאירות" מעט את תא הנוסעים והריפוד שונה קלות, אבל האווירה נותרה אפרורית למרות השיפור המורגש בעקבות מתיחת הפנים. מעניין שבטויוטה לא מצאו לנכון להציע אפשרות לתפעול ההילוכים מההגה, אולם הנדסת האנוש כרגיל טובה. כמו בעבר תנוחת הנהיגה נותרה טובה וכך גם המרחב מאחור.

מנוע וביצועים

מנוע ה-2.0 ליטר נותר דומה גם לאחר מתיחת הפנים, ובכל זאת עדכון מסוים סייע לשפר את נתוני צריכת הדלק. נתוני ההספק (152 כ"ס) והמומנט (20 קג"מ) לא השתנו, הביצועים עדיין טובים ויחידת הכוח אפקטיבית גם אם לפעמים רועשת תחת עומס. צריכת הדלק טובה ונעה בין 10 ק"מ לליטר תחת עומס ל-14 בשיוט.

נוחות והתנהגות

מתיחת הפנים שדרגה את מערך המתלים עם כיול מחודש והחלפת מוט מייצב אחורי, יחד עם הקשחת השלדה, כיול מערך ההיגוי והקשחת התושבות שלו. כתוצאה מכך, האוונסיס מרגישה רהוטה ומדויקת יותר. תנודות המרכב מרוסנות והיא משרה יותר ביטחון מבעבר על כביש גלי במהירות גבוהה. האוונסיס גם מגיבה באופן נכון ומהנה יותר להעברות משקל והרפיות מהמצערת. חבל עם זאת שבקרת היציבות היסטרית ומתעקשת לעבוד יותר מדי. האוונסיס המחודשת גם נוחה יותר בכבישים מהירים. בעיר היא עדיין נותנת תחושה יותר נוקשה ומוצקה, כזו שמעבירה משהו מהשיבושים הגדולים, אך היא מצליחה להכהות את המכה. לכך יש להוסיף את העובדה שהיא שקטה יותר, בייחוד מכיוון רעשי הכביש.

תמורה למחיר

תמורה כללית טובה, עם מחיר שנמוך במעט מזה של רוב המתחרות.

סיכום

האוונסיס המחודשת היא מכונית טובה, אך אפורה ביחס למתחרות .

מעוניין להתייעץ עם מומחי הרכב של אוטו על טויוטה אוונסיס ?
טויוטה
שלח
או צרו עימנו קשר:
3262*

השוואת נתונים טכניים

יתרון חסרון

נתונים להשוואה

מחיר
164000
177990
166000
נפח מנוע
1987
1798
1999
1999
הספק/סל"ד
152 / 6200
160 / 4500-6200
203 / 6000
155 / 6200
צמיגים
205/60R 16
205/55R 16
215/55R 16
205/60R 16
צריכת דלק
16.4
14.2
12.9
12.6
מבחני ריסוק
זיהום אוויר
6
13
14
10
אחריות
3
2
3
3
השוואה מלאה השוואה למתחרות אחרות
לתאום נסיעת מבחן על טויוטה אוונסיס
התיאום הינו שירות חינם וללא כל התחייבות
טויוטה
טויוטה
מעוניין לקבל טיפים ומידע נוסף ?

הפרטים נקלטו במערכת, ניצור איתכם קשר בהקדם

v-icon
מתעניין בליסינג או מימון על טויוטה אוונסיס ?
חברות הליסינג / מימון - מציעות עסקאות לרכב חדש ומשומש
במחיר תחרותי ואפשרות לתשלום חודשי. לקבלת מידע מלאו את הטופס.
טויוטה
טויוטה
מעוניין לקבל טיפים ומידע נוסף ?

הפרטים נקלטו במערכת, ניצור איתכם קשר בהקדם

v-icon
מתעניין ברכישת טויוטה אוונסיס
וטרייד אין לרכב שברשותך?
מלא את הפרטים בטופס ונציגי חברות רלוונטיות יחזרו אליך
טויוטה
טויוטה
מעוניין לקבל טיפים ומידע נוסף ?

הפרטים נקלטו במערכת, ניצור איתכם קשר בהקדם

v-icon
מעוניין לקבל הצעה אטרקטיבית לרכישת
טויוטה אוונסיס
תדאג להביא עבורך את ההצעות המשתלמות ביותר
גם את אלה שהיבואן רוצה להסתיר.
טויוטה
טויוטה
מעוניין לקבל טיפים ומידע נוסף ?

הפרטים נקלטו במערכת, ניצור איתכם קשר בהקדם

v-icon
מחפש טויוטה אוונסיס יד שנייה ?
מלא את הפרטים ונציגי חברות יד שנייה יחזרו אליך:
טויוטה
טויוטה
מעוניין לקבל טיפים ומידע נוסף ?

הפרטים נקלטו במערכת, ניצור איתכם קשר בהקדם

v-icon