טסלה דוחה טענות שמכוניותיה מאיצות ספונטנית - אוטו

טסלה דוחה טענות שמכוניותיה מאיצות ספונטנית

הרשות האמריקנית לבטיחות בדרכים (NHTSA) חוקרת האם מכוניות טסלה מאיצות מבלי שהתבקשו לכך. ביצרנית כבר תוקפים את הבדיקה

טסלה יצאה כנגד הרשות האמריקנית לבטיחות בדרכים (NHTSA) ודרישתה לבדיקת חצי מיליון מכוניות של היצרנית. הסיבה לבדיקה: חשד שאלו מאיצות ספונטנית, מבלי שהנהג לחץ על דוושת המצערת או פקד על המכונית להאיץ באמצעות מערכת בקרת השיוט. תגובת טסלה פורסמה גם בבלוג החברה (ראו כאן) ומובאת על-ידי סוכנות הידיעות רויטרס.

בטסלה לא אהבו את הדיווחים בנושא, והגיבו כי אין אמת בדיווחים על התקלה. ביום שישי האחרון ה-NHTSA הודיעה על בדיקה, לאחר שהתקבלה תלונה בנושא ובה נכתב כי "מכוניות טסלה סובלות מהאצה לא מתוכננת בשיעור גבוה בהרבה ממכוניות אחרות על הכביש". התלונה פורסמה בגרסה שחלקים ממנה צונזרו.
 
בפנייה שהתקבלה ב-NHTSA, הרשות נדרשת לבצע קריאה לתיקון לכל דגמי טסלה - כלומר המודל S, מודל X ומודל 3, משנת הייצור 2013 ואילך. התלונה מצטטת דיווחים בתקשורת על תאונות בהן נטען להאצה ספונטנית של המכונית, כמו גם תלונות אחרות שהוגשו ל-NHTSA.

1628466
צילום: טסלה

בטסלה כאמור לא אהבו את החקירה, וטוענים בתגובה כי בקשת החקירה "שקרית לחלוטין" ונוסדה ביוזמת בעל אינטרס לירידה בערך מניות החברה (מוכר בחסר או "שורטיסט"). ברשת CNBC טוענים כי מאחורי הדרישה לחקירה עומד בריאן ספארקס, מוכר בחסר של מניות טסלה. ספארקס הגיש את הבקשה לפי הדיווח בחודש ספטמבר שעבר.
 
"לאורך השנים האחרונות, דנו עם ה-NHTSA על מרבית התלונות שהוגשו בעתירה", כותבים טסלה בתגובה לדיווחים. "בכל מקרה שנבחן יחד איתה, הנתונים הוכיחו שהרכב תפקד כנדרש".

דובר מטעם ה-NHTSA ששוחח עם סוכנות הידיעות רויטרס סירב להתייחס לדברי טסלה. בשבוע שעבר הרשות הודיעה כי "תבחן באדיקות את הבקשה והמידע הרלוונטי". תגובה מטעם ספארקס לא נמסרה.
דגם טסלה מודל X טסלה מודל S טסלה מודל 3
גרסה מודל X, חשמלי, Performance מודל S, חשמלי, Performance מודל 3, חשמלי, Standars Plus
מחיר 0 0 0
0 ל-100 קמ"ש (שניות) 5.9 2.7 4.9
מהירות מרבית (קמ"ש) 209 250 249
תיבת הילוכים אוטומטית אוטומטית אוטומטית
צריכת דלק - ממוצעת
נפח תא מטען (ליטר) 425 895
דרגת זיהום אוויר -- -- --
     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות

  1. 4. סליחה מגיב 1 לא ידעתי שמותר לכתוב רק דברים חיוביים

    תקשורת זה לרק לפרגון מבחינתך? 26 ינואר 2020, 18:08