צילום: מנהל

לקראת סוף 2016 הציגה מיני את הדור השני של הקאנטרימן, רכב הפנאי שלה – והוא כבר ממש לא מיני, אפילו לא מבוסס סופרמיני. כמו הקלאבמן לפניו, שגדל בממדיו למשפחתית של ממש - כך גם הקאנטרימן החדש, היושב על אותו בסיס גלגלים של 267 ס"מ (וכמו של קיה ספורטאז'). כעת, זוכה מיני קאנטרימן החדש - ממש כמו דגמי קופר וקלאבמן בשנה שעברה - בגרסת הביצועים JCW (ר"ת John Cooper Works).

ולפרטים בהרחבה

כמו בשאר גרסאות JCW, גם הקאנטרימן הספורטיבי מאופיין בפגושים אגרסיביים יותר, חישוקי "188 ("19 כאופציה) וסמלי "JCW" הפזורים בתא הנוסעים ומחוצה לו.

קאנטרימן JCW מצויד במנוע 2.0 ל' מוגדש טורבו, המפיק 231 כ"ס (5000-6000 סל"ד) ו-35.7 קג"מ (1500-4500 סל"ד) – כמו בגרסאות אלה בקופר ובקלאבמן. בניגוד לקופר, ההנעה בקאנטרימן הספורטיבי כפולה בלבד. קאנטרימן JCW יוצע עם תיבה ידנית ואוטומטית, עם 6 ו-8 הילוכים בהתאמה. המיאוץ הקלאסי ל-100 קמ"ש אורך 6.5 שניות, המהירות המרבית היא 234 קמ"ש, והביצועים זהים עם שתי התיבות. צריכת הדלק הממוצעת עומדת על 13.5 ק"מ/ל'.

קאנטרימן JCW מצויד במערך מתלים ספורטיבי, בלמים מתוצרת ברמבו (4 בוכנות) ודיפרנציאל קדמי מוגבל החלקה (אלקטרוני). כרגיל בגרסאות JCW עדכניות, לקאנטרימן שלושה מצבי נהיגה שונים המשפיעים על המתלים, ההיגוי והביצועים: 'גרין', לחיסכון בצריכת דלק; 'ספורט', לנהיגה נמרצת; 'מיד', הממוצב בין השניים לנהיגה יום-יומית.

מיני קאנטרימן JCW יוצג בתערוכת שנגחאי, שתפתח את שעריה באפריל הקרוב; לישראל יגיעע  הדגם בסביבות מאי-יוני.