קבוצת קרייזלר עוברת לסמל"ת - אוטו

קבוצת קרייזלר עוברת לסמל"ת

אחרי שנים של שמועות, ייצוג קבוצת קרייזלר יעבור לידי סמל"ת

השמועות בעניין החלו מהרגע בו השתלטה פיאט על קונצרן קרייזלר ב-2009, אך המגעים בנושא התקדמו בעצלתיים - עד עכשיו. בערך. היום הכריזו חברת מכשירי תנועה וחברת סמל"ת, יבואנית קבוצת פיאט וסובארו, על העברת זיכיון היבוא של קבוצת קרייזלר האמריקאית אל האחרונה. קבוצת קרייזלר כוללת בתוכה את המותגים קרייזלר, דודג', ראם וכמובן ג'יפ.
לייעוץ חינם עם מומחי אוטו על כל הדגמים חייג ל-3262* או לחץ כאן

כאמור, מאז נטלה פיאט האיטלקית את הפיקוד על קבוצת קרייזלר האמריקאית, עלה נושא החלפת הייצוג בישראל, בהתאם למדיניות איחוד הסוכנויות של היצרניות. אך נדמה שרק מסוף 2014, עם השלמת הרכישה ויצירת קבוצת פיאט קרייזלר (FCA), עלה הנושא לפסים מעשיים יותר.
סמל"ת מרחיבה את שורותיה

הענף האמריקאי של מכשירי תנועה מפגין כבר שנים פעילות "על אש קטנה", כשרק מותג ג'יפ מפגין מדי פעם ניצוצות של פעילות אמיתית. חוסר הוודאות לגבי עתיד הסוכנות כנראה לא ממש תרם גם הוא לעניין. כך לא הגיעו ארצה כלל דגמים מסוימים, כגון הדודג' דארט, בעוד יבוא דגמים אחרים, כגון הקרייזלר 200, מתעכב. יהיה מעניין לראות איך ולאן יתפתחו המותגים הללו תחת היבואן החדש, שקרוב לוודאי גם יזכה לסיוע מהיצרן בשלבי הפתיחה, לכל הפחות.

ההסכם בין היבואנים מוערך ב-100-130 מיליון שקלים, והעסקה כפופה כמובן לאישור הממונה על ההגבלים העסקיים (שעלול לא לראות בעין יפה את ההשתלטות של סמל"ת על קרייזלר, אחרי שרכשה את סובארו לא מזמן) וגופים רגולטוריים נוספים. כך שיש לשער שהעברת הסוכנות בפועל תתבצע רק עוד מספר חודשים, ואולי אף רק בסוף השנה. עם זאת, למעט ההשקה של ג'יפ רנגייד, שמתרחשת בימים אלה, לא צפויים חידושים מהותיים במבחר של הקבוצה האמריקאית. אלה יישמרו ליבואן החדש.
דודג' דארט. תגיע אלינו בעזרת היבואנית החדשה?

מוכרים וקונים
מכירת ייצוג קונצרן קרייזלר ממשיך את מגמת הכיווץ של קבוצת מכשירי תנועה, שנשארה למעשה רק עם הייצוג של סוזוקי - וכמובן תע"ר נצרת, שלא מוכרת לשוק האזרחי. הצעד האחרון שלה בתחום היה כמובן העברת הייצוג של פורשה, מהלך שהחל לפני שנתיים אך רק לאחרונה הבשיל. בעבר הקצת יותר רחוק, ב-1999, היא העבירה את ייצוג פורד לדלק מוטורס.

סמל"ת, מצד שני, צירפה בשנים האחרונות למטריית המותגים שלה את פרארי-מזראטי עם שותפות באוטו-איטליה, את סובארו עם רכישת יפנאוטו ואת איווקו בתחום המשאיות.
     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות