אופל GT קונספט - שם ישן בחזון עתידי - אוטו

אופל GT קונספט - שם ישן בחזון עתידי

לדעת אופל, כך ייראו מכוניות הספורט בעתיד. אנחנו לא ממש מתנגדים.

היו מי שכינו אותה 'קורבט לעניים' (בגלל העיצוב הדומה, רק בקטן) היו גם מי שהעריצו אותה, את האופל GT. במשך שש שנות ייצורה (1973-1968) נמסרו מעט יותר מ-103 אלף יחידות של מכונית הספורט הדו-מושבית הקטנה. אחר כך (בין 2007 ל-2009) היה דור שני, שהיה למעשה אימוץ של דגם אמריקאי, פונטיאק סולסטיס/סאטורן סקיי - אבל הוא לא נחשב למוצלח. עכשיו, או יותר נכון בתערוכת ז'נבה הקרובה (מה-3 עד ה-13 למרץ), אופל מחזירה לחיים את השם GT. אומנם בינתיים רק כמכונית קונספט, אך השמועות מדברות על דגם סדרתי בשנה הבאה.
אופל ספורטיבית עם הנעה אחורית. בקרוב בכבישי אירופה?
צללית דגם הקונספט מזכיר עד מאוד את צלליתה של ה-GT המקורית, עם האף הארוך והזנב הקצרצר. גם הממדים הזעירים והכנפיים התפוחות מזכירים את ה-GT המקורית. אנחנו מניחים שעל הצמיגים האדומים אופל יוותרו בדגם הסדרתי, אם וכאשר... אופל GT קונספט מציעה תאורת לד מלאה – ממש כמו שפגשנו באופל אסטרה החדשה, דלתות הצד ענקיות - הם מתחילות ממש מאחורי הגלגלים הקדמיים וממשיכות עד לכנפיים האחוריות, כדי לצמצם למינימום קווים שישברו את קווי המתאר של הרכב. מאותה סיבה החלונות יצוקים ביחידה אחת עם הדלתות והגג הוא המשך ישיר של השמשה הקדמית. צמד מפלטים המוטמע בפגוש האחורי משלים את העיצוב החלקלק והזורם - שימו לב שהמעצבים וויתרו אפילו ידיות פתיחה לדלתות (הפתיחה חשמלית) ועל מראות הצד.
זה הקונספט שהוביל לאופל GT המקורית
את המראות מחליפות שתי מצלמות מאחורי קשתות הגלגלים, שמשדרות תמונות לשני צגים בתא הנוסעים.
אופל GT
אופל GT. הצללית מזכירה את ה-GT המקורית

יחידת הכוח שנמצאת באופל GT קונספט ממוקמת מלפנים, אך נמצאת מאחורי הסרן הקדמי, דהיינו תצורה קדמית-מרכזית. נפח המנוע הוא 1.0 ליטר בלבד, שלושה צילינדרים, שבעזרת מגדש טורבו מפיק לא פחות מ-145 כ"ס ו-20.9 קג"מ. מדובר בוואריציה מחוזקת של המנוע החדש של אופל, אותו אפשר למצוא, בין השאר, בקורסה ובאסטרה (אם כי לא בארץ).
מוכנים לוותר על הצמיגים האדומים...

אל המנוע משודכת תיבת הילוכים סיקוונסיאלית בת שישה הילוכים, שתעביר את הכח - הידד! - אל צמד הגלגלים האחוריים דרך דיפרנציאל מוגבל החלקה. משקל הקונספט עומד על כ-1000 קילו, מה שמסביר את נתוני הביצועים הטובים: פחות מ-8 שניות למאה קמ"ש ו-215 קמ"ש.

אופל GT
אבל לא נכעס אם היא תגיע לייצור...
כי היינו חייבים - תמונה של האופל GT המקורית:
     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות