מהירות הנסיעה בכביש 6 תעלה ברביעי ל-130 קמ"ש בפועל - אוטו

מהירות הנסיעה בכביש 6 תעלה ברביעי ל-130 קמ"ש בפועל

שר התחבורה ישראל כץ הורה להעלות את מהירות הנסיעה המותרת ל-120 קמ"ש, כלומר מהירות של 130 קמ"ש בפועל. נתונים מגלים: לאחר העלאת מהירות הנסיעה בשנת 2011 במספר כבישים – חלה ירידה בתאונות הדרכים

לראשונה בישראל - מהירות נסיעה בפועל של 130 קמ"ש: החל ממחרתיים (רביעי) יהיה ניתן לנסוע בכביש 6 במהירות של 120 קמ"ש במקום 110 קמ"ש. במילים אחרות, מהירות הנסיעה בפועל תהיה 130 קמ"ש, ומעל לכך תאכוף המשטרה עבירת נסיעה במהירות מופרזת.

שר התחבורה ישראל כץ ציין כי "העלאת המהירות בכבישים המהירים והבין-עירוניים מבוצעת במסגרת אימוץ הנחיות חדשות לקביעת מהירויות הנסיעה בישראל שגובשו על ידי צוות מקצועי של מהנדסי תנועה ובטיחות. במסגרת זאת, הותאמה מהירות הנסיעה בכל כביש, בהתאם לתנאי הדרך".

בשנה האחרונה ביצעה חברת כביש חוצה ישראל שיפורים בטיחותיים רבים בכביש. בין השאר, הוחלפו מעקות בטיחות במספר קטעים בכביש, חיבור מעקות לגשרים והתקנת פס מרעיד ומחזירי אור (עיני חתול) בקטעים מרכזיים של הכביש.


מהירות הנסיעה הועלתה ל-120 קמ"ש, כביש 6 צילום: הדס פרוש,פלאש 90
בשלב הראשון, מהירות הנסיעה בכביש 6 תעלה ל-120 קמ"ש בקטע שבין מחלף עירון שבצפון ועד למנהרות חדיד שבדרום. משרד התחבורה פועל בימים אלו להעלאת מהירות הנסיעה גם בקטע הדרומי יותר של הכביש, ממחלף שורק ועד מחלף מאחז.

מנתוני משרד התחבורה עולה כי בכבישים בהם עלתה המהירות מ-100 ל-110 קמ"ש בשנת 2011, לא נרשמה כל השפעה שלילית ולא חלה כל הרעה בבטיחותם של הנהגים. יתרה מזאת - בחלק מכבישים אלו אף נרשמה ירידה במספר תאונות הדרכים.
הכתבה פורסמה במקור באתר mako
לכתבות נוספות באתר:
     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות