ראש עיריית לונדון, בוריס ג'ונסון, המבקר בימים אלו בישראל ביצע נסיעה מבחן קצרה שהדגימה את יכולות ה-Shield Plus™, המערכת ההיקפית של מובילאיי. הנסיעה הובילה לחתימה על הסכם גדול עם אלפי כלי רכב הנמצאים בשירות עיריית לונדון. נסיעת המבחן של ג'ונסון הייתה קצרה ובה קיבל הפגנת יכולת של מערכת ה-Shield Plus™, המערכת ההיקפית של מובילאיי למניעת תאונות עם הולכי רגל ורוכבי אופניים לכלי רכב ארוכים.

מערכת ה-Shield Plus™ מבית מובילאיי, מצוידת במערך של שלוש מצלמות וחיישנים הממוקמים באזורים המכסים את "שטח הראייה המת" של הנהג, ובכך מספקים לו אמצעי בטיחות נוסף בכדי להימנע מתאונה אפשרית עם הולכי הרגל ורוכבי האופניים. המערכת מספקת לנהגים התראות בזמן אמת -הן ויזואלית והן קולית.

למעשה, חברת Amey היא זו שיזמה את הביקור. החברה היא אחת מספקיות השירותים הציבוריים הגדולות בבריטניה שהכריזה בעבר כי בכוונתה לצייד את צי משאיותיה במערכת מבית מובילאיי. שיתוף הפעולה קרם עור וגידים לאחר הודעת עיריית לונדון, כי החל מה-1 לספטמבר העירייה תאפשר נסיעה בשטחי העיר רק למשאיות שיתקינו ציוד בטיחות להימנעות מתאונות.
צילום: מנהל
צילום: ניצן אביבי

ראש עיריית לונדון, בוריס ג'ונסון: "אני גאה לאמץ טכנולוגיות חדשות, כמו זו שפותחה על ידי חברת מובילאיי, שיהפכו את כבישי לונדון לבטוחים יותר. אני מברך את חברת Amey שבחרה לצייד את הצי שלה בטכנולוגיה, ואני מקווה שנוספות ילכו בעקבותיה".

זיו אבירם, מייסד ומנכ"ל מובילאי: "הטמעת הטכנולוגיה תסייע לראש עיריית לונדון להגשים את חזונו להפחית למינימום האפשרי את מספר הנפגעים מתאונות דרכים. אנחנו גאים כי חברת Amey בחרה בטכנולוגיה שלנו. מערכת Shield Plus™נמצאת כרגע בשלב פיילוט בארה"ב, גרמניה, סין, יפן ואוסטרליה. עם זאת, השקת הטכנולוגיה בצי הרכבים של Amey תמקם את לונדון כחלוצה עולמית באימוץ טכנולוגיה מתקדמת למניעת תאונות דרכים".

מל איוול, מנכ"ל Amey: "אנחנו מחפשים תמיד דרכים חדשות בכדי להמשיך ולספק את השירותים שלנו בצורה הבטוחה ביותר. הטמעת המערכת היא דוגמא נוספת לכך שאנחנו עושים את כל מה שנדרש ומעבר לכך בכדי לסייע בשיפור בטיחות בדרכים בלונדון וברחבי הקהילות בהן אנו פועלים".