ל-Zenfone 2 ZE551ML יש מעבד אינטל אטום z3580 ארבע-ליבות הפועל במהירות 2.3Ghz. אבל שורת המפרט הייחודית לטלפון זה לדעת אסוס היא זכרון הפעולה הגדול שיש לו. לראשונה מוצע סלולרי המכיל 4 גיגה בייט זיכרון DDR3 dual-channel. כמות כזו של זיכרון מחייבת כמובן ארכיטקטורת 64 ביט של הזיכרון והמעבד, ואכן, לזנפון יש מבנה שכזה.

מפרט נוסף
כדי לבלבל אותנו יותר ניתן להשיג אותו טלפון בדיוק, לפחות מבחינת השם – Zenfone 2 ZE551ML – עם מעבד בתדר 1.8Ghz המכיל רק 2 גיגה בייט של זיכרון RAM. דגם זה מוצע בארץ בפחות מ-1500 שקל, ל-16 גיגה בייט נפח אחסון פנימי.

המסך בגודל 5.5 אינץ' הינו מסך Full HD) 1080x1920). דגם זה אינו נגרר למלחמת הפיקסלים של מובילי השוק כדוגמת LGg4 או סמסונג S6 שעלו ברזולוציית המסך ל-QHD לאחרונה. גם זכוכית המסך היא מהדור הקודם של חברת קורנינג: גורילה גלאס 3.

הסוללה לא ניתנת להחלפה, יש לה קיבולת של 3000MAH וכושר טעינה מהיר; לפי אסוס, ניתן לטעון 60% מהקיבולת ב-40 דקות. אסוס מאפשרת להוסיף כרטיס מיקרו SD לאחסון נוסף.

לא רק שיחות
מערך המצלמות כולל קדמית עם חיישן 5 מגה פיקסל ואחורית עם חיישן 13 מגה פיקסל. למבזק שני לדים בגוונים שונים לקבלת צבעים מדויקים יותר בצילום. מאפיין מיוחד לטלפון זה הוא מקלט רדיו FM המאפשר לשמוע רדיו "אמיתי" ללא תלות במהירות גלישה או בנפח חבילת הגלישה.

הטלפון איננו מהקלים בשוק, ומשקלו 170 גרם. זנפון מוצע בלא פחות מחמישה צבעים: שחור, זהב, אפור, אדום ולבן.

מערכת ההפעלה היא מהדור האחרון של גוגל: לוליפופ בגרסה 5.0. נכון לעכשיו גוגל כבר התקדמה לגרסה 5.1, אך ההתאמות שהיצרנים עושים למערכת ההפעלה מעכבות את עדכונם המידי של המכשירים לגרסת האנדרואיד האחרונה ומכאן הפער.
צילום: מנהל