פיאט חשפה בסוף השבוע שעבר את האגיאה – על שם הים האגאי, הנמצא בין הים התיכון לים השחור, בין תורכיה ליוון – דגם חדש בסגמנט המשפחתיות הזולות. מדובר באחד הסגמנטים המצליחים בשווקים של מדינות מתפתחות, כולל השוק המזרח-אירופאי. הדגם הושק בתערוכת הרכב באיסטנבול, במדינה בה ייוצר וממנה ישווק לעוד 40 מדינות. פיאט אגיאה תשווק גם בישראל ותגיע לכאן במחצית השנייה של 2016 – כך נמסר מסמל"ת, יבואנית פיאט לישראל.
על המכונית
האגיאה, כפי שניתן לראות, לא מציגה הפתעות עיצוביות. מבחוץ מדובר במרכב נאה למראה התואם את קו העיצוב העדכני של פיאט. מבפנים, סביבת הנהג נאה לעין אף היא וזו תאובזר עם מסך מגע 5", קישוריות בלוטות', שליטה קולית (כולל הקראת מסרונים), בקרת שיוט ועוד.
צילום: מנהל
כמו עם משפחתיות מוזלות אחרות, גם כאן הרצפה היא במקורה של סופרמיני. כאן מדובר בזו הוותיקה המשרתת, בין השאר, גם את הסופרמיני פונטו (וגם את אופל קורסה) ומקורה בימי שיתוף הפעולה של פיאט עם ג'נרל מוטורס בתחילת שנות האלפיים. מצד שני, האגיאה תהיה מהיותר-גדולות בסגמנט: בסיס הגלגלים משתרע לאורך 264 ס"מ, אורכה כ-450 ס"מ, רוחבה 178 ס"מ וגובהה 148 ס"מ. תא המטען מכיל 510 ליטר ויהיה הגדול מסוגו מבין הדגמים המתחרים.
בתא המנוע, לעומת זאת, נפח המנועים דווקא לא יהיה מהגדולים. ההיצע יכלול מנועי דיזל ובנזין, כל אחד בשתי רמות הספק. מנוע הבנזין, הרלוונטי לשוק הישראלי, הוא בנפח 1.4 ליטר, כאשר בגרסתו האטמוספרית הוא מייצר 95 כ"ס ואילו בזו המוגדשת 120 כ"ס. בהיצע תיבות ידניות ואוטומטיות - כשמיבואנית פיאט לישראל נמסר כי זו האחרונה תהיה תיבה רובוטית דו-מצמדית עם שישה הילוכים.
צילום: מנהל