החלפת שנתון בלוח היא תמיד הזדמנות טובה לבדוק מי הן המכוניות הנמכרות ביותר בשוק הרכב הישראלי. בשנה שעברה נרשמה הפתעה, כאשר קיה פיקנטו הוכתרה כמכונית הנמכרת ביותר בישראל. הייתה זו פעם ראשונה שמכונית מיני הובילה את המכירות בארץ.
לייעוץ חינם עם מומחי הרכב של אוטו על כל הדגמים חייג ל-3262* או לחץ כאן

השנה זה לא קרה. מכונית משפחתית חזרה להוביל את טבלת המכירות, אם כי גם כאן נרשמה היסטוריה קטנה. לראשונה מאז תחילת הייבוא ארצה ב-1991, הייתה זו מכונית של טויוטה, וקורולה הייתה למכונית הנמכרת ביותר בישראל בשנה אחת. היא אפילו לא נזקקה לסיוע אוריס, קרובת המשפחה בעלת חמש הדלתות, כדי ליטול את המקום הזה.
צילום: מנהל
טויוטה קורולה. המכונית הנמכרת בישראל בשנת 2014
המשך המצעד
פיקנטו הקטנה יכולה לפחות להתנחם בכך שהכתר שלה עבר לרבת מכר עולמית. כך או כך, צמיחת המכירות של הקורולה לא הייתה מקרית, אלא חלק מהתנופה השיווקית של טויוטה ישראל בשנת שיא עבורה בשוק המקומי, כאשר היא שנייה רק ליונדאי.

עם זאת הפיקנטו עדיין מככבת במקום השני בטבלה, כאשר מכונית מיני נוספת, יונדאי i10, הצליחה להתברג לעשירייה הראשונה. ללא המכירות שגזלה מן הסתם מפיקנטו, ייתכן שהקטנה של קיה עדיין הייתה במקום הראשון.

ההתחדשות בתחום המשפחתי בהחלט סייעה לפלח הפופולרי בארץ, כאשר שבעה מתוך עשרת הדגמים הנמכרים בארץ שייכים לקטגוריה זו. קורולה החדשה, שהוצגה בסוף 2012, יחד עם מאזדה 3 וסקודה אוקטביה, שהגיעו לארץ בתחילת השנה, תפסו את ארבעת המקומות הראשונים בטבלה. הגעת ה-3, שהגיעה למקום השלישי בטבלת המכירות, משקפת גם את הקאמבק של מאזדה, שהצליחה לחזור מהכפור ולטפס עד למקום הרביעי בין המותגים.
צילום: מנהל
מאזדה 3 חזרה למשחק

עם זאת יש לקחת בחשבון שאם הינו מצמידים את מכירות שתי המתמודדות של יונדאי בתחום המשפחתי – ההאצ'בק i30 והסדאן i35 – היא הייתה נוטלת את המקום השני עם 11,291 מכוניות; נתון מכירות ה-3 הוא לגרסאות הסדאן וההאצ'בק. יונדאי הוא גם המותג היחיד שהצליח להכניס יותר ממכונית אחת לרשימה זו. למעשה המותג הכניס ארבעה דגמים, משלושה פלחים שונים (משפחתי-קומפקטי, מיני וסופר-מיני), מה שמסביר את מיקומו הראשון בשוק המקומי. מכירות מפתיעות רשם גם הקרוסאובר של סוזוקי שהתמקם על הגבול בין התחום הקומפקטי לפנאי הקטן.

כמו כן בולטת ההידרדרות של פורד פוקוס מהמקום השלישי בטבלת המכירות של שנה שעברה למקום העשירי. ללא ספק, משפיע רב עוצמה על ירידת המכירות הגדולה של פורד בארץ.

המכוניות הנמכרות ביותר ב-2014
1. טויוטה קורולה – עם 13,964 מסירות
2. קיה פיקנטו – עם 10,670 מסירות
3. מאזדה 3 – עם 8365 מסירות
4. סקודה אוקטביה – עם 6572 מסירות
5. סוזוקי קרוסאובר – עם 6241 מסירות
6. יונדאי i35 – עם 6126 מסירות
7. יונדאי i10 – עם 5897 מסירות
8. יונדאי i20 – עם 5476 מסירות
9. יונדאי i30 – עם 5093 מסירות
10. פורד פוקוס – עם 4855 מסירות
צילום: מנהל
יונדאי i10. נוכחות בולטת ליונדאי בעשירייה