קשה שלא לאהוב או לפחות לחבב תערוכת רכב שנערכת בפריז – עיר האורות המלכותית, ובייחוד בתקופה יפה שכזו. זה תמיד יכול להשתלב בטיול כזה או אחר לעיר או לסביבותיה. טיול שנותן תירוץ מצוין להגיע לתערוכת הרכב.

באופן לא ממש מפתיע יש לתערוכת הרכב הזו נטייה להלביש את העיר באופן חגיגי לקראת האירוע. וברור שבשדרות האליזה תמיד תורגש תכונה לקראת החגיגה המוטורית ההולכת וקרבה. הרי ממילא נמצאים שם אולמות הדגל של לא מעט מותגים, והם בפירוש אוהבים לנצלם בימים כאלה.

תמיד מרתק
עם מיליון ו-221,000 מבקרים ב-2012, תערוכת פריז שנערכת פעם בשנתיים היא תערוכת הרכב הפופולרית ביותר בעולם. התערוכה צמחה בשנים האחרונות וכבר אינה קטנה כמו פעם. יחד עם זאת היא עדיין לא גדולה כמו פרנקפורט, ומאפשרת לבקר בכולה בנינוחות ובאופן ממצה ביום אחד, ומבלי לוותר על עצירה לקרואסון בבוקר.
צילום: מנהל
גם מרצדס AMG GT תחכה לכם בפריז
וכמו כל תערוכה אירופאית גדולה, גם זו של פריז חשובה ומעניינת מכל בחינה: עולמית, לחובבי הרכב האדוקים, וגם עבור השוק הישראלי. ואת זה מדגישה אולי העמדה של מאזדה, בה יככבו גם היורשת ל-2 החשובה בארץ וגם MX-5 החדשה – דור המשך לאייקון כה ידוע.
לא מספיק? אז מה דעתכם על כך שמרצדס תציג את קריאת התיגר שלה על פורשה 911, ואילו יגואר תעשה דבר דומה לסדרה 3 (בפעם הקודמת זה לא כל כך הצליח לה). אודי תציג גרסאות חדשות ל-TT ומיני תעשה היסטוריה עם גרסת חמש דלתות לדגם הרגיל. ועוד לא דיברנו על סקודה פאביה ויונדאי I20 החדשות החשובות. ואלה, כמו שאומרים, רק המתאבנים לתערוכה כה חשובה.

בכל גיל
אז אם אתם בסביבה כדאי לכם להגיע לפורט וורסאי, למרות העומס שוודאי יהיה סביב. אל תשכחו להקדיש זמן לתצוגה הקלסית המסורתית (אולם 8) שהיא תמיד מהנה. הפעם הנושא הוא מכוניות ואופנה. כדאי גם לבקר באולם המוקדש למכוניות המיקרו הצרפתיות האזוטריות (אולם 3). יש גם עמדות ליצרני השיפורים ומכירת דגמים בקנה מידה. שטחי התערוכה כוללים הדגמות של כלי שטח ואתם יכולים להיות הנוסעים, ויש גם תצוגה מעניינת של מכוניות משומשות למכירה. יש אפילו אפשרות להכיר בנסיעה קצרה מגוון מכוניות חשמליות. בפריז יש לרוב גם פעילות מיוחדת לנוער לקראת קבלת הרישיון, ואם אתם עם ילדים קטנים יש גם פינת משחקים מוטורית.
צילום: מנהל
תזכו לראות מגוון מכוניות קונספט מעניינות
איך
ההגעה לתערוכה באמצעות המטרו קלה ומומלצת, לקראת קצהו של קו 12 (תחנת פורט-וורסאי) או תחנת באלארד בקו 8. ניתן להגיע גם בקווי האוטובוס 39 ו-80 ובטראם מספר 3 ו-2. מחיר הכניסה: 14 אירו למבוגר ו-8 אירו לילד מגיל 10 (מתחת לגיל 10 הכניסה חינם). התערוכה פתוחה לקהל בין ה-4.10 ועד ל-19.10, ושעות הפתיחה הן בין עשר בבוקר לשמונה בערב; בימי חמישי ושישי תינעל התערוכה בעשר בערב. כמובן שיש שפע מלונות סביב מתחם התערוכה במגוון מחירים, אבל לטעמנו עדיף לגור באזורים היותר מרכזיים ומעניינים ולהשתמש במטרו.

תערוכת פריז 2014 – כל החשיפות והחידושים (רשימה מתעדכנת):

א'
אופל קורסה
אינפיניטי Q80
ב'
ב.מ.וו סדרה 2 קבריולה

ה'
הונדה סיוויק Type-R קונספט
הונדה HR-V

ו'
וולוו XC90

ט'
טויוטה C-HR

י'
יגואר XE
יונדאי i20

ל'

מ'
נ'
ניסאן נוט ניסמו

ס'
סוזוקי גרנד ויטרה
סיטרואן Airflow

פ'
פורד מונדיאו
פורד C-מקס (מתיחת פנים)
פולקסווגן פולו GTI (מתיחת פנים)
פיג'ו קוורץ'

ק'

ר'
צילום: מנהל