דניאל ריקרדו, נהגה הצעיר של קבוצת רד-בול, ניצל תאונה בין שני נהגי מרצדס ורשם ניצחון שני ברציפות כאשר סיים ראשון בגרנד-פרי הבלגי שנערך בספא. היה זה נצחונו השלישי העונה של ריקרדו, שהוא עדיין היחיד שהצליח לגבור על המכוניות של מרצדס.
על המסלול ההיסטורי והארוך בסבב הפורמולה 1 נראו שני נהגי המרצדס מועמדים למקומות הראשונים, כאשר ניקו רוזברג מסיים ראשון במקצה הדירוג ולואיס המילטון שני. המילטון זינק טוב יותר מרוזברג שפתח בהיסוס ואפילו נעקף לרגע על ידי סבסטיאן פטל. אבל רוזברג חזר למקום השני וניסה מיד לתקוף את המילטון באופן אגרסיבי. התוצאה הכנף הקדמית של רוזברג נשברה קלות בעוד המילטון ספג תקר מאחור.
צילום: מנהל
הניצחון השלישי של ריקרדו העונה
עד שהמילטון הצליח לחזור לרחבת הטיפולים הוא הדרדר לאחור. רוזברג נותר בחוץ מעט יותר עד שחזר להחלפת כנף בהקפה ה-8. בניגוד לעבר הפעם המילטון לא הצליח לטפס לפנים, ולקראת הסוף פרש כדי לשמור על המנוע. רוזברג ירד לאחור בגלל החלפת הכנף ובכל זאת היה במקום שאפשר לו לשפר עמדות.
וכך, די מוקדם, קיבלנו את ריקרדו מוביל במרוץ כאשר ואטרי בוטאס בוויליאמס מאחוריו. רוזברג ומרצדס ניסו להתעשת והימרו על החלפת צמיגים נוספת. זה הספיק רק כדי לעבור את בוטאס שפעם רביעית בחמשת המרוצים האחרונים סיים בשלישיה הראשונה. רוזברג הצליח בהקפות האחרונות להתקרב לריקרדו אבל זה לא הספיק.

רביעי סיים קימי ראיקונן, המקום הטוב ביותר שלו מאז חזר לפרארי בתחילת השנה (בשלבים רבים הוא היה שלישי עד שנעקף על ידי בוטאס). חמישי סיים פטל כדי להשלים יום מצוין לרד-בול. פטל היה מעורב לקראת סיום בקרב מרתק שנערך בין קווין מגנוסן (שהורד למקום 12 בגלל עונש שקיבל), ג'נסון בטון (שניהם במקלארן) ופרננדו אלונסו (פרארי) והצליח למעשה לעבור את כולם.
צילום: מנהל
אחרי התאונה עם המילטון, רוזברג נזקק להחלפת כנף

כך או כך המקום השני של רוזברג, והפרישה של המילטון לקראת סיום בגלל המהלך השנוי במחלוקת של חברו לקבוצה, אומרים שהפער לזכותו בצמרת צמח משמעותית ל-29 נק'.
גרנד פרי בלגיה
1. דניאל ריקרדו – רד-בול
2. ניקו רוזברג – מרצדס
3. ואטרי בוטאס – וויליאמס
4. קימי ראיקונן – פרארי
5. סבסטיאן פטל – רד-בול
6. ג'נסון בטון – מקלארן
7. פרננדו אלונסו – פרארי
8. סרג'יו פרז – פורס אינדיאה
9. דניל קוויאט – טורו רוסו
10. ניקו הולקנברג - פורס אינדיאה
צילום: מנהל
בוטאס ממשיך להפגין יכולות העונה וסיים בבלגיה מקום השלישי

אליפות העולם לנהגים
1. ניקו רוזברג – 220 נק'
2. לואיס המילטון – 191 נק'
3. דניאל ריקרדו – 156 נק'
4. פרננדו אלונסו – 119 נק'
5. וואטרי בוטאס – 110 נק'

אליפות העולם ליצרנים
1. מרצדס – 411 נק'
2. רד-בול – 254 נק'
3. פרארי – 158 נק'
4. וויליאמס – 150 נק'
5. מקלארן – 111 נק'
צילום: מנהל
ראיקונן סיים במקום הרביעי. הדירוג הטוב ביותר שלו העונה