לואיס המילטון השלים שלושה ניצחונות רצופים עם קבוצת מרצדס כאשר ניצח בגרנד פרי הסיני. מרצדס המשיכה לשלוט בזירת הפורמולה 1 גם במרוץ הרביעי העונה, כאשר נהגה השני, ניקו רוזברג סיים שני והבטיח בפעם השלישית ברציפות את שני המקומות הראשונים במרוץ לקבוצה שלו.
היה זה גם ניצחון רביעי ברציפות למרצדס ורוזברג שניצח במרוץ הראשון השנה באוסטרליה ועדיין מוביל את הדירוג. אולם כאשר המילטון נמצא בתנופה כזו ברור שבמרוץ הבא הוא יכול כבר לעלות למקום הראשון.
צילום: מנהל
מרצדס חוגגים. מימן לשמאל: ניקו רוזברג, לואיס המילטון, טוטו וולף
זה היה סוף שבוע כמעט מושלם מבחינת המילטון שהיה המהיר ביותר בהקפות הדירוג שנערכו בגשם, וגם הצליח לתרגם את היתרון של מרצדס ביום המרוץ על מסלול יבש. רד-בול שעדיין רודפת אחרי מרצדס השיגה תוצאות נאות במקצה הדירוג, כשדניאל ריקרדו, השיג את הזמן השני בטיבו, והיה מהיר מפטל פעם נוספת, שבעצמו הקדים את רוזברג.
ואולם אחרי זינוק מהוסס של רוזברג, ולמרות שסבל מהיעדר קשר טלמטרי עם הקבוצה הצליח נהג המרצדס לעקוף במהלך המרוץ את שתי מכוניות הרד-בול, וגם לחלוף על פניו של 'הפתעת המרוץ', פרננדו אלונסו, שהצליח לסיים במקום השלישי ולהעלות את פרארי לראשונה העונה לשלישיית הצמרת. הישג זה בא ימים ספורים אחרי ההתפטרות של מנהל הקבוצה סטפנו דומיניקלי, התפטרות שהגיעה לאור הפתיחה הגרועה במיוחד של הקבוצה האדומה.
צילום: מנהל
רוזברג מזנק בהיסוס אבל מסיים שני בפודיום
רביעי סיים ריקרדו, שהצליח לעבור במהלך המרוץ את פטל, שפתח היטב. ניקו הולקנברג בפורס אינדיאה המפתיעה סיים שישי לפני ואטרי בוטאס בוויליאמס, קימי ראיקונן בפרארי, סרג'ו פרז (פורס-אינדיאה) ודניאל קוויאט (טורו-רוסו). עבור מקלארן היה זה עוד סוף שבוע גרוע כאשר הקבוצה נראתה רע במקצה הדירוג הרטוב, לא הצליחה להשתפר על יבש, והסתפקה במקום ה-11 של ג'נסון בטון.

דירוג גרנד פרי סין
1. לואיס המילטון – מרצדס
2. ניקו רוזברג – מרצדס
3. פרננדו אלונסו – פרארי
4. דניאל ריקרדו – רד-בול
5. סבסטיאן פטל – רד-בול
6. ניקו הולקנברג – פורס-אינדיאה
7. ואטרי בוטאס – וויליאמס
8. קימי ראיקונן – פרארי
9. סרג'יו פרז – פורס אינדיאה
10. דניאל קוויאט – טורו רוסו

דירוג אליפות העולם לנהגים
1. ניקו רוזברג – 79 נק'
2. לואיס המילטון – 75 נק'
3. פרננדו אלונסו – 41 נק'
4. ניקו הולקנברג – 36 נק'
5. סבסטיאן פטל – 33 נק'

דירוג אליפות העולם לקבוצות
1. מרצדס – 154 נק'
2. רד-בול – 57 נק'
3. פורס-אינדיאה – 54 נק'
4. פרארי – 52 נק'
5. מקלארן – 43 נק'