לפני כשבעה וחצי חודשים (ב-29 לדצמבר 2013) איבד מיכאל שומאכר, אלוף העולם שבע פעמים בפורמולה 1, את הכרתו באתר 'מריבל' שבאלפים הצרפתים, לאחר שפגע עם ראשו בסלע גדול עת עסק באחד מתחביביו – סקי. הפגיעה הייתה חמורה, כל כך חמורה שאלמלא חבוש היה קסדה, לא היה בין החיים. מסוק פינה אותו אל 'מוטייר', בית חולים הנמצא בקרבת האתר. לאחר מכן הועבר ל'גרנובל' להמשך טיפול.

לפני כחודש, דוברת המשפחה הודיעה ששומאכר יצא ממצב תרדמת, והוא מועבר ממחלקת טיפול הנמרץ בגרנובל להמשך טיפול במקום אחר, רחוק מעיני הציבור. כרגע המדיה בשוויץ מדווחת על שיפור במצבו, תקשורת עם הסובבים אותו על ידי מצמוץ, ובהחלט ייתכן שעד סוף הקיץ הוא ישוב לביתו.
צילום: מנהל

תודות לאשתו קורינה, חלקים נרחבים מאחוזתו של שומאכר הוסבו למרכז רפואי שיוכל לתת מענה לשיקומו. מומחים טוענים שאין זה חכם להביא אותו אל ביתו, אך היו סמוכים ובטוחים שיעמדו לצדו טובי המומחים, סביב לשעון. החל ממעסים, ועד רופאים ואחיות. מה עוד? מקווים שעד סוף השנה יוכל שומאכר לתפעל את כיסא הגלגלים דרך פיו.

חברת מומחים קרואטית טוענת שיש בידיה יכולת לייצר שבב שיוכל לגרום לאגדת הנהיגה לדבר ואף ללכת. כרגע שוקלים קורינה והמשפחה את הנושא, ומתכוונים להיפגש עם הקרואטים. בינתיים כולם ממשיכים להחזיק אצבעות להחלמתו, מאות אלפי המעריצים, ואף ידוענים, החל מבוריס בקר ועד ניקי לאודה.
צילום: מנהל