אילוסטרציהאגף התנועה של משטרת ישראל מפרסם רשימה של 200 רחובות ב-48 רשויות מקומיות אשר משפיעים על הקטל בכבישים. רשימת 'הרחובות האדומים' (תתעלמו ממשחק המילים) הועברה לראשי אותן רשויות כחלק מהמאבק להציל חיים גם בתוך הערים. כלומר, הכוונה היא להגביר את פעילות האכיפה באותם רחובות וכבישים עירוניים. לקביעת הרשימה נעשה שקלול של סטטיסטיקות תאונות דרכים עם חומרתן.

הסיבות המובילות לתאונות, כצפוי לדרכים עירוניות, הן אי-ציות לרמזורים או לתמרורים. במקרים אחרים נרשם כי הסיבות לתאונות עשויות להיות פניות שלא כחוק, סטייה מנתיב וכמובן אי-מתן זכות קדימה להולכי רגל, מה שמוביל רבות לתאונות עם נפגעים.
צילום: משטרת ישראל
רחובות אדומים בירושלים

המובילות ברשימה הן כמובן הערים הגדולות. בירושלים מופיעים 36 רחובות בעייתיים, ובראשם דרך חברון עם 214 תאונות דרכים, מתוכן 28 חמורות. את תל אביב מובילים הרחובות דיזגוף עם 195 תאונות (מתוכן 21 חמורות) וקיבוץ גלויות עם 201 תאונות (5 חמורות). בחיפה בלטו שדרות ההסתדרות וההגנה ואילו שדרות בני ברית הן שבלטו באשדוד. יצויין כי כל הרחובות הנ"ל בלטו בנוסף כמוקדי תאונות דרכים שמעורבים בהן הולכי רגל.
בין הערים הנוספות ברשימה תמצאו את ראשון לציון, חולון, בת ים, רמת גן, בני ברק, פתח תקווה, חדרה ועוד. את רשימת הרחובות המלאה ניתן למצוא בדף הפייסבוק של אגף התנועה.