פורד פוקוס החדשה
המחצית השנייה של שנת 2011 עומדת להיות עמוסה בחידושים חשובים, בקטגוריה הנמכרת ביותר בישראל: משפחתיות קומפקטיות. מדובר בהשקתן של מספר מתמודדות חשובות ביותר עבור הצרכן הישראלי וכמובן ליבואניות, כשבין היתר ניתן למנות את מי שאמורה להתחרות במאזדה 3 על צמרת המכירות: יונדאי i35 החדשה.
צילום: מנהל
יונדאי i35 אלנטרה

יונדאי i35, ובשמה המלא יונדאי i35 אלנטרה (Elantra), ואמורה להיות אחת הגדולות והחזקות (132 כ"ס) מבין המשפחתיות הקומפקטיות. מאז השקת יונדאי i30, למותג חסרה קומפקטית במבנה האהוב על ישראלים - כלומר ארבע דלתות עם תא מטען נפרד. הגעתה של יונדאי i35 צפויה לבסס את מעמדה של היצרנית בפסגת המכירות בשוק המקומי.
צילום: מנהל
פורד פוקוס החדשה
בדלק מוטורס, יבואנית מאזדה, מתכננים להחזיק מלחמה בעזרת פורד פוקוס החדשה. זמן לא רב אחרי נחיתת האלנטרה, בסוף הקיץ, אמורה להגיע אלינו הפוקוס החדשה עם היצע מעניין ועשיר של גרסאות, כולל מנוע 1.6 ליטר עם 125 כ"ס ותיבת שישה הילוכים אוטומטית. כרגיל בדלק מוטורס, האבזור יהיה עשיר והמחיר צפוי להיות תחרותי.
צילום: מנהל
סובארו אימפרזה החדשה

הגל הבא יחל לקראת סוף השנה, אז צפויה להגיע אלינו סובארו אימפרזה (B3) החדשה, שמבטיחה שינוי מהותי במרווח ובמראה לעומת קודמתה, למרות מידות חיצוניות דומות. היא גם מחזירה את מנוע ה-1.6 הקלאסי, במקום מנוע ה-1.5 ליטר שהישראלים אוהבים הרבה פחות.
צילום: מנהל
הונדה סיוויק החדשה
באותה תקופה בערך תגיע אלינו גם הונדה סיוויק החדשה שנחשפה באפריל בניו-יורק, ושתמשיך כנראה להשתמש אצלנו במנוע 1.8 ליטר ולהיות יקרה משאר המתחרות. ייתכן שמעט לפניהן תנחת בארץ פולקסווגן ג'טה החדשה, אשר לראשונה בקריירה שלה נפרדה מהגולף וזוכה למראה שונה ובסיס גלגלים ארוך יותר. הג'טה התעכבה עד עתה בגלל היעדר תיבה אוטומטית.
צילום: מנהל
פולקסווגן ג'טה

ואם לא די בכך, הרי שבין לבין גם שברולט קרוז תתחדש, עם תחילת שיווק גרסת 1.4 טורבו (140 כ"ס). גרסה זו, בניגוד לשאר המגיעות מדרום-קוריאה, תגיע אלינו היישר מאמריקה.