הרולקס הכי מהיר בעולם - אוטו

הרולקס הכי מהיר בעולם

ROLEX הוא הרבה יותר ממותג שעוני יוקרתי.

ROLEX נחשב מזה שנים רבות לסמל סטטוס, אחד ממאה המותגים המוכרים והנחשקים בעולם ולמותג הנחשק ביותר בקרב שעוני היד. המותג ROLEX החל את דרכו ב-1908 באנגליה, אך עבר ב-1919 לשוויץ, על מנת להקטין את עלויות המכסים על חומרי הגלם של השעון, שכללו מתכות יקרות ככסף וזהב.

רולקס ידועה בתור חברה שבנתה שעונים מיוחדים לחוויות אקסטרים. שעוני צלילה, שעונים למטפסי הרים, שעונים ליאכטונרים ועוד אוסף מרשים של שעונים שעוצבו ותוכננו במיוחד לצרכים המיוחדים של כל אחד ואחד.

חברת ROLEX היתה הראשונה להציע שעון שעמיד במים, את השעון הראשון המציג תאריך על לוח השעון, את השעון הראשון שמציג שני אזורי זמן בו זמנית והיו הראשונים שהשיגו אישור כרונוגרף עבור שעון יד ROLEX. בנוסף אף השתתפה ROLEX בפיתוח מנגנון קוורץ הרווח כיום בשעונים והיתה לחברה הראשונה שהציגה שעון יד העמיד לעומק של עד 100 מטרים.

כחלק מהמאמץ של ROLEX להגיע להישגים שאף אחד לא הגיע אליהם, חברת ROLEX תנסה בקרוב לשבור (שוב) את שיא המהירות בנסיעה על קרקע. חברת Bloodhound SSC עובדת בימים אלו בשיא המרץ לייצר מכונית (טיל על גלגלים) שישבור את שיא העולם הקיים שהוא בקירוב 1200 קמ"ש ותנסה בעזרתה הטכנית של ROLEX להגיע לשיא חדש של 1600 קמ"ש – שזה 31% מהיר יותר ממהירות הקול. השיא עתיד להישבר בשנת 2016 בדרום אפריקה.

Bloodhound SSC מורכב משילוב חלוצי של 50% מכונית מרוץ ו-50% מטוס, שמוכנסים לתוך כלי רכב הממונע על ידי שלושה מנועי טילים ובערה פנימית המספקים כמות כוחות סוס המשתווה ל180 מכוניות מרוץ Formula 1.

ROLEX היתה מבין הפרטנרים הראשונים של הפרוייקט כבר בשנת 2011 ומונעת מתוך המטרה המשותפת לאתגר את גבולות הטכנולוגיה ולהגביר במקביל את ההתעניינות של קהל צעיר במדע והישגים.

הקשר של ROLEX לעולם הרכב הוא עתיק יומין. מרוצי Formula 1, מרוצי ה-24 שעות של LeMans ו-Daytona בכולם ROLEX מעורבת. יתרה מכך, כבר בשנת 1935 ענד מלקום קמפבל שעון ROLEX בעת ששבר את שיא המהירות בנסיעה על קרקע והגיע קרוב ל-500 קמ"ש. למעשה, אם חושבים על זה, החיבור בין ROLEX לבין Bloodhound SSC הוא לגיטימי גם כי מדובר בעולם הרכב וגם כי מדובר בשבירת שיאים.

ROLEX תורמת גם את מד המהירות וגם את הכרונוגרף שימוקמו בתוך "תא הטייס" ויעזרו בדיוקי הבלימה כך שהרכב לא "יעוף" מהמסלול שאורכו 19 ק"מ. מד המהירות והכרונוגרף הינם מכאניים וימשיכו לעבוד גם עם תהיה תקלה במנועים ואלו ייכבו. בניית שעונים מיוחדת היא משהו שחברת ROLEX יודעת לעשות. בעבר, ROLEX ייצרה את שעון ה-Deep Sea Sea Dweller Challenge, שעון שהגיע לעומק של 12000 מטר ועמד בלחץ האדיר מתחת למים בתהום מריאנה (הנקודה העמוקה ביותר הידועה באוקיינוסים). בנוסף יצרה ROLEX גם את השעונים והטיימרים לתחרות הטניס בווימבלדון, אליפות אוסטרליה הפתוחה וכמובן את הטיימרים למרוצי המכונית LeMans ו-Daytona.

שעוני ROLEX מיוצרים במלואם (100%) בארבעה מפעלים ברחבי שוויץ בעזרתם של כששת אלפים עובדים. השעונים עשויים מיציקה אחת של מתכת יקרה כגון זהב 18 קראט, פלדת אל חלד או פלטינה העוברת תהליך חישול הכולל לא פחות מ- 150 שלבים, זאת לשם יצירת ההגנה המושלמת מפני חדירת מים ומפני תנאי שטח קשים. כל שעון המיוצר על ידי Rolex, עובר בדיקה מחמירה האורכת שלושה חודשים, בה מובטחת איכותו ונבדק תפקודו ודיוקו לאורך זמן בתנאים שונים. כל השעונים מקבלים אישור כרונומטר. Rolex מייצרת את דגמי השעונים המפורסמים והמבוקשים בעולם, ביניהם:Submariner, Daytona, Yacht-Master, President, GMT-Master, Sky Dweller ועוד.

מספר השיאים ששברה ROLEX ומספר הפטנטים שהמציאה ממקמים אותה בראש יצרניות השעונים בעולם. עם למעלה ממליון שעונים המיוצרים מדי שנה, אין ספק שחברת ROLEX הולכת בשנה הבאה להוסיף עוד שיא עולם לרשימה המכובדת. לנו רק נותר לשאול את עצמינו, מתי אנחנו נענוד שעון ROLEX שחוץ מלהראות לנו את השעה, הופך אותנו לחלק בעולם של הצלחה, של יכולת, של שבירת שיאים.

את שעוני ROLEX ניתן להשיג ברשת Rolex Show בתל אביב, ירושלים, אילת ורעננה. ארו-אסיה בע"מ יבואנים בלעדיים. שדרות שאול המלך 1 תל אביב. 03-6587520. לפרטים נוספים בקרו באתר האינטרנט www.Euro-Asia.co.il ובפייסבוק Euro-Asia
     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות