המירוץ לעננים חוגג מאה שנים - אוטו

המירוץ לעננים חוגג מאה שנים

בסוף השבוע האחרון התקיים מירוץ הפייקס פיק המאה – והמנצח מגיע מ... שוויץ!

מרוץ ה'פייקס פיק', הידוע גם בשם 'המירוץ לעננים', התקיים בסוף השבוע האחרון בקולוראדו, ארה"ב. אתר 'פייקס פיק' הוא אתר סקי ידוע בהרי קולוראדו ארה"ב, והחל מ-1916 מתקיים מדי שנה מירוץ נגד השעון בשביל (והיום כבר כביש) המטפס אל האתר. מרוצים מסוג זה נקראים באנגלית 'מרוצי טיפוס גבעה' ('Hill Climb'), ולימים הפך הפייקס-פיק למרוץ הפופולארי והנחשב ביותר בקטגוריה הזו. מאז 2011 סלולים כל 19.9 הקילומטרים של הטיפוס, מה שמפחית מעט מהפוטוגניות, גם אם לא מהאתגר. בכל זאת – 156 פניות וטיפוס של 1440 מ' (עד לגובה של 4301 מ') לא הולכים ברגל.
כמדי שנה, התייצבו יצרנים וסדנאות שונות למרוץ עם מכוניות מופרעות שנבנו במיוחד לתחרות. השנה זכה בדירוג הכללי נהג שוויצרי בשם רומן דומה (Romain Dumas) – מרשים במיוחד כשלוקחים בחשבון שבשוויץ ספורט מוטורי אינו חוקי – בזמן של 8:51.445 דקות. רומן נהג בגרסה משופרת של הרכב איתו זכה גם ב-2014 – ה-Norma m20 RD. כיאה למכונית מרוץ ייעודית, היא מציגה יחס הספק משקל מרשים - 450 כ"ס (ממנוע 2 ל' מוגדש של הונדה) על 610 ק"ג. למרות הנתונים המרשימים, הזמן הזה רחוק מאוד משיא המסלול שקבע סבסטיאן לואב עם פיג'ו ב-2013 – 8:13.164 דקות.
ההיסטוריה של פיג'ו עם העננים התחיל כמובן הרבה לפני לואב והשיא המדהים שלו. ואם עדיין לא ראיתם את הסרטון Climb Dance המתעד את ניצחונו של ארי ואטאנן במירוץ של 1988 – אחד מסרטוני המירוצים הטובים אי פעם – אתם פשוט חייבים להקליק על הלינק!
     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות