טסלה תייצר מיניוואן גדול ב-2017 - אוטו

טסלה תייצר מיניוואן גדול ב-2017

מוביל נוסעים הוא תוספת מתבקשת להיצע הדגמים החשמליים של טסלה

אלון מאסק (Elon Musk) צייץ בחשבון הטוויטר שלו כי טסלה, יצרנית כלי הרכב החשמליים שבבעלותו, תציג בתוך שנה מוביל נוסעים גדול. כרגע רב הנסתר על הידוע, אך ממעט המידע שכן פורסם ניתן להבין כי הפרויקט נמצא בשלבי פיתוח מוקדמים - ולמרות זאת, מועד הצגתו מתוכנן, כאמור, כבר ל-2017.

טסלה מודל X

ייתכן וההסבר לזמן הפיתוח הקצר נמצא בטענות של גורמים ברשת, כי מוביל הנוסעים יתבסס על רצפת המודל X, רכב הפנאי של המותג. אם יש ממש בטענות הללו, אזי בהתבסס על נתוני המודל X (אורך של 503 ס"מ, בסיס גלגלים של 306 ס"מ) כמו גם על דיווחים ברשת, הרי שיהיה מדובר במוביל נוסעים גדול בסגנון פולקסווגן טרנספורטר. ולא סתם הזכרנו את הטרנספורטר, מקורות בטסלה מספרים כי המיניוואן העתידי "שואב השראה" מהטרנספורטר T2, הוואן המיתולוגי של ילדי הפרחים, הן מבחינת הסידור הפנימי והן מבחינת העיצוב. נחכה ונראה.

במקביל לדיבורים על מיניוואן עתידי, מתרוצצות ברשת שמועות גם על דגם עתידי - השם שהצמידו לו רבים הוא 'מודל Y' - שיהיה רכב פנאי על בסיס הטסלה מודל 3 העתידית, מכונית שזכתה למסע שיווק מבריק מבחינה יח"צנית, עם אפשרות לבצע הזמנה מוקדמת - ויותר משלוש מאות אלף מכוניות הוזמנו בתוך שבוע מרגע ההכרזה! לאור העובדה שטסלה "מקווה" להצליח להגדיל את כושר היצור שלה ל-80,000 מכוניות בשנה הבאה, לא ברור איך היא מתכננת לעמוד בדרישה למודל 3 לבדו, שלא לדבר על הדגמים החדשים. אבל כנראה שאלון מאסק יצטרך למצוא דרך להגדיל את כושר הייצור, אם הוא רוצה להפוך את החברה שלו לרווחית - טסלה דיווחה על הפסד של 293 מיליון דולר ברבעון האחרון.

פולקסווגן טרנספורטר. כמו זה, רק חדש
     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות