בעלי פורד אקספלורר, משנות הייצור 2011-2017, יוזמנו לתיקון מערכת מיזוג האוויר ברכב שברשותם – בחינם. להערכת היצרנית, קריאת השירות מתייחסת לכ-1.4 מיליון כלי רכב בארה"ב. לבירור של "אוטו" בנושא, ענתה היבואנית, דלק מוטורס, כי הוראת היצרן תחול גם על דגמי האקספלורר שנמכרו בארץ.
 
 
הסיבה לקריאת התיקון היא הצעת פשרה שהציעה פורד, במסגרת חקירה ממשלתית המתנהלת נגדה על ידי הרשות לבטיחות בדרכים (NHTSA). במסגרת החקירה, התגלה כי ליצרנית הוגשו מעל 2700 תלונות על דליפת גזי פליטה לתא הנוסעים – ביניהם גז מסוג פחמן חד-חמצני (CO), שעשוי לגרום לטשטוש ואף למוות. כמו כן, יש חשד כי דליפת הגזים הובילה לשלוש תאונות דרכים ול-41 פצועים. בין הנפגעים נמצאים גם שוטרים, המשתמשים בפורד אקספלורר כניידת – אחד הגורמים להגברת מאמצי החקירה.
 
לטענת היצרנית, בבדיקות שנערכו על ידה לא נמצאו ממצאים חריגים של חדירת גזי פליטה לתא הנוסעים – והוסיפה כי כיום אין תקן ממשלתי למדידת כמות של פחמן חד חמצני בתאי נוסעים. יחד עם זאת, היצרנית כן תבצע, בחינם, שינוי במערכת המיזוג ברכב, הכוללת תכנות מחודש של מחשב בקרת האקלים, ובדיקת אטימות חלקו האחורי של הרכב, כולל החלפת שסתומי הניקוז המותקנים בדלת תא המטען.
 
יצוין שאין מדובר בקריאה לתיקון ("ריקול"), אלא בקריאת שירות יזומה – בפעם השנייה לדגם, אחרי שקריאה דומה פורסמה ב-2016. המשמעות היא שבעל הרכב אינו מחויב על פי חוק להיענות לקריאה, אך מי שכן יבקש לטפל בעניין - מוזמן לגשת למרכז השירות של היבואן, שם יבוצע התיקון ללא תשלום.

צילום: מנהל