אושר: זיכוי למתקיני מערכות בטיחות ברכב משומש - אוטו

אושר: זיכוי למתקיני מערכות בטיחות ברכב משומש

משרד התחבורה יחזיר עד 1,500 שקל לרוכשי מערכות בטיחות מתריעות לרכב משומש, באמצעות זיכוי באגרת הרישוי השנתית

התקנת מערכת התרעה במכונית משומשת? משרד התחבורה יחזיר לך כסף. בהמשך ליוזמה עליה הכריז שר התחבורה בסוף שנת 2015, השבוע אושרה התקנה המקנה זיכוי כספי למתקינים מערכות התרעה מתקדמות בכלי רכב משומשים, אושרה על-ידי ועדת הכלכלה של הכנסת. מתקיני מערכות אלו יקבלו זיכוי של עד 1,500 שקל דרך אגרת הרישוי, בפריסה לשלוש שנים.
כלי הרכב המשומשים יהיו זכאים למלוא ההטבה, בתנאי שהמערכת שתותקן בהם תכלול התרעת סטייה מנתיב והתרעת אי-שמירת מרחק מהרכב שמלפנים. כמו כן, נקבע כי מחירה של מערכת התרעה שכזו לא יעלה על 2,100 שקל - ומחירי המערכות יפורסמו באתר משרד התחבורה. במשרד התחבורה מציינים כי המתקינים עשויים לזכות בהטבה נוספת באמצעות זיכוי הניתן בביטוח החובה. לצד זאת, יש להזכיר כי מחירי מערכות ההתרעה הקיימות בשוק מתחילים כיום מכ-2,500 שקל. פירוש הדבר כי יצרניות המערכות הקיימות יידרשו להוזילן, או להשיק גרסאות בסיס מוזלות.
הזיכוי יינתן דרך אגרת הרישוי - תהליך שיימשך שלוש שנים: בשנתיים הראשונות יינתן זיכוי של 700 שקל מדי שנה, ובשלישית יינתן זיכוי של 100 שקל. יצוין כי בעלי כלי רכב שיתקינו את המערכת בתקופה של לפחות 60 יום לפני מועד חידוש הרישיון, יקבלו את הזיכוי כבר באגרה הקרובה. מי שיתקין בטווח זמן קטן יותר, יקבל את הזיכוי בשנה הבאה. החוק החדש יחול על כל בעלי כלי הרכב הפרטיים והמסחריים (עד 3.5 טון), משנת הייצור 2000 ועד לתאריך רישום מאי 2017.
הממשלה הקציבה לטובת העניין 180 מיליון שקל, תקציב שיספיק ל-120 אלף כלי רכב (מתוך כ-3.2 מיליון הרשומים בישראל). בשלב זה לא ידוע אם מתוכנן תקציב נוסף במידה וזה ייגמר. עוד נזכיר כי החל מינואר 2018, יחויב כל רכב חדש שנמכר בישראל להצטייד כאבזור תקני במערכות התרעה דומות.
     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות