ג'נרל מוטורס מציעה חשמלית ב-19 אלף שקל - אוטו

ג'נרל מוטורס מציעה חשמלית ב-19 אלף שקל

אבל רק בסין. מותג באוג'ון האמריקני-סיני השיק מכונית חשמלית זעירה במחיר שווה לכל נפש. ומה מקבלים בתמורה?

ג'נרל מוטורס, יצרנית הרכב הגדולה באמריקה, החלה בשיווק מכונית חשמלית זעירה - וזולה במיוחד. בתמורה ל-19 אלף שקל בלבד (פחות מ-36 אלף יואן סיני כולל הטבות מס מקומיות), תוכלו לרכוש בסין את ה-E100 החדשה של באוג'ון (Baojun), מותג הרכב הסיני המשותף ל-GM ושנגחאי אוטומוטיב (יצרנית רכבי MG המשווקים בישראל).
ה-E100 היא מכונית מיקרו קטנטנה - עם אורך של 249 ס"מ בלבד (פחות מבסיס הגלגלים של סופרמיני ממוצעת) היא קצרה מסמארט פורטו ב-20 ס"מ, רוחבה 151 ס"מ בלבד (15 פחות מסמארט) ובסיס הגלגלים שלה עומד על 160 ס"מ בלבד - 17 פחות. ממד הגובה לעומת זאת חריג לכיוון השני - 167 ס"מ, 12 יותר מסמארט וחלק מהסיבה לכך שה-E100 נראית כה צרה וגבוהה.
למכונית הנעה חשמלית הנתמכת במצברי ליתיום-יון. המנוע החשמלי מספק 39 כ"ס ו-11.2 קג"מ, מספיק למהירות מרבית של 100 קמ"ש - מתאים לשימוש הצפוי של ה-E100 בערי סין הצפופות. טווח הנסיעה עומד על עד 155 ק"מ בתנאי מעבדה, סביר בלבד, וטעינת המצברים תארוך עד 7.5 שעות.
לבאוג'ון E100 שני מושבים בלבד (כמו בסמארט פורטו), ואבזור דל למדי. זה כולל מערכת למניעת נעילת גלגלים (ABS) - ככל הנראה ללא כריות אוויר (בהודעת GM לא מוזכרות כאלו כלל). בתוספת תשלום תוכלו עם זאת לקבל כניסה והנעה ללא מפתח, מערכת מולטימדיה עם מסך מגע ואפשרות לגישה לאינטרנט באמצעות Wi-Fi.
שיווק ה-E100 מתחיל כעת עם כוונה לייצור מספר מוגבל יחסית של 700 יחידות בחודשים הקרובים. המכונית מיוצרת במסגרת המיזם המשותף בין GM, שנגחאי אוטומוטיב ויצרנית רכב סינית נוספת (וולינג, Wuling).
     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות