הונדה אקורד חדשה נחשפה באמריקה - אוטו

הונדה אקורד חדשה נחשפה באמריקה

דור עשירי לאחת המשפחתיות הנמכרות ביותר באמריקה, שמתחרה ראש בראש עם טויוטה קאמרי אך לא נמכרת בישראל. ומה עם החדשה?

הונדה חשפה בארה"ב את האקורד החדשה, משפחתית גדולה ואחת המכוניות החשובות ביותר של המותג. בשנים האחרונות הונדה הפרידה בין ההונדה ה"אמריקאית" ל"אירופאית", אך עם מותה של זו האחרונה עוד ב-2015, וללא יורשת באופק, אולי בהונדה יחליטו לשווק את האקורד האמריקאית גם מחוץ לאמריקה.
מחברת מאיר, יבואנית הונדה לישראל, נמסר בתגובה לפניית "אוטו" כי בשלב זה המכונית אינה מיועדת לאירופה, ולכן לא תגיע לישראל. יצוין כי עד 2015 שווקה בישראל הונדה אקורד האמריקאית על-ידי היבואנית המקבילה, חברת אלבר, אך זו זנחה מאז את המותג.
האקורד החדשה גדולה מבעבר ומציעה עיצוב חדש לחלוטין, הכולל חרטום עם סבכת פלסטיק גדולה ומעליה פס כרום ענק. היא מאמצת במידת מה את עיצוב הפאסטבק הפופולרי כיום, עם גג משתפל ברכות לאחור - או "קופה ארבע דלתות", כפי שחלק מהיצרניות קוראות לו. בכל מקרה, בחירה בעיצוב "רגשי" יותר היה מהלך מתבקש בעקבות צעד דומה שעשתה טויוטה קאמרי החדשה לפני שנה וחצי (דגם זה עדיין לא הגיע לישראל). הקאמרי והאקורד מתחרות ראש בראש על הבכורה בדירוג המכירות באמריקה (מבין מכוניות נוסעים, לא כולל טנדרים).
גרסת הכלאיים
גם בתא הנוסעים ניכרת שפת עיצוב חדשה, אלגנטית מבעבר, עם קונסולה בעלי מאפייני עיצוב אופקיים ומסך מולטימדיה צף ("8). האקורד תציע כבעבר מקום לחמישה. אורכה 488 ס"מ, רוחבה עומד על 186 ס"מ, גובהה 145 ס"מ ובסיס הגלגלים שלה עומד על 283 ס"מ.
חידוש של ממש נמצא מתחת למכסה המנוע, שם הונדה תציע לראשונה מבחר המבוסס על מנועי טורבו. לגרסת הבסיס נפח של 1.5 ליטר והספק מרבי של 192 כ"ס. נוסף לה מנוע 2.0 ליטר שמפיק 252 כ"ס, שגם יזכה לתיבת 10 הילוכים אוטומטית לראשונה במותג (ולטענת הונדה ראשונה בעולם לרכב הנעה קדמית). את שני המנועים ניתן להזמין בארה"ב גם עם תיבת שישה הילוכים ידנית, מנוע ה-1.5 יהיה זמין עם תיבת הילוכים אוטומטית רציפה.
הונדה לא שוכחת גם את תחום מכוניות הכלאיים - שגם בו יש לה תחרות עזה מצד טויוטה קאמרי. ביצרנית לא מפרסמים עם זאת פרטים לגבי גרסה זו, ומציינים רק שתצויד במנוע 2.0 ליטר במחזור אטקינסון, ללא מגדש טורבו. פרטים לגבי המנוע החשמלי, כמו גם נתוני הספק, ביצועים ותצרוכת דלק, לא פורסמו.
האקורד החדשה תיוצר באוהיו, ארה"ב, ומיועדת בעיקר לשווקי ארה"ב וקנדה. נכון לעתה לא ידוע על תוכניות של היצרנית לייצאה לאירופה, או של גורם כלשהו לשווקה בישראל.
     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות