כמה ארוך זה מדי? לינקולן מותחת נביגייטור - אוטו

כמה ארוך זה מדי? לינקולן מותחת נביגייטור

רכב הפנאי העצום זוכה לתוספת של 30 ס"מ לבסיס הגלגלים - ואורכו חוצה בקלילות את רף ה-5.5 מטר

לינקולן חשפה גרסה ארוכה לנביגייטור, רכב הפנאי העצום - או בשם הרשמי של הקטגוריה "פנאי בגודל מלא". קטגוריה אמריקאית בה נכללים רכבי פנאי בגודל של דירת שני חדרים בתל-אביב.
עם אורך כולל של כחמישה מטרים ו-30 ס"מ, הנביגייטור (Navigator, נווט) הרגיל ארוך משמעותית מכל רכב פנאי שנמכר בישראל, ובכל זאת באמריקה תמיד יש מקום לעוד - אז קבלו את הנביגייטור L, עם תוספת של 30 ס"מ לבסיס הגלגלים - כעת יותר מ-330 ס"מ במקום כ-300 בלבד בגרסה ה"קצרה". לינקולן אגב לא מפרסמת בשלב זה מפרט סופי, אך ניתן להעריך שהנביגייטור L יציע אורך כולל של - שימו לב - יותר מ-560 ס"מ. לשם השוואה, מרצדס S-קלאס בגרסת בסיס גלגלים ארוך, מציעה אורך כולל של 525 ס"מ.
הנביגייטור L מתבסס על הדור החדש של רכב הפנאי, שנחשף באפריל שעבר. עיצובית כמעט ולא תמצאו הבדלים, כולל חרטום אגרסיבי ועשיר בכרום ומבנה מרכב קופסתי. כמו אחיו ה"קצר", ה-L יוצע עם מנוע טווין-טורבו בנזין בנפח 3.5 ליטר (V6), עם הספק מרבי של "יותר מ-450 כ"ס ויותר מ-69 קג"מ", כך לינקולן. מפרט ייצור סופי עדיין לא פורסם. לרכב החדש תיבת 10 הילוכים אוטומטית והנעה אחורית או כפולה.
עוד נמסר כי מלבד תוספת האורך, שתבוא לידי ביטוי במרווח רגליים משופר ביותר מ-25 ס"מ ליושבים מאחור, ה-L מציע גם תא מטען גדול יותר. ב-425 ליטר. כן, תוספת הנפח גדולה יותר מתא המטען של משפחתית קומפקטית ממוצעת. בלינקולן לא מציינים כמה ישקול הרכב החדש, אך זה לבטח יהיה יותר מהגרסה הרגילה - לה משקל עצמי של החל מ-2,885 ק"ג.
פרטים נוספים על הנביגייטור, כמו גם גרסתו הארוכה, צפויים להתפרסם בקרוב. נכון לעתה אין תוכניות לשיווק מותג לינקולן בישראל, ובמקרה של הנביגייטור L, אולי טוב שכך.
     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות