התחרות בין קטגורית המשפחתיות לקטגורית הפנאי הולכת ומתלהטת, ולכן היבואניות מציידות את המשפחתיות באופן עשיר יותר ויותר, וכוללות כבר ברמות האבזור הבסיסיות אבזור שעד לא מזמן היה נחלתן של מכוניות יקרות בהרבה.
במכוניות שאספנו במדריך זה – כולן משפחתיות עממיות – ניתן למצוא מושבים חשמליים, תצוגה עילית, בקרות אקלים מפוצלות, מערכות מולטימדיה מתוחכמות עם דיבורית מובנית, חיישני חנייה ועוד. וכמובן – מערכות בטיחות מתקדמות כגון תיקון סטייה מנתיב ובלימת חירום אוטונומית.
אז נכון, המכוניות עדיין לא מעופפות כמו שחזו יוצרי "בחזרה לעתיד 2", אבל אין ספק שרמת האבזור המקובלת היום במכוניות משפחתיות הייתה נחשבת למדע בדיוני רק לפני עשור. ובכל זאת, יש מאובזרות יותר ומאובזרות פחות - לכן החלטנו לרכז עבורכם כאן, בטבלה אחת, את נתוני האבזור של כל המשפחתיות בארץ עד רף המחיר של 135,000 שקלים, רף שכולל ברוב המקרים את גרסת הכניסה, ולפעמים גם רמת אבזור אחת מעל.
הוספנו לטבלה גם ציון לכל פריט אבזור, לפי שיקול דעת חברי המערכת לגבי תרומתו לנוחות ובטיחות הנסיעה. אולם לפחות לגבי הנוחות מדובר בעניין סוביקטיבי – ולכן חשוב להתעמק בנתונים, ולא להסתפק רק בציון הסופי לו זכתה כל מכונית.
ויש כמובן גם מנצחת, שזוכה בכתר המשפחתית העממית המאובזרת ביותר: רנו גרנד קופה!
אז איזו מציעה גג שמש, למי יש תצוגה עילית ולמי הכי הרבה מערכות בטיחות? הנתונים לפניכם:
צילום: מנהל
צילום: מנהל