פרארי מאיימת לפרוש מפורמולה 1 - אוטו

פרארי מאיימת לפרוש מפורמולה 1

שינוי מוצע בתקנות ליגת המירוצים הבכירה, זוכה להתנגדות נחרצת מצד יצרניות הרכב המובילות. פרארי אף מאיימת לפרוש

פרארי מאיימת לעזוב את ליגת מירוצי הפורמולה 1 משנת 2021, אם בעלת הליגה החדשה, ליברטי מדיה, תמשיך בקידום תקנות חדשות למנועים. סוכנות הידיעות בלומברג מדווחת כי ביצרנית האיטלקית זועמים על הכוונה לדרוש מהמשתתפות ב-F1 לפתח מנועים חדשים לחלוטין בתקן שונה.
מנכ"ל פרארי, סרג'יו מרקיונה (שני משמאל). תקנות חדשות ב-F1 ידחקו את פרארי החוצה?
מנכ"ל פרארי, סרג'יו מרקיונה, אמר כי היצרנית "לא תשחק" (בפורמולה 1) אלא אם יתקיימו שורה של תנאים, שיאפשרו לפרארי לשמר את המותג שלה בשוק ולחזק את מעמדה. גם מרצדס ורנו הביעו ספקות בנוגע לתכנון המנוע החדש שהוצע על-ידי ליברטי מדיה. בחברת הניהול רוצים מערכת כלאיים פשוטה וזולה יותר, שתכניס שחקניות נוספות לליגה. בנוסף, המנוע החדש אמור להיות רועש יותר, כמענה לביקורת אוהדי הליגה שהיחידה הקיימת שקטה מדי פחות מרגשת.
יש לציין שהאיום של פרארי אינו מתוזמן במקריות - יצרניות הרכב המשתתפות בפורמולה 1 כיום חתומות על חוזה השתתפות בתחרות עד לשנת 2020. פרישה לאחר מכן לא תגבה מהן מחיר כלשהו. על-פי אנליסטים, פרארי גם מחזיקה בקלף מיקוח טוב יותר - שכן מדובר ביצרנית היחידה בהיסטוריית ה-F1 שהשתתפה בכל המירוצים מאז הקמת הליגה. עזיבתה תגרום לנזק תדמיתי גדול יותר ל-F1, מאשר הנזק שייגרם לפרארי.
יצרניות הרכב וליברטי מדיה צפויות להתחיל במגעים לקידום התקנות החדשות בשבוע הבא. חברת האחזקות החדשה רכשה את הבעלות על הליגה מ-CVC קפיטל בינואר השנה.
     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות