הפופמוביל החדש: דאצ'יה דאסטר - אוטו

הפופמוביל החדש: דאצ'יה דאסטר

האפיפיור תולה את המפתחות של המרצדס ועובר לרכב פנאי עממי במיוחד: דאצ'יה דאסטר

אם היינו מספרים לכם שחורחה מריו ברגוליו בן ה-82, יליד ארגנטינה, רכש לעצמו דאצ'יה דאסטר חדש, כנראה שלא הייתם מתרגשים. אלא שברגוליו הוא לא סתם עוד בעלים מאושר של רכב חדש - הוא ידוע גם בכינויו האפיפיור פרנציסקוס ומנהיג את הכנסייה הקתולית העולמית.

פרנציסקוס גם לא נדרש לשלם אגורה עבור הדאסטר החדש, שניתן לו השבוע במתנה על-ידי דאצ'יה - כאשר זו האחרונה תרווח מן הסתם לא מעט פרסום מהמהלך. מצידו של האפיפיור, שמקפיד לתחזק תדמית עממית וצנועה, המעבר מרכבי אפיפיור מהודרים (מרצדס לרוב) לרכב ממותג "מוזל" גם מסתדר לא רע.

רכב האפיפיור החדש (או "פופמוביל" בשם החיבה הכמעט-רשמי) מבוסס על דאצ'יה דאסטר 4X4 תמים למדי למראה. מחלקת אבות הטיפוס של דאצ'יה פיתחה את הרכב לפי מפרט מדוקדק של הוותיקן, שכולל באופן מסורתי חופת זכוכית משוריינת ענקית למניעת התנקשות בהוד קדושתו.

1626248
תתחדש

הדאסטר המשודרג גם הונמך ב-30 מ"מ לטובת כניסה ויציאה נוחה יותר, מציע חמישה מושבים (מהם אחד מהודר במיוחד לאפיפיור) ועוד מערכות חירום ונוחות עליהן לא פורט. דאצ'יה גם לא מציינת האם חל שינוי במפרט הטכני, או שהאפיפיור נהנה מאותם מנועי דאסטר כמו שפשוטי העם מקבלים.

1626246


את הפופמוביל החדש העניקו כריסטוף דרידי, מנכ"ל דאצ'יה וחביאר מרטינט, מנהל רנו איטליה, ישירות לאפיפיור בוותיקן השבוע. 
דגם דאצ'יה דאסטר
גרסה דאסטר 1.5 ל' דיזל, אוט', Laureate
מחיר 109990
0 ל-100 קמ"ש (שניות) 11.8
מהירות מרבית (קמ"ש) 171
תיבת הילוכים אוטומטית
צריכת דלק - ממוצעת 22.4
נפח תא מטען (ליטר) 445
דרגת זיהום אוויר 6
     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות