טסלה מודל 3 - מבחן דרכים (פרפורמנס) - אוטו

נהוג לחשוב כי כאשר דוד קרא תיגר על גוליית, היה זה החלש שהעז להתמודד עם החזק. אבל, לדעתי לפחות, זו קריאה לא נכונה של סיפור המעשה. דוד הביא איתו לזירה נשק חדש, המקלעת, וזו אפשרה לו לפגוע בענק המגושם מרחוק.

כל שדוד היה צריך לעשות כדי לנצח בדו-קרב הזה, היה להגיע לטווח פגיעה מבלי שהענק יבחין במקלעת, יבין את הסיכון שבחובה, ויוריד את המצחייה של קסדת המתכת שאמורה הייתה להגן על האזור היחיד בגופו שלא היה עטוי ברזל – המצח. בפעולת הסחה שכללה נפנוף במקל וקללות, דוד הצליח לעשות בדיוק את זה: להגיע לטווח פגיעה, לפגוע במצחו של הענק, להפילו ארצה. כללי המשחק השתנו. 

נשק לא קונבנציונלי
ולמה התחלתי באותו סיפור שהיה לסמל ולמשל? כאשר לחצתי על דוושת התאוצה של טסלה מודל 3 'פרפורמנס', הבנתי שזה "נשק לא קונבנציונלי". כבר נהגתי במכוניות חזקות כמו בוגאטי, פרארי, למבורגיני, 911 טורבו ועוד, אבל בטסלה התחושה שונה לגמרי .

1642132
צילום: עמית אגרונוב

לא ישבתי ספון בקוקפיט של מכונית-על, כאשר מסביבי אין-סוף מחוונים ומתגים, לא הנעתי מנוע וספגתי לגופי נהמה המכינה את הגוף למה שעומד לקרות תוך שניות ספורות. בטסלה התיישבתי מול סביבת נהג מינימליסטית, בתנוחת נהיגה הדומה לכל "טויוטה" שנהגתי במהלך שנותיי הרבות ליד ההגה – אפילו לא לחצתי על מתג הנעה כמקובל בכל מכונית, גם בחשמליות אחרות. כאן פשוט משכתי מוט דקיק מימין להגה, כמו זה המשמש להפעלת מגבים – ולחצתי על דוושת התאוצה עד קצה מהלכה. 

ללא דרמה וללא כל הכנה, בשקט מוחלט, הבטן נשאבה אל הגב, הראש נדבק למסעד העליון של המושב; תוך קצת יותר משלוש שניות הייתי במאה קמ"ש. 

1642136
צילום: עמית אגרונוב

כללי המשחק השתנו לפחות ככל שאלה נוגעים לתאוצה ולמהירות. יש מעט מכוניות בעולם שמסוגלות לתאוצה כזו בכלל וליציאה כזו מהמקום בפרט. ואם ישנן כאלו, צריך שבע ספרות כדי לכתוב את מחירן בארץ – או שהן מצוידות באותו נשק חדש המשנה את כללי המשחק: מנוע חשמלי.  

התרשמות ראשונית
טסלה 3 אינה מרשימה במיוחד בעיצובה החיצוני. היא נראית כמו מאות דגמים אחרים של מכוניות שנעות על הכבישים. ובכל זאת היא מסובבת ראשים, בעיקר בימים אלה, כאשר מעט מאוד יחידות ממנה מסתובבות על הכביש.

1642139
צילום: עמית אגרונוב

שחרור נעילת הדלת נעשה דרך אפליקציה (אל דאגה, יש גם שלט ייעודי) ואני בתא הנוסעים. זה, בניגוד לעיצוב החיצוני, שונה לגמרי מכל מכונית בה נסעתי בעבר. סביבת הנהג נקייה לחלוטין – ללא לוח מחוונים, ללא מתגים. פס דמוי-עץ מלפנים, צג ענק בגודל "15 במרכז הקונסולה המרכזית, ידיות בצדי ההגה מימין ומשמאל ו... זהו. 

תתפלאו, אבל אהבתי. יש יופי במינימליזם. 

המושב המופעל חשמלית, איך לא, נוח מאוד. 

1642151
צילום: עמית אגרונוב

צריך להתרגל לכך שהכל מופעל דרך המסך. יש אמנם יופי במינימליזם – אבל לפעמים הוא בא על חשבון נוחות התפעול. 

כיוון הגה – נכנסים למסך, מגיעים לתפריט 'כיוון הגה', עושים את הפעולה הזו דרך אחד המתגים שעל ההגה; באותה דרך מכוונים את מראות צד. לפחות כוונון המושבים נעשה בדרך שאנחנו מכירים. 

אני חייב לסייג את דברי בכך, שכל הכיוונים שהזכרתי נשמרים בזיכרון המסך הכל-יכול תחת שם המשתמש, ואפשר להוסיף את מספר הטלפון שלו לזיכרון. המכונית תזהה את המשתמש, תשחרר את נעילת הדלת ותכוון את המושב בהתאם למה שכבר נקבע. 

1642144
צילום: עמית אגרונוב

ובכל זאת. תקראו לי "שמרן" – אבל אני רוצה לשנות את תנוחת הישיבה גם בזמן נהיגה, והרי הדבר מחייב גם כוונון מחודש למראות הצד. גם את אלה, תוך כדי נהיגה, אני יכול לעשות רק באמצעות המסך ודרך התפריטים. לדעתי, זו היסחפות "טכנולוגית" מיותרת. 

גם היעדרו של מד מהירות מול פני הנהג בולט באופן משמעותי; זה לא נכון להסיט את המבט מהכביש לעבר המסך כדי לבדוק את מהירות הנסיעה. למרות מערכות הבטיחות המתקדמות של טסלה 3, האמורות למנוע תאונות, עדיף שמהירות הנסיעה תוצג לנהג כאשר עיניו על הכביש. אותו צג עדיין אינו תומך כראוי בעברית, אולם נמסר לי שהוא יעודכן בקרוב. 

1642142
צילום: עמית אגרונוב

הכל נשכח
אולם הכל נשכח כאשר בוחרים במצב 'ספורט' ומתחילים לנוע. רכבת הרים, טיל מונחה, מטוס סילון... כל הדימויים האלה לא באמת מתארים את התחושה שמלווה את מה שקורה עם הלחיצה המלאה על דוושת התאוצה. וכן, לא רק בקו ישר – גם ההתנהגות מהממת. הסוללות הכבדות שבתחתית הרכב מורידות את מרכז הכובד של המכונית, אליהם מצטרפים שני המנועים החשמליים היוצרים הנעה כפולה – ומכאן תבינו שהמכונית הזו נדבקת לכביש כעלוקה לווריד. יש שיגידו יותר מדי. 

בגרסת 'פרפורמנס' (ביצועים) יש שלושה מצבי נהיגה: 'נוח', 'ספורט', 'מסלול'. בזה האחרון ניתן לכוון את יחסי העברת הכוח בין הגלגלים האחוריים לקדמיים, את רמת המעורבות של מערכת בקרת היציבות ועוד. יתכן ששימוש נכון ביכולות שליטה אלה יאפשר לזרוק זנב בקלות גדולה יותר, אולם במצב 'ספורט' המכונית נטועה בכביש כמו רכבת על פסים. 

1642153
צילום: עמית אגרונוב

אבל כל שכתבתי עד כה מתגמד מול התאוצות המטורפות של טסלה 3 'פרפורמנס'. 513 כ"ס, תאוצה מ-0 ל-100 קמ"ש תוך 3.3 שניות, מהירות מרבית של 260 קמ"ש. תאוצות הביניים שמייצרת טסלה 3, לצורך עקיפה למשל, לא חוויתי בשום מכונית בה נהגתי מימי – וכל זאת תוך שקט מופלא. 

אני גם מכור לבלימת המנוע של המכוניות החשמליות. מקובל להשתמש במצב של בלימה חזקה להטענה חוזרת של המצבר בעיר, ובמצב ביניים או ללא בלימה בכביש מהיר. אני אוהב להשתמש במצב ביניים או במצב של בלימה חזקה גם בכביש מפותל; תכונה זו מאפשרת לנצל את הבלימה החריפה כדי להכניס את חרטום המכונית לתוך הסיבוב. משכר. 

1642135
צילום: עמית אגרונוב

בקיצור, טסלה בתנועה היא חוויה שניתן לקבל רק במכונית-על. אספר לכם כי לצורך צילומי הווידאו של טסלה 3 פנינו לעשרה בעלי מכוניות-על בישראל – דגמים של פרארי, פורשה 911 GT3 ועוד, כדי שיתייצבו למבחן תאוצה מול הטסלה; כולם סירבו. הצענו גם מבחן האצה לרבע מייל, בו היו אמורים לנצח, והסירוב נשאר בעינו; הם פחדו להתמודד מול עוצמתה של טסלה 3 'פרפורמנס' שעולה 265,000 שקלים. 

ולעניין חשוב באמת
אי אפשר לסיים כתבה על מכונית חשמלית בלי להתייחס לטווח הנסיעה. במבחן שלנו, שכלל נסיעה מהירה במעלה נס הרים, מבחני תאוצה זוללי חשמל, עמד הטווח על כ-400 ק"מ. כלומר, הטווח בנהיגה רגילה יהיה לפחות זה, קרוב יותר ל-450 ק"מ. אגב, המרחק מתל אביב לאילת הוא 345 ק"מ.

*תודה למיכאל שפרונג שנידב עבור המבחן את מכונית הטסלה הפרטית והחדשה שלו!

*פורסם ב-07.04.21 (נוסף וידאו)

1642145
צילום: עמית אגרונוב

שווה לשקול גם:

תעודת זהות

}
מחיר
264969
החל מ- 2,797 ₪
שנת דגם
2021
שווי שימוש רציף
5571
אחריות
שלוש שנים
שנת השקת הדגם
2018
טווח נסיעה חשמלי (ק"מ) WLTP
567

תיאור

}
מקומות ישיבה
5
מספר דלתות
4
מרכב
סדאן
קבוצת רישוי
קבוצה 6

מידות

}
אורך
469
רוחב
185
גובה
144
משקל
1685
בסיס גלגלים
287
נפח תא מטען (ליטר)
425
נפח תא מטען קיפול שורה שנייה (ליטר)
נפח תא מטען קיפול שורה שלישית (ליטר)
נפח מיכל דלק

צמיגים

}
קוטר/חתך/רוחב
"20

מנוע וביצועים

}
נפח מנוע (סמ"ק)
סוג מנוע
חשמלי
תצורת מנוע
-
מספר צילינדרים
הנעה
כפולה (4X4)
הספק מירבי (כ"ס)
513
סל"ד להספק מירבי
מומנט מירבי (קג"מ)
67.3
סל"ד למומנט מירבי
0 ל-100 קמ"ש (שניות)
3.3
מהירות מרבית (קמ"ש)
261
תיבת הילוכים
אוטומטית רציפה
מספר הילוכים
הילוך יחיד

טעינה חשמלית

}
טווח נסיעה חשמלי (ק"מ) WLTP
567
טווח נסיעה חשמלי במבחן אוטו (ק"מ)
400
זמן טעינה ביתית AC
קצב טעינה מהירה AC (קילו וואט)
11.5
אפשרות לטעינה מהירה DC

יש

זמן טעינה מהירה DC (שעות)
קצב טעינה מהירה DC (קילו וואט)
250
צריכת חשמל (וואט לק"מ)
הספק סוללה (קוט"ש)
קיבולת סוללה (קוט"ש)
האם חיבור תלת פאזי

יש

בטיחות

}
מבחן ריסוק אירופאי
5 כוכבים
בלמים
ABS + EBD + BAS
מספר כריות אוויר
7
בקרת יציבות אלקטרונית ESP
יש
עיגוני ISOFIX
יש
ביטול כרית אוויר לנוסע
יש
מערכת לבלימת חרום עצמאית
יש - כולל במהירות בינעירונית
מערכת לניטור רכב בשטח מת
יש
מערכת להתרעת עייפות נהג
יש
מערכת להתרעת סטייה מנתיב
יש + שמירת נתיב אקטיבית (היגוי)
חיישני לחץ אויר
יש
מערכת זיהוי תמרורים
יש
פנסים עוקבי פנייה
אין
עמעום אורות גבוהים אוטומטי
יש
אבזור בטיחותי נוסף

מולטימדיה

}
מערכת שמע
מקורית + שליטה מההגה
טלפון
דיבורית בלוטות' + אנדרואיד אוטו או אפל קארפליי
מסך מולטימדיה
יש
מערכת ניווט מובנית
אין
חיבור לאינטרנט
אין
חיבורי אודיו
USB
נגן DVD
אין

אבזור

}
חלונות חשמל
4
מערכת מיזוג אוויר
בקרת אקלים
גג שמש
גג שמש פנוראמי לא נפתח
חישוקים קלים
יש
בקרת שיוט
יש כולל שמירת מרחק
ריפוד
עור
חימום במושבים
מושבים קדמיים + אוורור
כוונון מושבים
חשמלי + זכרון
פנסי חזית
LED
פנסי ערפל קדמיים
יש
עזרי חנייה
חיישני חניה אחוריים וקדמיים + מצלמת רוורס
חיישני גשם
יש
חיישני תאורה
יש
תאורת אווירה
יש
קיפול מראות חשמלי
יש
מערכת עצור סע
יש
מחשב דרך
יש
הגה וידית הילוכים מצופים עור
יש
כניסה ללא מפתח
יש + הנעה
מערכת חנייה אוטומטית
יש
אבזור נוסף כלול במחיר
אבזור נוסף בתשלום
ריפוד פנים שחור-לבן, מערכת בטיחות "אוטו-פיילוט", צבע שונה מלבן

דגם טסלה מודל 3
גרסה מודל 3, חשמלי, Standard Range Plus
מחיר 186722
0 ל-100 קמ"ש (שניות) 5.6
מהירות מרבית (קמ"ש) 225
תיבת הילוכים אוטומטית
צריכת דלק - ממוצעת
נפח תא מטען (ליטר) 425
דרגת זיהום אוויר --

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות

 1. 131. חצי מהכתבה על תאוצה....חה...חה..בפקקים שהמדינה נסתמת....

  בני 28 אפריל 2021, 23:21

 2. 130. 128 מרים לעצמו

  דני 28 אפריל 2021, 09:10

 3. 129. דני אחלה כתב

  כל הכבוד 28 אפריל 2021, 07:12

 4. 128. רכב מדהים במיוחד לאנשים אינטלגנטים שמבינים ומעריכים מינימליזם לא מתאים לערסים שאוהבים עיצוב מצועצע

  גד 28 אפריל 2021, 07:11

 5. 125. ראיתי פעמיים טסלה בכביש !! יותר שקטה באופניים חשמליים עם הצמיגים העבים של הערסים !!!

  שקט מופטי יש לטסלה ב50 קמש מפחיד זקנות חחחח 27 אפריל 2021, 16:23

 6. 120. יש חשמליות שעושות הכל בצורה הרבה יותר הגיונית, נעימה ושנראות מדהים. טסלה S זה סיפור אחר לגמרי, ה-3 היא פשוט גרסה מודרנית של הבימבה.

  יוהן 27 אפריל 2021, 12:22

 7. 119. שואב אבק עם גלגלים גדולים. נראה מחריד מבחוץ וכל כך מדכא מבפנים. אז מה ייתן לכם כל היום להאיץ ממקום למקום כמו אידיוטים?! אין פה צליל, אין תחושה של יוקרה, ובכלל ישבתם בדבר הזה? זה נוח בערך כמו לרכב על אופניים בלי בולם, והתפעול המטופש של הכל מהמסך שתקוע במרכז הרכב, כל האינפורמציה נמצאת במסך אחד ולא הגיוני בכלל לנהג. בקיצור, אוטו סופר חסכוני לאנשים סופר אידיוטים.

  יהל 27 אפריל 2021, 12:19

 8. 111. יתתכן שזה איזה עורך או כתב ממורמר שלא נותנים לעשות "מבחן" בטסלה מביע פה לכלוכים על רכב שנחשב נהדר והכי פופולרי בעולם ה EV מקווה שזה לא איש מערכת...עצוב לראות את המגזין מתדרדר ככה... אבל זה בהחלט נהדר שטסלה לא מתחנפת לכל מיני כתבי רכב שלרובם אין שום השכלה פורמלית בתחום... יש מספיק מבחנים מקצועניים ביו טיוב מכל העולם... ובכל מקרה טסלה לא מכוונת לאספסוף זה לא הליכוד... טסלה מכוונת לנהגים משכילים טכנולוגיים שאכפת להם מהעולם ויש להם מודעות גבוהה... לא בטוח שיש מודעות כזאת במערכת אוטו... חוץ מדני שהוא תותח.

  אבישי 10 אפריל 2021, 18:23

 9. 110. ממליץ לקחת את גרסת ה PREFORMENCE אמנם קצת יותר יקר אבל חווית נהיגה שעושה מכל גדמי ה GTI למינהם צחוק ו 530 ק"מ טווח שזה יותר ממה שרובנו נוהגים גם בטיול ובוודאי לעבודה

  יונתן 10 אפריל 2021, 17:49

 10. 109. ברור שאלה ששונאים את טסלה לא נהגו בה זה כמו לשנוא סמרטפון.. ולהעדיף טלפון רגיל...צריך להיות די מטומטם...

  שימי 10 אפריל 2021, 17:48

 11. 108. תשאלו את מעט שונאי הטסלה שמגיבים למי הם מצביעים... ואז תבינו את שיקול דעתם...

  חיים אבנון 10 אפריל 2021, 17:45

 12. 106. חבל לקנות רכב בנזין תהנו מהמסוי הנמוך כרגע תקנו טסלה

  יועץ מס 10 אפריל 2021, 17:37

 13. 103. כל הכבוד למגיבים שדוחפים קדימה את נושא החשמל מייצרים מודעות ונלחמים על איכות הסביבה מול השמרנים האדישים וחסרי האכפתיות

  עלי טל 10 אפריל 2021, 11:05

 14. 102. אין "יבואן" עלאק מקצועני רכב

  חחחחחח 9 אפריל 2021, 22:42

 15. 101. מגזין אוטו אתם מביכים אתם אשכרה מתככשים פה ומקניטים את מעט המגיבים שעוד נשארו לכם?

  זכרוני 9 אפריל 2021, 22:41

 16. 98. פרט חשוב מאוד בכתבה "*תודה למיכאל שפרונג שנידב עבור המבחן את מכונית הטסלה הפרטית והחדשה שלו!" כלומר טסלה לא סופרת את מגזין אוטו שהתרגל שחייבים לו רכב תמורת כתבה וזה מצויין סטנדרטים חדשים בשוק הרכב הישראלי.... זה גם מסביר חלק מהתגובות הממורמרות כאן... ייתכן וזה אנשים מתוך המערכת....

  גדי 9 אפריל 2021, 16:30

 17. 93. טסלה הולכת לתקן פה הרבה נזק שעושים מזהמי הבנזין ואולי תוריד קצת את הטמפרטורות...

  כל הכבוד לטסלה 9 אפריל 2021, 11:40

 18. 92. הרכב הכי טוב בארץ כרגע... שאיננו רכב יוקרה

  גדי 9 אפריל 2021, 11:39

 19. 91. רק קיה EV6 יונדאי איוניק 5 או טסלה 3

  חיים 9 אפריל 2021, 11:37

 20. 90. איזה מגיבים הזויים שונאי חשמל חחח צחוקים פהתכלס רכב נהדר סוף סוף הצטרפנו לעולם הראשון

  דניאל טמיר 9 אפריל 2021, 11:34

 21. 81. רכב מדהים לא ברור הבחור בו שמנסה להסית נגד הרכב

  שימי 9 אפריל 2021, 10:34

 22. 80. מענין במה נוהג שונא החשמל שמנסה להטיף פה נגד טסלה? באיזה רכב הוא מזהם לנו את האוויר? בזמן שהוא קורא על "תקלות" ו"גימור" בטסלה חחחחח

  אלי 9 אפריל 2021, 09:55

 23. 79. רק טסלה 3 היחיד שאולי שווה לשקול כאלטרנטיבה זה יונדאי איוניק 5 אבל הוא עוד לא כאן כל שאר הרכבים... תנו לפנסיונרים להעלות סל"ד... זה עושה להם טוב... לחלקם לפחות... שקשה לו עם שינויים...ן

  ניסים 9 אפריל 2021, 09:53

 24. 78. קניתי אני מבסוט עד הגג הרכב הכי טוב שאפשר להשיג בארץ... אין בכלל מה להתחיל להסביר את ההבדלים מרכב רגיל... ממליץ בחום לא להקשיב לבחור המתוסכל כאן שמפיץ שקרים על תקלות מרובות ורמות גימור נמוכה כנראה סתם מישהו מתוסכל שטסלה לא סופרת אותו אחרי שהוא התרגל לקבל כל רכב בארץ לסיבוב

  שימי 9 אפריל 2021, 09:50

 25. 77. רוה"מ יוון מוסר שטסלה 3 פצצה אמינה מאוד ומהנה מאוד לנהיגה שוב פעם מדגיש זה לא הרכב למי שרוצה להרים את הסל"ד ולהרעיד את הרחוב כמו קזבלן וגם פחות למי שרוצה להשמיע מוסיקה בעוצמה עם חלון פתוח...

  גידי 9 אפריל 2021, 09:44

 26. 76. בקרוב גם כל הרכבים הממשלתיים הפדרליים בארה"ב יהיו חשמליים והחמוצים פה בתגובות ימשיכו לזהם לכולנו להיות מיעוט לא משמעותי כמו לא תחסנים או ביביסטים

  צבי 9 אפריל 2021, 09:41

 27. 75. לברון ג'יימס נוהג בטסלה X האסטרונאוטים שיוצאים לחלל מגיעים ל LUANCH PAD בטסלה X ופה יש כתב חמוץ שמספר סיפורים על תקלות וגימור ושטויות.... כי הוא שונא חשמל ואוהב בנזין... למי להאמין?

  דני 9 אפריל 2021, 09:36

 28. 74. כמובן בזמן שזה קורה הכתבים השמרנים במערכת אוטו ימשיכו לפמפם לכם כל מי סקודות או סיטרואן או שאר ירקות לא רלוונטים חחחחחחחח

  מיכאל א 9 אפריל 2021, 09:33

 29. 73. טסלה 3 כרגע הרכב החשמלי הכי שווה בארץ ובקרב יגיעו עוד רכבים שווים מאוד של קיה יונדאי ומרצדס כולם חשמליים בלבסד כולם מעל 450 ק"מ טווח... בנזין זה לשמרנים

  גדעון 9 אפריל 2021, 09:30

 30. 72. אבא של השמרן

  חחחח 9 אפריל 2021, 09:29

 31. 66. איך אנשים בארץ נאחזים במוכר ומפחדים להתקדם... זה הזוי כי הבנזין ממש יקר... ובכל זאת עם הראש בקיר... כאילו אין עוד אופציות רק בנזין... רק ביבי...

  חחחח 8 אפריל 2021, 20:01

 32. 65. זה מדליק מתאים לכל משפחה כיף להורים כיף לילדים יש משחקי וידאו עם ההגה בזמן עצירה כמובן

  דני 8 אפריל 2021, 19:59

 33. 64. אנשים בארץ חוששים מאוד משינויים בגלל זה אנחנו תקועים עם אותו שליט 30 שנה רוהמ יוון משתמש בטסלה 3

  גדי 8 אפריל 2021, 19:57

 34. 63. כנראה לא שמו מספיק דגש בבתי הספר בארץ על הסכנות של זיהום אוויר גם מחלות וגם התחממות כדהא ולכן אנשים מזהמים כאילו אין מחר

  לא נורווגיה 8 אפריל 2021, 19:51

 35. 62. טסלה רכב מדהים כיף שהגיע לארץ אנשים פה בארץ נורא נורא נורא שמרנים אפילו הערבים האמירתים יותרר מתקדמים וליברלים בטח כשמדובר ברכבים

  יאללה להתקדם 8 אפריל 2021, 19:49

 36. 61. למי שלא מבין מה זה רכב חכם כאשר צריך להחליף סוללה או נוזל בלמים המחשב רכב מזהה את זה מזמינים אותך למרכז השירות בפתח תקווה ומחליפים... בעתיד הרכב גם יסע לשם לבד להחליף... זה סיפור פשוט מאוד... שסטטיסטית כמעט ולא יקרה. . טפול רכב חכם מזכיר יותר טיפול בפלאפון מאשר מוסך מסורתי עם שמן ודלק ולכלוך

  רמי 8 אפריל 2021, 19:46

 37. 60. 58/59 אתה כנראה שמרן... רוצה ללמוד קודם מנסיונם של אחרים... לגיטימי... ייתכן וגם חששת להתחסן מהראשונים... אבל יש אנשים שכבר עוקבים אחרי טסלה שנים ומזמן יש להם תשובות לשאלות שלך... והחששות שלך שהם לגיטימיים הם לא סיבה מספיק טובה לקנות רכב בנסין ולשלם על דלק עבורם. מצד שני אתה מעדיף לשלם ולזהם כי זה מרגיע אותך... קח את הזמן...

  חיים 8 אפריל 2021, 19:42

 38. 56. יפה מאוד שאתם מדברים פה על פרפורמנס אבל הרכב בתמונה בכלל סטנדרט ריינג'

  קורן 8 אפריל 2021, 14:59

 39. 43. רכב מדהים מהפכה ממליץ בחום לא תרצו לחזור לבנזין שמן ולכלוך

  גדעון 7 אפריל 2021, 21:16

 40. 42. מעניין אם גם בנורווגיה יש תגובות של ערסים בעד להמשיל לזהם... הזוי המדינה הזאת... כשל חינוכי

  אלפרד 7 אפריל 2021, 21:13

 41. 41. תחושה נהדרת לנסוע על אפס זיהום. אצלנו באילת גם רוב החשמל בא מפאנלים סולרים בערבה אז בכלל... רכב מדליק תענוג... כייף להיות אכפתי לסביבה

  ירחמיאל זקי 7 אפריל 2021, 21:11

 42. 40. בקרוב הרכבים יגיעו מהמפעל בברלין ואז איכות ההרכבה תהיה גרמנית. בכל מקרה הרכב מדהים כבר עכשיו שומר על ערך אנשים מציעים יותר מהמחירון וחוסך את כל הדלק והטיפולים

  יוזף 7 אפריל 2021, 21:09

 43. 39. מי שאוהב חדשנות קדמה פרוגרסיביות מומלץ בחום תשכחו מתחנות דלק אפשר לחרוש את כל הארץ בקלילות

  אבי 7 אפריל 2021, 21:07

 44. 38. זה לא רכב לשמרנים מצביעי ליכוד

  יחזקאל 7 אפריל 2021, 21:06

 45. 37. רכב מהפכני לא דומה לשום דבר אחר כייף ממש כמו חללית

  צבי 7 אפריל 2021, 21:05

 46. 36. 32 בשביל מה אתה מבזבז זמן על תגובות לך תקנה קופרה ותעשה סיבוב דאווין בשכונה

  קזבלן 7 אפריל 2021, 21:04

 47. 30. איזה רכב וואו כמו אייפון לעומת טלפון רגיל

  וואה וויאה 7 אפריל 2021, 17:53

 48. 29. קופרה מזהמת לערסים טסלה ויונדאי איוניק 5 לכל השאר

  דני 7 אפריל 2021, 17:53

 49. 28. אין על טסלה ממליץ על הרכב החכם הזה חווית נהיגה חדשנית לגמרי

  שימי 7 אפריל 2021, 17:52

 50. 27. זה רכב שמבדל אנשים טובים מכל מיני ערסים ביביסטים

  מגניב 7 אפריל 2021, 17:48

 51. 26. אין על טסלה זה רכב חכם לא רק חשמלי

  איפוניסט 7 אפריל 2021, 17:48

 52. 12. בתמונות זה SR או LR , אבל לא Performance

  בעל טסלה 7 אפריל 2021, 12:20

 53. 10. המון טעויות אחריות,באבזור,בנתונים

  טסלה 7 אפריל 2021, 11:44