קיה קרניבל - אוטו

יתרונות חסרנות

יתרונות / העיצוב "עוטף" היטב את הממדים, סביבת נהג מכובדת, אבזור נוחות מרשים, נוחות נסיעה טובה, ביצועים טובים מאוד – ומרחב מצוין לשבעה.

חסרונות / אין מערכות בטיחות מתקדמות, צריכת דלק, מעט מסורבל בפניות.

בשורה התחתונה / מיניוואן מעולה ומרווח לשבעה במחיר טוב.

קיה קרניבל חוות דעת

  • חוות דעת מוביל הנוסעים של קיה, הקרניבל, הפך בדורו השלישי גדול מתמיד. כבר בימי הדור הראשון התבלט הקרניבל בגודלו ביחס למיניוואנים (בעיקר למול אלו האירופאיים) בעוד שלעומתו, הדור השני דווקא הוקטן בשל הביקורת על הגודל המוגזם. אם כן, הדור השלישי חוזר למקורות - ובגדול (תרתי משמע) עם ממד אורך בן 5.1 מ' (ארוך בכ-30 ס"מ מהדור השני ובכ-20 ס"מ מהדור הראשון), רוחב בן 1.98 מ' (דומה לדור השני ורחב מהדור הראשון ב-8 ס"מ), גובה בן 1.74 מ' (נמוך משני הדורות היוצאים) ובסיס גלגלים בן 306 ס"מ - ארוך בכ-17 ס"מ (!) משמעותיים ביחס לדגם היוצא (16 ס"מ ביחס לדור הראשון).  המראה כמו גם הנתונים, הן מבחינת מבחינת יחידת ההנעה והן מבחינת המידות, דומים לאלו של טויוטה סיינה ושברולט טראוורס ולא בכדי - תהליך האמריקניזציה שעבר על הקרניבל נבע מהיותו מכוון באופן מובהק לשוק האמריקאי ולמעשה הדגם משווק רק שם (ובדרום קוריאה) - ומשם גם הוא גם מגיע לישראל (מנובמבר 2015) - לראשונה בהיסטוריה המקומית של הדגם ושל המותג בכלל. 
  • עיצוב ונוכחות הממדים הלוויתניים, אליהם מתווספים שפע ציפויי כרום, מקנים לקרניבל מופע חיצוני מרשים, מאוד אמריקאי.
  • תא נוסעים ומטען גם מבפנים מדובר במכונית אמריקאית לכל דבר, עם שפע מרווח לכל כיוון עבור שמונת הנוסעים וציודם, מנגונים חשמליים ושפע תאי אחסון. איכות החומרים וההרכבה גבוהה. בטיחותית, הקרניבל לא מוצע עם אף מערכת בטיחות אקטיבית כלשהי. 
  • מנוע וביצועים מערכת ההנעה גם היא מיישרת קו עם המקובל בארצו של הדוד סם - מנוע V6 גדול ובריא וחזק. למרות המשקל הכביר, המנוע מספק ביצועים טובים מאוד, אבל בעיקר שיוט נינוח בסל"ד נמוך, במיוחד לאור איטיות התיבה (6 היל'). צריכת הדלק עמדה על 8 ק"מ לליטר, במבחן לא מאומץ מדי - צריכה לא חריגה לסגמנט, אך גבוהה לכשעצמה.
  • נוחות והתנהגות כיול המתלים הוא אמריקאי-קלאסי. המתלים הרכים מקנים לקרניבל איכות הנסיעה גבוהה מאוד, עם "רייד" מרחף ונעים. מנגד, אותו כיול רך גורם לרכב לתנועות-יתר במעבר על מהמורות, דבר שמביא להתנהגות מסורבלת ומגושמת המאדירה את גודלו של הרכב. שדה הראייה טוב, אך נדרש קצת זמן ללמוד איפה בדיוק נגמר החרטום. קוטר הסיבוב מפתיע לטובה ביחס לממדים.
  • תמורה למחיר הקרניבל הוא מוביל נוסעים מוצלח מאוד - מרווח איכותי ונוח. במחירו הנוכחי (219,000 ש"ח) הוא גם הזול מבין מובילי הנוסעים הגדולים, מה שהופך אותו למשתלם - למרות היעדר מערכות הבטיחות האקטיביות.
  • סיכום מוביל נוסעים מומלץ, עבור מי שלא נרתע מהגודל או מצריכת הדלק.

מבחני רכב

למי שרוצה לחקור לעומק

קיה קרניבל גרסאות נפח מנוע כוח סוס ליסינג פרטי מחיר קטלוג יבואן
3342
276
225,000
3342
276
242,900

באפשרוך לבחור עד 3 דגמים

8 1

שווה לשקול גם

ציון ותגובת גולשים

ברשותך קיה קרניבל?

ציון משוכלל של גולשי אתר אוטו

ציון ותגובת גולשים

מתחרים קיה קרניבל

קיה קרניבל צריכת דלק

חישוב צריכת דלק אמיתי, הינו נתון שתלוי בהמון משתנים סביבתיים ולכן לעולם לא ניתן נתון מדוייק וצריכת דלק אמיתית.

2
קיה קרניבל צריכת דלק צריכת דלק יצרן
ק"מ /ל׳
צריכת דלק יצרן
עירוני ק"מ /ל׳
צריכת דלק יצרן
בין עירוני ק"מ /ל׳
צריכת דלק
אמיתית ק"מ /ל׳
דרגת
זיהום אוויר
8.9 7.6 10.2 8 15
8.9 7.6 10.2 8 15
4
8