יתרונות חסרנות

יתרונות / עיצוב נאה, אבזור עשיר ואיכות גימור טובה, היצע מערכות בטיחות, נוחות נסיעה טובה, יכולת מפתיעה בשבילים.

חסרונות / עיצוב סביבת נהג מיושן וחומרים לא מרשימים, מושב אחורי צפוף, דלק, נסיעה רועשת.

בשורה התחתונה / לא מעודן – אך מציע תמורה מכובדת לכסף.

מיצובישי ASX חוות דעת

  • חוות דעת מיצובישי ASX הוצג במקור עוד ב-2010. לישראל מגיעה הגרסה האמריקאית, עם מנוע 2.0 ליטר אטמוספרי ותיבה אוטומטית-רציפה - מערכת הנעה זהה לזו של מיצובישי אאוטלנדר. אבל לא רק מערכת הנעה חולקים שני הדגמים - אלא גם את אותה הרצפה, כשאפילו בסיס גלגלים זהה (267 ס"מ), וזאת למרות הבדל של כ-30 ס"מ באורך הכללי. למרות בסיס הגלגלים הנדיב, מבחינת מרחב פנימי, ASX קרוב יותר למה שמקובל בקטגורית רכבי הפנאי הקטנים. מיצובישי ASX הגיע לישראל בנובמבר 2017, עם מפרט הכולל מערכות בטיחות מתקדמות, המוצעות כחלק מהמפרט התקני; בהקשר זה, נזכיר כי בגרסה שלפני מתיחת הפנים, ASX קיבל ציון של חמישה כוכבים במבחן הריסוק של Euro Ncap, אך במבחן הישן (2011) וללא מערכות בטיחות, כך שלא ברור לאיזה ציון היה זוכה היום.
  • עיצוב ונוכחות ASX נראה טוב בזכות הופעה שרירית וסרחי עודף קצרים.
  • תא נוסעים ומטען תא הנוסעים מסגיר את גילו המתקדם של ASX, עם הופעה מיושנת וחומרי דיפון פשוטים. יחד עם זאת, איכות ההרכבה והאבזור השופע (ברמה המאובזרת שנבחנה) מצליחים לשפר את האווירה. המרווח מלפנים טוב, אך מאחור מרווח הברכיים והראש מאכזבים ביחס למידות החיצוניות, ומי שגובהו 1.7 מ' ומעלה יחוש צפיפות.
  • מנוע וביצועים מערכת ההנעה של ASX מיושנת - המנוע אמנם מציע הספק מכובד, אבל עם משקל גבוה יחסית ותיבה רציפה מדור ישן, מתקבלים ביצועים סבירים בלבד לצד צריכת דלק גבוהה יחסית למקובל כיום (כ-10 ק"מ/ל' במבחן).
  • נוחות והתנהגות ל-ASX כיול מתלים מוצלח, המשלב בין נוחות טובה וכושר ריסון תנודות יעיל. יחד עם זאת, איכות החיים על סיפונו של ASX נפגמת כתוצאה מבידוד רעשים לקוי. בנהיגה נמרצת ASX נותן תחושה של רכב גדול לטוב ולרע - מצד אחד משדר תחושה יציבה ובטוחה, ומצד שני הוא מסורבל בכביש המפותל, עם חרטום כבד. בשביל חוזרת אותה תחושה של "רכב גדול", והוא משדר מאסיביות ואינו מתרגש משיבושים ואבנים. חבל שהוא לא מגיע בגרסת 4X4 - נראה שיש כאן פוטנציאל.
  • תמורה למחיר ASX מציע לא מעט תוכן - ובהשוואה לכלי הפנאי הקטנים (בעיקר בהתייחס לרמת הגימור הבסיסית), הוא מתבלט לטובה. יחד עם זאת, ASX פחות יתאים לאניני טעם, שעלולים למצוא אותו כמחוספס מדי.
  • סיכום זה לא הגיל, זה התרגיל - ל-ASX עדיין יש מה להציע, למרות גילו.

למי שרוצה לחקור לעומק

מיצובישי ASX גרסאות נפח מנוע כוח סוס ליסינג פרטי מחיר קטלוג יבואן
1998
150
132,900
1998
150
135,900
1998
150
142,900

באפשרוך לבחור עד 3 דגמים

8 1

שווה לשקול גם

ציון ותגובת גולשים

ברשותך מיצובישי ASX?

ציון משוכלל של גולשי אתר אוטו

ציון ותגובת גולשים

מתחרים מיצובישי ASX

מיצובישי ASX צריכת דלק

חישוב צריכת דלק אמיתי, הינו נתון שתלוי בהמון משתנים סביבתיים ולכן לעולם לא ניתן נתון מדוייק וצריכת דלק אמיתית.

3
מיצובישי ASX צריכת דלק צריכת דלק יצרן
ק"מ /ל׳
צריכת דלק יצרן
עירוני ק"מ /ל׳
צריכת דלק יצרן
בין עירוני ק"מ /ל׳
צריכת דלק
אמיתית ק"מ /ל׳
דרגת
זיהום אוויר
11.3 10.3 12.8 8.6 13
11.3 10.3 12.8 8.6 13
11.3 10.3 12.8 8.6 13
5
8.6