יתרונות חסרנות

יתרונות / טרם נבדק

חסרונות / טרם נבדק

בשורה התחתונה / טרם נבדק

פולקסווגן ספורטוואן חוות דעת

  • חוות דעת במאי 2014 חשפה פולקסווגן את הספורטוואן – מחליפו של פולקסווגן גולף פלוס. מדובר במיניוואן קומפקטי בעל חמישה מושבים המבוסס על פלטפורמת הגולף העדכנית – דור 7 במקרה הזה (פלטפורמת MQB). הספורטוואן ארוך הן מהגולף הרגילה והן מהגולף פלוס היוצאת ומבטיח להציע מרווח עדיף לנוסעים ולמטען. הדמיון המשפחתי ברור עם החזית העדכנית של פולקסווגן ויחידות התאורה האופייניות מאחור. תא הנוסעים מציע שלל פתרונות אחסון ועיצובו יהיה מוכר לכל מי שנסע במכוניות הדור האחרון של הקונצרן. גם היצע המנועים דומה לזה של הגולף וכולל מגוון רחב של מנועי דיזל ובנזין שונים באירופה. אלינו מגיע הספורטוואן עם מנוע אחד בלבד – 1.2TSI המפיק 110 כ"ס.

  • עיצוב ונוכחות הספורטוואן הוא רכב נאה, שמצליח אפילו לשדר קצת יוקרה עם עיצוב נקי ונכון. הקשר לגולף הרגילה בולט מלפנים, החלונות הגדולים מרשימים במבט מהצד ואילו מאחור הוא רגיל וקצת פחות נאה.
  • תא נוסעים ומטען מרווח הפנים - מלפנים, מאחור ובתא המטען - מעולה, עם שפע של מרווח רגליים ולראש. סביבת הנהג דומה לזו של הגולף, עם תנוחת נהיגה גבוהה מהרגיל. לעומת הגולף הסטנדרטית, סעיף אבזור בטיחות שופר וכולל התרעה על רכב בשטח המת במראות וחיישנים להתרעה על תנועה חוצה בזמן נסיעה לאחור.
  • מנוע וביצועים יחידת ההנעה מוכרת ומוכחת - 1.2 ל' טורבו עם 110 כ"ס ותיבה רובוטית דו-מצמדית עם שבעה הילוכים. השילוב יעיל, הביצועים טובים והתלונה העיקרית והקבועה מתייחסת לפעולה מעט מחוספסת ולא נעימה של תיבת ההילוכים בנסיעה עירונית. צריכת הדלק טובה, עם 13.2 ק"מ לליטר בממוצע בימי המבחן המאומצים.
  • נוחות והתנהגות הספורטוואן נעים מאוד לנהיגה בנסיעה בין-עירונית ומצליח לבודד את הנוסעים בצורה טובה ממרבית השיבושים. חובבי הפיתולים לא ימצאו כאן שותף להנאה, למרות אחיזה גבוהה מאוד.
  • תמורה למחיר מדובר ברכב יקר מעט מהמתחרים שמציעים פתרון דומה, גם אם לא זהה, לניוד משפחתי נוח. יחד עם זאת, פער המחיר בין המתחרים לבין זה של הספורטוואן דומה להפרש הקיים ביחס לשאר המוצרים של פולקסווגן.
  • סיכום רכב נהדר למשפחה, אשר ארוז במרכב עם מידות חיצוניות סבירות.

מבחני רכב

למי שרוצה לחקור לעומק

8 1

שווה לשקול גם

ציון ותגובת גולשים

ברשותך פולקסווגן ספורטוואן?

ציון משוכלל של גולשי אתר אוטו

ציון ותגובת גולשים

מתחרים פולקסווגן ספורטוואן

פולקסווגן ספורטוואן צריכת דלק

חישוב צריכת דלק אמיתי, הינו נתון שתלוי בהמון משתנים סביבתיים ולכן לעולם לא ניתן נתון מדוייק וצריכת דלק אמיתית.

2
פולקסווגן ספורטוואן צריכת דלק צריכת דלק יצרן
ק"מ /ל׳
צריכת דלק יצרן
עירוני ק"מ /ל׳
צריכת דלק יצרן
בין עירוני ק"מ /ל׳
צריכת דלק
אמיתית ק"מ /ל׳
דרגת
זיהום אוויר
20 16.4 22.7 15.2 6
20 16.4 22.7 15.2 6
3
15.2