נתת לנו Like ב-Facebook?

ליסינג מימוני - איך עושים עסקה טובה?

אוטו ליסינג

ליסינג מימוני - איך עושים עסקה טובה?

13.09.15 אלדד אריה

ליסינג מימוני הוא מסלול קנית רכב המאפשר פרישת תשלומים על פני זמן ארוך ומבלי להעמיס על מקורות האשראי הרגילים. ממה צריך להיזהר?

תגיות: ליסינג, אלדד אריה, ליסינג מימוני

לפרטים
auto.co.il icon
*ציין שם
*ציין טלפון *טלפון שגוי

הפרטים נקלטו במערכת, ניצור איתכם קשר בהקדם

v-icon
סגור
ליסינג מימוני הוא מסלול רכישה המאפשר למעשה קניית רכב בעזרת הלוואה. אלא שבניגוד למסלולים בהם לוקחים הלוואה מהבנק, חברת האשראי וכדומה, כאן המימון מגיע מחברת הליסינג. זה חוסך מעט בירוקרטיה, וגם לא מעיק על קווי האשראי הרגילים של הרוכש.
צריך לקחת בחשבון שההלוואה מחברת הליסינג - כמו כל הלוואה - עולה כסף. במקרה של ליסינג מימוני פעמים רבות עלות ההלוואה נבלעת אל תוך מתח הרווחים של חברת הליסינג על הרכב עצמו - הן קונות את הרכב בהנחה משמעותית מהיבואן - כך שהעלות הסופית זהה לשל מחיר המחירון הרשמי של הרכב. אולם חשוב לזכור כי גם במקרים כאלו, יתכן ובקניה ישירה מהיבואן תוכלו לקבל הנחה ממחיר המחירון או תוספת אבזור, בשווי העולה על עלות ההלוואה ממקור אשראי חיצוני. כך שהשוואת מחירים דקדקנית מומלצת תמיד. כדאי להשוות את גובה התשלום החודשי כמו גם את העלות הכוללת של העסקה, בה חשוב לכלול עלויות נילוות, כגון עלות פתיחת תיק הלוואה, דרישה לביטוח בחברה ספציפית או טיפולים במוסך ספציפי (במקרה של ליסינג) וכן הלאה.   
 
עסקת ליסינג מימוני אופיינית כוללת שלושה רכיבים עיקריים - תשלום ראשון, תשלומים חודשיים ותשלום בסוף התקופה. את התשלום האחרון ידרש הרוכש לשלם במקרה בו החליט להמשיך ולהחזיק ברכב בסוף תקופת החכירה. אם החליט לגלגל את עסקת הליסינג לרכב חדש או לסיים את העסקה ולהחזיר את הרכב לחברה, הרי שערך הרכב עצמו יכסה בדרך כלל את סכום התשלום האחרון, והוא לא ידרש להוסיף כסף.דגשים בקניית רכב בליסינג מימוני
  
בעסקאות ליסינג מימוני ירשם הרכב בדרך כלל על שם חברת הליסינג, כך שאם הכוונה היא לקנות את הרכב בסוף התקופה, יש לקחת בחשבון כי הרוכש ירשם כיד שניה (01 ברישיון), וברשיון יופיע כי בעברו היה הרכב בבעלות חברת ליסינג - מה שיפגע בערך המכירה בהמשך. 

השוק מוצף חברות המציעות עסקאות ליסינג מימוני. חלקן חברות קטנות שבמקרה הטוב איתנותן הכלכלית לא ברורה - במקרה הרע פשוט מדובר בתרגיל עוקץ, והיו כבר דברים מעולם. לכן חשוב לבחור בזהירות את החברה מולה מבצעים את הרכישה. כלל אצבע בתחום זה הוא שאם העסקה נראית טובה מדי - כדאי להיזהר. כדאי לעיין בקפידה בחוזה, ולוודא כי הוא גמיש במידה מסויימת, כך שניתן יהיה לשנות את פרישת התשלומים או משך העסקה במקרה הצורך, מבלי להיות כפופים לקנסות דרקוניים. 
 
כאשר אתם משווים בין ההצעות של חברות הליסינג השונות, קראו את האותיות הקטנות לגבי השתתפות עצמית במקרה תאונות, ובדקו האם יש חובה לבטח את הרכב ולטפל בו במקומות שהגדירה החברה. לא פעם סעיפים אלו יכולים ליצור הבדל כספי משמעותי בעלות הכללית של העסקה.  
 

אין תגובות לכתבה

אין תגובות נכון לרגע זה

חם באתר

מבצעי רכב בשוק הישראלי

מבצעי רכב, ימי מכירות , חיסולי מלאי בסוכנויות רכב ואצל היבואנים

ליסינג ומימון לרכב

קונים רכב בליסינג פרטי? קבלו טיפים והצעות אטרקטיביות כאן

מבחן צמיגים – בלימה (וידאו)

כמה גדול ההבדל בין צמיגים שונים ביכולת הבלימה במקרה חירום? יצאנו לבדוק

מי היא המשפחתית ההיברידית הטובה בישראל? (וידאו)

יונדאי איוניק מול קיה נירו וטויוטה אוריס היבריד - מבחן דרכים השוואתי

איזה מחירון רכב קובע?

מחירון לוי יצחק או יד2? באיזה מחירון רכב לבחור כאשר רוצים למכור או לקנות רכב?

אוטו לוגו (גרסת הדפסה) " /> (גרסת הדפסה) " /> (גרסת הדפסה) " /> (גרסת הדפסה)