נתת לנו Like ב-Facebook?

טויוטה קאמרי החדשה נחשפה בדטרויט

אוטו חדשות רכב

טויוטה קאמרי החדשה נחשפה בדטרויט

11.01.17 איתי שטיינברג

אחרי למעלה מעשור וחצי, טויוטה מציגה דור חדש לחלוטין למשפחתית הגדולה הנמכרת ביותר בארה"ב

תגיות: דטרויט, טויוטה, טויוטה קאמרי, קאמרי, איתי שטיינברג

לפרטים
auto.co.il icon
*ציין שם
*ציין טלפון *טלפון שגוי

הפרטים נקלטו במערכת, ניצור איתכם קשר בהקדם

v-icon
סגור
טויוטה מביאה לבימת תערוכת דטרויט את הדור החדש של קאמרי, המשפחתית הגדולה שלה ומכונית הנוסעים הנמכרת ביותר בארה"ב מזה 18 שנה, מאז שנת 1997 – מתוכן 14 שנים ברציפות (2002-2015). בטויוטה מדברים על הדור החדש והשמיני של הקאמרי, המכונה "XV60" במונחים של "ריגוש" ו"תשוקה" – בהחלט לא מובן מאליו בטויוטה, במשפחתית-גדולה ובשוק האמריקאי.
 
 
ויזואלית, השינוי לעומת הדור היוצא לא גדול, והדגם החדש מזכיר בהופעתו את הדגם הנוכחי – אבל מה שהיה מוקצן בחזית הדגם הפורש, בוטה אפילו יותר בחדש, ובהפרש. בנוסך, לראשונה תוצע הקאמרי עם אופציה לצביעה דו-גונית לגג ולמרכב; בהינתן אפשרות זו, יתקבל בקורה C אפקט של 'גג-צף'. חבילת 'ספורט', שתוצע רק ברמות הגימור הגבוהות (SE ו-XSE) כוללת גם סט חצאיות, חישוקי "19 ופגוש אחורי שונה עם רביעיית מפלטים(!).
 

 
 
לסביבת הנהג מופע מקורי, עם 'שבירה' של מרכז סיפון המחוונים ('דשבורד') באמצעות תיחום מפותל המחלק את הקונסולה המרכזית – חלוקה ה'משאירה' את אזור בורר ההילוכים והפקדים שסביבה באזור הנהג. במרכז נמצא מסך מגע ("8) המוטמע בפאנל שקוף ומסביבו לחצנים פיזיים (בשונה מלחצי מגע, כבחלק מדגמי טויוטה העדכניים) – מסך המארח ממשק תפעול מסוג חדש. לוח המחוונים עדיין כולל מחוונים אנלוגיים, אולם במרכזו מסך בגודל "7. כמו כן, בתא הנוסעים מותקנת תצוגה עלית, בגודל יוצא-דופן של "10(!) - טויוטה לא מפרסמת כרגע תמונות, אך לפי מה שנאמר לנו בתערוכה, מדובר בתצוגה בעלת מבנה נמוך ורחב. מעבר לכך, טויוטה מצהירה על תנוחת ישיבה נמוכה מאשר בדגם הפורש (2.5 ס"מ מלפנים ו-3 ס"מ מאחור) ועל מושבים קדמיים מסוג חדש. לפי טויוטה חומרי הדיפון בתא הנוסעים שופרו.
 
הקאמרי תוצע, בין השאר, עם אינטרנט אלחוטי (התומך בחמישה מכשירים) ברשת G4 ומערכת שמע היקפית מתקדמת, עם סאב-וופר "10.1. הקאמרי תוצע תקנית (לפחות בארה"ב) עם מערך הבטיחות של טויוטה, הכולל בין היתר בקרת שיוט אקטיבית, התרעה ותיקון סטייה מנתיב, בלימה אוטונומית במהירות עירונית עם זיהוי הולכי רגל ותאורת דרך אדפטיבית. כאופציה, יוצעו גם מערכת לניטור שטחים מתים ומערך מצלמות היקפי.
 
 
 
הרבה מעבר לאבזור
לראשונה מזה 16 שנה, זוהי קאמרי חדשה לחלוטין. הרצפה היא TNGA החדשה, המשרתת גם את פריוס ו-C-HR. הממדים שונים מאלו של הדגם היוצא: בסיס הגלגלים ארוך ב-5 ס"מ (ל-282.5 ס"מ), וממד הרוחב גדל ב-2 ס"מ (184 ס"מ). האורך דומה (486 ס"מ, במקום 485 ס"מ) וממד הגובה צומצם ב-3 ס"מ (כעת 144 ס"מ).
 
המרכב עמיד מבעבר לפיתול (לא נמסר שיעור החיזוק) ומבנה המתלים שונה; טויוטה דיווחה רק על מבנה המתלים האחורי, ששונה מהמבנה רב-החיבורים הקודם, לטובת עצמות עצה כפולות. כמו כן, מצהירה טויוטה על 'שיפור ניכר' בבידוד הרעשים והרעידות (NVH), בין השאר בזכות תושבות חדשות לבלוק המנוע.
 
 
 
ויש חידושים גם במנועים. הקאמרי תוצע עם שלושה מנועים לבחירה – שני מנועי בנזין אטמוספריים (4 ציל' בנפח 2.5 ליטר, או V6 בנפח 3.5 ליטר) ומערכת היברידית. למרות הדמיון בנפחי המנועים לאלו של הדגם הנוכחי, מדובר במנועים חדשים. טויוטה מתייחסת למנועים האטמוספריים ומדגישה כי מדובר במנועים חזקים וחסכוניים יותר, בזכות שיפור הניצולת התרמודינמית ל-40% ובעיקר(לעומת הנתון המקובל שנע סביב 30%). שני מנועים אלו יוצעו עם תיבה אוטומטית עם שמונה הילוכים, לעומת שישה עד היום.
 
טויוטה אינה מפרטת ביחס למערכת ההיברידית, אך מספרת כי היא מבוססת על מנוע ה-2.5 ליטר החדש, וכוללת שישה יחסי העברה קבועים בתיבת ההעברה, כדי להימנע מתחושת התיבה הרציפה המוכרת של המערכת ההיברידית של טויוטה. מיקום הסוללה הועבר מתא המטען אל מתחת למושבים האחוריים, לטובת 'הנמכה משמעותית' של מרכז הכובד, מה שאמור להביא לשיפור בהתנהגות הכביש.
 
מתי אצלנו?
טויוטה קאמרי החדשה תוצע בארה"ב החלק מהרבעון השלישי של השנה. מיוניון מוטורס, יבואנית טויוטה, נמסר כי הקאמרי תגיע לישראל בעוד כשנה, ב-2018.
 

 

2 תגובות לכתבה

לקריאת כל התגובות ברצף
 • 2
  מכוערת ,לא נוחה , עגלה על גלגלים = טויוטה

  הם פשוט עושים רכבים גרועים לשימוש .


  בנוגע לאמינת אין מה לדבר הם מספר 1

  12.01.17 | 12:27x

 • 1
  עיצוב מעניין....מישהו השקיע פה.

  נראה לי אפילו משהו אריסטוקרטי בריטי משהו....ואני לא מאמין שאני אומר את זה על טויוטה.
  יפה, נצפה למבחן דרכים הראשון.

  12.01.17 | 08:37שמוליק

חם באתר

מבצעי רכב בשוק הישראלי

מבצעי רכב, ימי מכירות , חיסולי מלאי בסוכנויות רכב ואצל היבואנים

ליסינג ומימון לרכב

קונים רכב בליסינג פרטי? קבלו טיפים והצעות אטרקטיביות כאן

מבחן צמיגים – בלימה (וידאו)

כמה גדול ההבדל בין צמיגים שונים ביכולת הבלימה במקרה חירום? יצאנו לבדוק

מי היא המשפחתית ההיברידית הטובה בישראל? (וידאו)

יונדאי איוניק מול קיה נירו וטויוטה אוריס היבריד - מבחן דרכים השוואתי

איזה מחירון רכב קובע?

מחירון לוי יצחק או יד2? באיזה מחירון רכב לבחור כאשר רוצים למכור או לקנות רכב?

אוטו לוגו (גרסת הדפסה) " /> (גרסת הדפסה) " /> (גרסת הדפסה) " /> (גרסת הדפסה)