אוטו - ביטוח רכב

לשיחה
עם יועץ
רכב

ביטוח רכב

רכשתם רכב חדש. לפני שיוצאים לסיבוב בשכונה חשוב להבין על מה לשים דגש כשעושים ביטוח לרכב החדש שלכם. מהם הכיסויים הנדרשים, כיצד להשוות מחירי ביטוח רכב ועוד.

ביטוח רכב מהווה את אחת ההוצאות המשמעותיות ביותר כשמדובר בעלויות אחזקה של רכב. עלות ביטוח הרכב נקבעת על-פי מספר פרמטרים שונים, כמו דגם הרכב ועוד. על אף חשיבותו המכרעת של ביטוח רכב, רבים מהנהגים נוטים לשים דגש בעיקר על מחיר הביטוח, ולא מתעמקים בתוכן הפוליסה, מתוך מחשבה שכל הפוליסות דומות ולכן אין צורך לברר יותר מדי על הכיסויים והתנאים הספציפיים בכל אחת מהן.

סוגי הביטוחים, בקצרה

קיימים שלושה סוגי ביטוחים: חובה, צד ג' ומקיף.

ביטוח חובה

כשמו כן הוא, חובה. כל רכב מנועי הנוסע בארץ חייב בביטוח זה, ואסור לנסוע ולו מטר אחד ללא ביטוח חובה בתוקף.

ביטוח חובה מכסה את כל פגיעות הגוף של כל מי שמעורב בתאונה, בין אם מדובר בנהגים, הולכי הרגל או כל מי שנגרם לו נזק ישיר מהאירוע. חשוב לציין כי ביטוח זה אינו מכסה נזקי רכוש, מכל סוג שהוא.
שורה תחתונה: פוליסת ביטוח חובה היא תקנית, ונקבעת על-ידי המפקח על הביטוח. בהתאם, אין שוני בין הכיסויים שמציעות החברות השונות ולכן השיקול היחיד שצריך לעמוד לנגד עיניכם בבחירת ביטוח החובה צריך להיות המחיר.

ביטוח צד ג'

ביטוח רשות המכסה נזקי רכוש שנגרמו לצד שלישי, על-ידי הרכב המבוטח.

דמיינו סיטואציה: הבן החייל שלכם חזר מסופ"ש בצבא, לקח את הרכב וביציאה מהחנייה נכנס במרצדס החדשה של השכן. אאוצ'.
מה עושים כעת? במידה ואינכם רוצים להיתבע באופן אישי על נזקים שנגרמו לרכב, ויכולים להגיע לעשרות אלפי שקלים, כדאי שיהיה ברשותכם ביטוח צד ג'.
בביטוח זה יש לשים לב, מעבר למחיר, גם לתנאי הפוליסה בחברות השונות, בדגש על ההשתתפות העצמית וגבול האחריות לפיצוי.

שורה תחתונה: אמנם מדובר בביטוח רשות, אך הוא המינימום הנדרש לטובת השקט הנפשי של בעל הרכב. מחירי ותנאי פוליסת צד ג' שונים מחברה לחברה ולכן מומלץ לעשות סקר שוק ולקבל הצעה ממספר חברות. ניתן, ואף רצוי, להתמקח על המחיר.

ביטוח מקיף

"הכל-כלול", גרסת הביטוחים. פוליסת ביטוח מקיף מיועדת לפצות את בעל הרכב במקרה של נזק שנגרם לרכב, בין אם על-ידו ובין אם לאו. יתרה מכך, ביטוח מקיף מספק כיסוי גם במקרה של נזק שנגרם לצד שלישי, לרבות כיסוי הוצאות משפטיות במקרה של תביעה.

ביטוח זה מאפשר שקט נפשי מלא, מכיוון שלבעל הפוליסה יש ביטוח גם על כל נזק שעלול להיגרם לרכב שלו, כולל גניבה (ניתן לוותר), וגם על כל נזק שעלול להיגרם לרכב אחר.

חשוב לציין כי כשמדובר ברכב שערכו גבוה אין היגיון לבטחו בביטוח מקיף, וניתן להסתפק בביטוח צד ג'.
שורה תחתונה: פוליסה זו שונה מחברה לחברה, הן במחיר והן בכיסויים שהיא מציעה. חשוב לבצע השוואת מחירים ולשים דגש על הכיסויים וההרחבות המוצעים בכל פוליסה.

כיצד לבחור ביטוח רכב?

חשוב להבין, את חבילת הביטוחים יש להרכיב בהתאם לצרכים ולשימוש שלכם ברכב. לכן, לעיתים החבילה המשתלמת ביותר אינה בהכרח תהיה גם הזולה ביותר.

השימוש ברכב

על עלות פוליסת הביטוח משפיעים מספר משתנים: גיל ומין הנהג, הנסועה השנתית, ותק על הכביש, עבר ביטוחי ועוד. לכן, בבואכם לרכוש ביטוח להתאים את הפוליסה לשימוש ולנתונים הספציפיים של בעל הרכב, ובכך ליהנות מהוזלת הפרמיה. יש לכם רכב חברה בבית? מצוין, תוכלו לקבל הנחה בביטוח. הבת הצעירה נוהגת ברכב רק בסופי-שבוע? ניתן לרכוש עבורה ביטוח ספציפי לימים אלו בלבד, ובכך להוזיל את עלות הביטוח.

מחיר מול תנאים

לאחר שהתאמנו את הביטוח לשימוש ברכב, יש לבצע סקר שוק הנוגע לתנאים השונים שמציעה כל חברת הביטוח. פרמטרים חשובים יהיו גובה ההשתתפות העצמית, כיסוי הגנה משפטית, דרישות המיגון, אובדן ערך הרכב ("טוטאל-לוס") מוסכי ההסדר שעובדים עם חברת הביטוח וכיסויים נלווים כמו שמשות, שירותי דרך ועוד. בנוסף, חשוב מאוד לבדוק את איכות השירות בחברה הביטוח באמצעות חוות דעת ברשת, או דרך "מדד שירות חברות הביטוח" של משרד האוצר.

קבלת החלטה

השלב הסופי ברכישת הביטוח יהיה השוואת מחירים וקבלת הצעות לפחות מ- 3 חברות. בישראל כמו בישראל, גם תחום זה נתון למיקוח ולכן מומלץ מאוד לבצע השוואת מחירים בשיחת טלפון עם נציג, ולא דרך האינטרנט. כאמור, חשוב לשים לב גם לכיסויים והתנאים שמציעה כל חברה, ולא למחיר בלבד.

יועץ רכב

בעל עסק? חושב על עסקת מימון או ביטוח כאן תכל לקבל ריכוז של ההצעות המשתלמת ביותר

*-שדה חובה

מתקדמים לרכב הבא? זה הרגע לקבלת הצעת הלוואה בתנאים מעולים ממימון ישיר
auto image
כמה פרטים ונחזור אליך עם הצעה משתלמת

המידע שהנני מוסר/ת נמסר מרצוני, יישמר במאגרי המידע של מימון ישיר וישמש אותה בהתאם לתקנון ולמדיניות הפרטיות

יש אישור לשלוח הצעות שיווקיות ודיוור כולל דיוור אלקטרוני, SMS ו- WhatsApp מאת מימון ישיר והמותגים הפועלים תחתיה

בכפוף לתנאי החברה. אי עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלולה לגרור ריבים פיגורים והליכי הוצאה לפועל. מספר רישיון 54414. הנתונים המוצגים הם לצורך הדגמה בלבד ואינם מחייבים את מימון ישיר או את אוטו, ביחד או כל אחד לחוד. סכום ההחזר החודשי מחושב ברכב חדש על פי מקדמה בגובה 25% ורכיב בלון בגובה 50% לתקופה של חמש שנים, לפי ריבית של 6.9%, וברכב יד שנייה, על פי מקדמה בגובה 25% ורכיב בלון בגובה 50% לתקופה של שלוש שנים, לפי ריבית של 8.99%. סכום ההחזר הינו משוער בלבד. קבלת ההלוואה כפופה למדיניות מימון ישיר ונהליה. הודעה בנוגע לקבלת חווי אשראי: במידה וביקשת הלוואה ולצורך בחינת זכאותך, מימון ישיר תפנה ללשכת האשראי על מנת לקבל את נתוני האשראי המצויים אודותייך במאגר בנק ישראל.

5