ביטוח מקיף

לשיחה
עם יועץ
רכב

ביטוח מקיף

איך מגיעים לעסקת ביטוח טובה, עם תשלומים נוחים ופרמיה נמוכה יחסית? כיצד מוצאים את הסוכנות עם מחיר טוב ושירות מהיר, מגוון ואמין? איזה תוספות כדאי לכלול בפוליסת ביטוח שלכם? באתר אוטו תוכלו למצוא את עסקת הביטוח הטובה ביותר בשבילכם

פגיעות גוף, המכוסות בביטוח חובה, הן בעלות משמעות כספית עצומה, ולכן החוק מחייב רכישת ביטוח פגיעות גוף, אך פגיעות רכוש נפוצות בהרבה ויכולות גם הן להגיע בקלות לסכומים של עשרות ומאות אלפי שקלים. לכן, למרות שהחוק אינו מחייב זאת, מומלץ מאוד לרכוש גם ביטוח רכוש. בניגוד לפוליסות ביטוח החובה שהינן אחידות, בפוליסות ביטוח הרכוש יש הבדלים רבים ומשמעותיים בין פוליסה לפוליסה – היקף ההשתתפות העצמית, היקף הכיסוי המרבי, תנאי השירות (שירותי גרירה, מוסכי הסדר ועוד) – ולכן חשוב מאוד, כאשר משווים בין הצעות מחיר, לבדוק את הפוליסה לעומק. ביטוח רכוש בתחום הרכב מתחלק לשני סוגים: ביטוח צד ג' וביטוח מקיף. ביטוח צד ג' הוא ביטוח המכסה פגיעות רכוש ברכוש שאינו שלכם – בדרך כלל כלי רכב אחר, אבל במקרה תאונה יכול להיגרם נזק גם לרכוש אחר, למשל חלון ראווה של חנות. חשוב לשים לב להיקף הכיסוי של פוליסת צד ג', כדי לוודא שהיא תכסה את הנזק גם במקרה שתפגעו קשות במכונית יקרה, מהסוג שקיים במספרים גדלים והולכים על כבישי ארצנו. מומלץ כיסוי של מיליון שקלים לפחות, ויש חברות ביטוח שאף מציעות כיסוי גבוה יותר כסטנדרט. פוליסת ביטוח צד ג' כוללת לא פעם גם שירותים נלווים רבים, שהבולטים בהם הם ביטוח שמשות ומערכת שמע (זכר לימים בהן ברוב המכוניות הותקנה מערכת שמע לא מקורית, שניתן היה לגנוב), ושירות גרירה וחילוץ. וודאו כי סעיפים אלו כלולים בהצעת המחיר שקיבלתם, או שאתם מקבלים הנחה תמורת השמטתם (אם אינכם מעוניינים, לדוגמא, בשירות גרירה). מחיר פוליסת ביטוח צד ג' תלוי בנתונים שונים – גיל הנהג, היסטורית הנהיגה שלו, מספר הנהגים המורשה לנהוג ברכב וכו'. בנוסף, כאמור, הכיסוי משתנה מפוליסה לפוליסה, ולכן חשוב לעשות סקר מחירים מעמיק, שמשווה לא רק מחיר אלא גם כיסוי, לפני שבוחרים פוליסה. עלות ביטוח צד ג' בלבד נמוכה יחסית – בדרך כלל כמה מאות שקלים לשנה – ולכן אנו ממליצים לא לוותר עליו.

ביטוח מקיף הוא ביטוח המכסה נזקים לכלי הרכב שלנו במקרה של תאונה או גניבה (קיימת לפעמים אופציה לבטח את הרכב רק כנגד גניבה). כמו בביטוח צד ג', מחיר הפוליסה נקבע בהתאם לרכב המבוטח, נתוני הנהג והיסטורית התביעות שלו. מסיבה זו כדאי להשקיע מחשבה בפרטי הפוליסה שאתם רוכשים – האם באמת ינהג ברכב נהג צעיר? האם רוצים ביטוח לכל נהג, או שאפשר להסתפק רק בבני המשפחה? וכן הלאה. בביטוח מקיף חשוב לשים לב לפרטי הפוליסה כאשר משווים מחירים בין הצעות שונות. סעיפים שחשוב לבדוק: גובה ההשתתפות העצמית הן במוסך הסדר והן במוסך לבחירתכם; האם ברשימת מוסכי ההסדר (בהם ההשתתפות העצמית נמוכה יותר) מופיע מוסך של יבואן הרכב שלכם או מוסך שאתם מכירים וסומכים עליו; האם חברת הביטוח מבטיחה תיקון בחלקי חילוף מקוריים או לא; שיעור הנזק שמעליו הרכב נחשב "אובדן להלכה" (משמע במקום לתקן אותו, אתם מקבלים מחברת הביטוח פיצוי בשווי הרכב); האם החברה דורשת אמצעי מיגון מעבר לאלו המקוריים (עניין עליו אפשר, כמו על המחיר, להתמקח); זכאות לרכב חלופי במקרה תאונה או גניבה ופרק הזמן המקסימאלי לתשלום הפיצוי. כמו כן כדאי לבדוק האם הביטוח מכסה נזקי טבע שונים כגון נזקי מים, שריפה, קריסת עצים, ברד וכדומה. מכיוון שביטוח מקיף לא נמכר בפני עצמו, אלא כמשלים לביטוח צד ג', יש לשים לב גם לכל הסעיפים שהוזכרו בביטוח צד ג'.

יועץ רכב

בעל עסק? חושב על עסקת מימון או ביטוח כאן תכל לקבל ריכוז של ההצעות המשתלמת ביותר