שעון אוריס מנציח את קארל בראשיר - אוטו

שעון אוריס מנציח את קארל בראשיר

מהדורה מיוחדת לזכר צולל פורץ דרך. Oris, Divers Sixty-Five, Carl Brashear

מותג השעונים השוויצרי אוריס מנציח את זכרו של קארל בראשיר (1931-2006), הצולל האפרו-אמריקאי הראשון בחיל הים האמריקאי (1956). הישגו של בראשיר, שהיה ל"צולל בכיר" (Master Diver) ב-1970 גדול במיוחד מכיוון שהיה קטוע רגל כתוצאה מתאונה צבאית ב-1966. בשנת 2000 יצא לאקרנים סרט על חייו בשם "אנשים של כבוד".

דגם זה הוצג בבאזל 2016 והוא מוצע במהדורה מיוחדת של 2000 יחידות. השעון, חלק מסדרת Divers Sixty-Five, עשוי ארד (ברונזה), לראשונה אצל אוריס. חומר זה שימש גם את קסדות הצלילה שהיו בשימוש לפני מחצית המאה ("קסדות אמודאי") והוא ההשראה לשימוש בחומר הזה בשעון המוקדש לצולל.

בגלל שנחושת מהווה חלק עיקרי מסגסוגת הארד (80-90 אחוזים) – מתכת שבמקורה היא בהירה – ומכיוון שהגוון שלה מגיב לחמצן וללחות, המשמעות היא שעם הזמן בית השעון יהיה כהה יותר ויותר. התוצאה: שעון שהגוון שלו משתנה באופן ייחודי לו, מה שאמור ליצור שעון "אישי".

בית השעון עשוי כאמור ארד, וכך גם הכתר המוברג והטבעת הסובבת החד-כיוונית (עם חלוקה ל-60 דקות, לאיפוס זמן הצלילה). חלקו האחורי של השעון עשוי פלדה ועליו תחריט של הקסדה המזוהה עם בראשיר, קוטרו 42 מ"מ והוא עמיד בלחץ של 10 אטמוספרות (עד לעומק של 100 מטרים). לשעון קליבר 733 Oris אוטומטי עם תאריכון המבוסס על Sellita SW200 ויש לו עתודת עבודה של 40 שעות. הרצועה עשויה עור חום עבה עם תפירה לבנה והסגר עשוי, כמובן, ארד.

עם רכישת השעון, יקבל הקונה גם דגם קטן של קסדת הצלילה של קארל בראשיר.

מחיר 14,000 שקלים
יבואן אימפרס
להשיג רשת חנויות אימפרס
     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות