ברוכים הבאים למדור חניית החלומות. הכללים פשוטים – לחולם הנבחר יש תקציב של 400,000 ש"ח אותו הוא צריך להוציא על מכוניות – ואך ורק על מכוניות. בלי לשמור כסף לתחזוקה, בלי לשים בצד קצת כסף לשיפוץ של המקלחת. התנאי היחיד – המכונית מוצעת למכירה, בארץ, בזמן כתיבת המדור. אם כחדשה ואם כמשומשת (משמע – מופיעה בלוחות המכירה).


קרני שמש ראשונות של בוקר חודרות מחלון חדר המשחקים שבעברו השני של המסדרון. שעת זריחה מוקדמת, אך אני כבר ער משעות הלילה הקטנות. התרגשות רבה אוחזת בי לקראת היום הגדול. הבוקר אני הולך לאכלס את חניית החלומות שלי. ככה זה כשיש חברים טובים שלא שוכחים אותך גם כאשר אריאלה מתקשרת אליהם. טוב, לא ממש אריאלה התקשרה אל רמי. יותר טוב מזה. רמי, חבר ילדות, זכה בלוטו בסכום שישאיר אותו, וככל הנראה את שתי בנותיו הקטנות, ללא הדאגות הסטנדרטיות שמלוות את רוב האנשים הרגילים כמונו בחיינו הפשוטים. למרות שאני לא דואג לו, הרי כל אחד, לא משנה מה מצבו הכלכלי, תמיד יודע למצוא דאגות לבחוש בהן – זה האופי האנושי. אז רמי החליט לפנק אותי ב-400,000 שקלים מתנה. היה לו רק תנאי אחד – "אתה חובב מכוניות מושבע, מאז שאני זוכר אותך" הוא אמר, "ואני נותן לך את הכסף הזה למטרה אחת בלבד – לבנות את חניית החלומות שלך."
אז כמו שאומרים, כשאין ברירה, אז אין. עכשיו התחילה הדילמה האמיתית. יש כל כך הרבה אפשרויות. חדש או משומש? לפוצץ עם רכב אחד ברמה גבוהה או לבנות מערך של הנאות קטנות שמתחברות למארג של כלי רכב המשלימים האחד את השני בכיף בלתי נגמר? 135M חדשה מהניילונים עומדת בתקציב עם עודף. או שעדיף M3 משנת 2012 עם מעט קמטים על המצח אך עם הרבה יצר בישבן? זאב בעור של כבש או נמר ללא תחפושת – כלומר, פורד פוקוס ST סטיישן חדשה, או באותו מחיר קורבט 2007 יד 4 עם גג נפתח?
פורד פוקוס
צילום: מנהל
התחלתי את היום המסעיר בשיטוט בין סוכנויות הרכב המובילות. הרבה אינפורמציה, הרבה הצעות, מעט נסיעות מבחן. המשכתי למסע לא פחות מרתק בנבכי לוחות המודעות בחיפושי אחר מציאות בשוק המשומשות, ושיחות עם חברים ממועדוני הרכב השונים. ואז הגיע הרגע להחליט. זה לא היה פשוט, אבל כמו שכבר למדתי בעבר – אין טעם להתחרט על החלטות שכבר עשינו.
ראשונה נכנסה לחניית החלומות שברולט קאמארו 2011 צחורה כשלג. יד שניה, עם 88 אלף ק"מ ו-304 סוסים אמריקאים שמשוועים לצאת לערבות הנגב בסופי השבוע. יופי ועוצמה שקשה להתחרות איתם, ובידיים מתאימות יוצרים הרבה הנאה לעיניים וללב. 165,000 שקלים ראשונים הלכו.
אודי Q7
צילום: מנהל
החלום הבא נותן מענה לניוד 5 הנפשות שאני משכן תחת גגי, אך יותר חשוב מכך, לכמיהה שלי ליוקרה ותחושת עושר – AUDI Q7 דיזל מודל 2008 עם 240 כ"ס. יד 1 ו-178 אלף ק"מ. רכב של 7 מקומות וכל הפינוקים, כמו שאודי יודעים להעניק. תחושת היוקרה היא בכל מקום בתא הנוסעים בכלל ובעמדת הנהג בפרט. נוחות הנסיעה ויכולת שיכוך הכביש מדהימה ורק מוסיפה לתחושה הכללית. 145,000 שקלים נוספים יורדים מהקופה.
אחרון לאוסף החלטתי להוסיף משהו לסופי השבוע, לבילוי עם הילד בשטח – RZR. מסתבר שעם קצת מיקוח, עם שארית הכסף אפשר לקנות את דגם הכניסה, RZR800 כמעט חדש, וליהנות מזמן איכות בשטח עם הילד בנסיעת שבילים או טיפוס במעלה רמון (רק כדאי להביא חיתול ספייר – גם לילד).
זהו, נראה לי שסיימנו. היה יום ארוך ומהנה והצלחתי לצלוח אותו עם תוצאות מרשימות לטעמי. אפשר לישון שנת מנצחים.
קרני שמש ראשונות של בוקר חודרות מחלון חדר המשחקים שבעברו השני של המסדרון. שעת זריחה מוקדמת, ואני ישן שנת ישרים, חולם על שלושת רכבי החלומות שמחכים לי בחניון. "אבא, יש לי פיפי" אני שומע את קולו המתוק של בני כמו מתוך חלום – ומבין שהיה זה אך חלום...
פולאריס RZR
צילום: מנהל