היום, יום חמישי (8.10) יצאה לדרך תחרות האופניים "הוט אפיק ישראל", בפעם השלישית ברציפות. לאירוע, אותו מפיק גל צחור לזכר אביו גיורא צחור ז"ל, זינקו מעל אלף רוכבים, שיצטרכו לדווש לאורך 300 ק"מ במשך שלושה ימים. נקודת הזינוק תהיה בקיבוץ דליה, ויערך במתכונת "כוכב" – הזינוק והסיום יהיו באותו מקום, כדי להקל על הלוגיסטיקה. התחרות תורכב משלושה מסלולים מעגליים שונים, בארוך של כ-100 ק"מ כל אחד. ההערכות מדברות על 5-6 שעות רכיבה ביום לרוכבים המקצועיים ועל 9-10 שעות לרוכבים הפחות מהירים.
אפיק ישראל עליה תלולה
צילום: יח"צ
מתוך מעל אלף הרוכבים, בולטים ארבעה – שתי רוכבות מארה"ב (רבקה ראש וסלין ייגר) ושני רוכבים מדרום-אפריקה (אריק קלייהנס וניקו בל). לארבעה רקורד עשיר במיוחד, הכולל אליפויות רבות, כל אחד באזורו – בין אם במרוץ הקייפ-אפיק שנערך בדרום-אפריקה (וזה שסיפק את ההשראה לאפיק ישראל) ובין אם במרוץ ה-24 שעות, שנערך בארה"ב. ויש גם שני רוכבים ישראליים שיהיו במוקד ההתעניינות – רותם ישי ושלומי חיימי, שיתחרו ביניהם על הזכות לייצג את ישראל בענף רוכבי האופניים באולימפיאדת ריו 2016.
אפיק ישראל שני אופניים זה לצד זה
צילום: יח"צ
עבור הצופים הוגדרו נקודות צפייה ייעודיות, הפזורות לאורך מסלולי הרכיבה. כמו כן, ביום שבת (10.10) ייערך הפנינג פתוח לציבור בקרבת קו הסיום, הכולל בין השאר מתנפחים ותחנות יצירה.

מערכת אוטו מאחלת בהצלחה לכל הרוכבים המתחרים.
אפיק ישראל אוהלי שינה
צילום: יח"צ