לואיס המילטון עשה צעד חשוב לקראת זכייה שנייה ברציפות באליפות העולם למכוניות פורמולה 1, כאשר ניצח בגרנד-פרי של יפן. אחרי התצוגה הכושלת בסינגפור בשבוע שעבר, חזרה מרצדס בגדול למקומות הראשונים כאשר שני נהגיה ניצחו באופן משכנע בגרנד-פרי היפני שנערך בסוזוקה. ניקו רוזברג היה המהיר בהקפות הדירוג, אך המילטון עבר אותו בזינוק אחרי קרב קצר ומכאן הוביל בבטחה לאורך כך המירוץ.

צילום: מנהל

רוזברג, שהדרדר בעקבות הקרב עם המילטון למקום הרביעי, הצליח לטפס מעלה ולחזור למקום השני, לא מעט בזכות ניהול נכון של החלפות הצמיגים. סבסטיאן פטל, מנצח המירוץ שעבר, חזר עם פרארי למקום הטבעי: שלישי, מאחורי הצמד של מרצדס, כאשר קימי ראיקונן, חברו לקבוצה מסיים רביעי. חמישי סיים ואטרי בוטאס בוויליאמס שפתח מהמקום השלישי. פיליפה מאסה, חברו לקבוצה, הדרדר לאחור אחרי שסבל מתקר בזינוק כתוצאה ממגע עם דניאל ריקרדו ברד-בול – וכך גם אצל ריקרדו: ירד במיקום במירוץ בגלל תקר שנגרם גם לו. ניקו הולקנברג סיים שישי בפורס אינדיאה לפני הצמד של לוטוס, רומן גרוז'אן ופסטור מלדונדו. אחריהם סיימו שתי מכוניות טורו-רוסו של מקס וורסטפן וקרלוס סיינז.
צילום: מנהל
הקהל היפני ציפה לראות תוצאות גם ממקלארן-הונדה במגרש החצי-ביתי שלה, אך שתי המכוניות שלה המשיכו בתצוגה הכושלת. פרננדו אלונסו המתוסכל אף זעק בקשר שהמכונית מציגה יכולת של כלים מקטגורית ה-GP2 הנמוכה.

צילום: מנהל

גרנד פרי יפן
1. לואיס המילטון – מרצדס
2. ניקו רוזברג- מרצדס
3. סבסטיאן פטל- פרארי
4. קימי ראיקונן- פרארי
5. ואטרי בוטאס – וויליאמס
6. ניקו הולקנברג - פורס אינדיאה
7. רומן גרוז'אן – לוטוס
8. פסטור מלדונדו- לוטוס
9. מקס וורסטפן – טורו-רוסו
10. קרלוס סיינז- טורו רוסו
צילום: מנהל

אליפות העולם לנהגים
1. לואיס המילטון- 277 נק'
2. ניקו רוזברג- 229 נק'
3. סבסטיאן פטל – 218 נק'
4. קימי ראיקונן – 119 נק '
5. ואטרי בוטאס - 111 נק'

אליפות העולם ליצרנים
1. מרצדס- 506 נק'
2. פרארי – 337 נק'
3. וויליאמס – 208 נק'
4. רד-בול – 139 נק'
5. פורס- אינדיאה- 77 נק'
צילום: מנהל