הולכת בגדולות. ככל שזה קשור ל-S, מכונית הפאר שלה, מרצדס מכוונת הרבה יותר גבוה מהמקובל בקטגוריה זו. עד ממש לא מזמן, דגם פאר זה הוגש ללקוחות רק בשתי גרסאות אורך, רגילה ומוארכת – ממש כמו שעושות המתחרות (אודי, ב.מ.וו, יגואר, לקסוס, קדילאק).

מזה שנה וקצת, ה-S הרגילה היא רק נקודת היציאה מתחום הפאר לעבר הפאר-על, המועדון שבו חברות רק בנטלי ורולס-רויס. כידוע, מרצדס ניסתה להיכנס למועדון זה עם מותג מייבאך שלא צלח; כעת היא פועלת באופן אחר.

יותר מאשר מכונית פאר
לאחר הצגת S החדשה, W222, ב-2013 הציגה מרצדס (2014) קופה מפוארת במיוחד המבוססת עליה. הקופה, שהחליפה את CL, קיבלה סימול חדש שהדגיש את הקשר שלה לדגם האב, S. הקופה, יחידה במינה המבוססת על מכונית פאר, יחד עם פאר וטכנולוגיה בקצה העליון, כוונה נגד שתי מתחרות שלא שייכות לקטגוריה, אלא ממוקמות מעל: בנטלי קונטיננטל ורולס רויס ריית'.
מרצדס S מייבאך
צילום: מנהל
מרצדס S מייבאך. יותר ממכונית פאר

ב-2015 עברה מרצדס לצד השני של ה-S, והציגה את גרסת מייבאך המפוארת והגדולה מ-S המוארכת – ומתחרה ישירה בבנטלי פליינג ספר ורולס רויס גוסט. היא לא עצרה כאן, והשיקה את פולמאן הענקית, הגדולה במיוחד והמתחרה בספינות הדגל של עולם הפאר-על: בנטלי מולסאן ורולס רויס פאנטום. הנה, על בסיס של דגם פאר אחד, ועם שלוש "גרסאות" נכנסה מרצדס לטריטוריה הכל-כך אקסקלוסיבית מעל – וללא הבעיות שביצירת מותג נפרד.

הגיע הזמן להשלמת ההיצע; לבנטלי יש קונטיננטל קבריולה, לרולס רויס יש פאנטום פתוחה (Drophead Coupé).

ממש מתבקש: קבריולה ל-S
למרצדס תהיה S קבריולה המבוססת על הקופה – גרסה שאין לאף יצרן אחר המייצר דגמי פאר "רגילים". עבור מרצדס, קבריולה S היא ראשונה מסוגה מאז 1971, אז הופסק ייצורה של S הפתוחה דאז (W112).

מרצדס הכריזה על הדגם החדש, צירפה צילום חלקי שעיקרו דווקא הדגם הקלאסי – ומיעטה בפרטים. מהמעט שנמסר עולה כי מרצדס מבטיחה כי זו תהיה הקבריולה הנוחה בעולם, ותצויד בשלל מערכות עזר מחממות ומקררות כדי להבטיח שהנוסעים יוכלו להתענג על השמיים הפתוחים (כמעט) בכל מזג אוויר. מערכות אלה כוללות את "צעיף האוויר" המוכר, חימום למושבים (גם מאחור) או קירורם, משענות יד מחוממות, מסיטי רוח אדפטיביים, בקרת אקלים מתקדמת ועוד.
מרצדס S קלאס קבריו. טיזר ראשון
צילום: מנהל

כידוע, יש ל-S קופה גרסאות AMG עתירות-ביצועים, וסביר כי אלה יוצעו גם לקבריולה.
מרצדס תציג את S קבריולה ב-15.9, יום פתיחתה של תערוכת פרנקפורט, 44 שנים לאחר שהדגם האחרון מסוג זה ירד מפס הייצור. אנחנו נשוב ונעדכן.