ספורטאז', רכב הפנאי הקומפקטי של קיה, הוצג אמנם ב-1993, אבל היה זה הדור השלישי שלו (2010), עם העיצוב המרשים שייצר פיטר שרייר, שמיקם אותו גבוה, גם במכירות, גם בישראל. בישראל, קבע לאחרונה רכב הפנאי (במהדורת אורבן 1.6 ליטר) תקדים של ממש, כאשר עם תג-מחיר מושך היה לרכב הנמכר בארץ, יותר מאשר משפחתית רגילה.

דגם חדש לקיה ספוראטז' יוצג בעוד פחות מחודש בתערוכת פרנקפורט, מספר חודשים לאחר שהדגם התאום, יונדאי טוסון, חודש אף הוא.

הגיע הזמן להתחדש
ולמרות שהחשיפה הרשמית ממש מעבר לפינה, קיה מסתפקת בשחרור איורי קונספט בלבד, ולא תמונות של הדגם הסדרתי. גם נתונים לא פורסמו.

לייעוץ חינם עם מומחי הרכב של אוטו על כל הדגמים חייג ל-3262* או לחץ כאן

המופע הכולל של הקונספט מבוסס על פרופורציות המדגישות ממד אורך קצר. אלה יוצרות, יחד עם הגובה וממדי החלונות, "עמידה" של רכב מוצק לשימוש עם יכולת דינמית לנהיגה. כל קווי הרכב נראים כאילו והם "נעים" מהנמוך (מלפנים) לגבוה – ליצירת אפקט דינמי גם בעמידה. מאחור, אין סרח עודף בכלל והגלגל מגיע לפגוש האחורי. המשטחים מקומרים כאילו אין מחר וקו החלונות מתחיל גבוה, מדגיש את משטחי הדלתות ומשאיר חלונות קטנים. אלו האחוריים קטנים יותר ומשתלבים עם סיומת חדה ומודגשת.
קיה ספורטאז'
צילום: מנהל

בתי הגלגלים, בייחוד אלה הקדמיים, "נוגסים" לא מעט מהמכונית, מפגינים נוכחות ויזואלית ומבנית קיצונית. הגלגלים המגודלים והחתך הנמוך של הצמיגים תורמים אף הם לאותו מופע ומוסיפים את שלהם להעצמת המסר הדינמי.

הכנפיים המתרוממות מעל קו מכסה המנוע, מצרפות אף הן את קימוריהן למסר הזה והפנסים המוגבהים בתוכן מדגישים זאת עוד יותר. בחזית, המבוססת על "אף הטיגריס", בולטים דווקא השקעים המיועדים לפנסי הערפל. כמו בכל שאר הרכב, גם כאן קימורים ומשטחים מודגשים אינם חסרים. בקיצור: כל מרכיבי המבנה והעיצוב מודגשים, התוצאה בולטת.

קיה צירפה גם איור של תא הנוסעים, נכון יותר של סביבת הנהג. לפי זה נראה כי הקונסולה בתא הנהג תפנה לכיוון הנהג.

כמה מכל מה שמאויר כאן יתגשם במתכת בעוד חודש? קיה, כאמור, לא חשפה יותר מאשר שלושת האיורים האלה. החשיפה הרשמית לספורטאז' החדש תיערך ב-15.9.17, ביום הראשון של תערוכת פרנקפורט. הדגם החדש יוצג כחצי שנה לאחר שנחשף הטוסון של יונדאי, איתו הוא צפוי לחלוק מכלולים רבים. לא נופתע אם קיה תשחרר פרטים בהמשך, אתם לא תופתעו כאשר נשוב ונעדכן.
קיה ספורטאז'
צילום: מנהל