ביקור במפעל לייצור מכוניות הוא, לרוב, חוויה מרנינה – הגודל ותהליכי הייצור יצליחו לעניין כל חובב רכב (וגם את אלה שלא), במיוחד כשמדובר בביקור במפעל בו מייצרים את העילית, יצירות אומנות של ממש. חוויה כזו, ללא ספק, תהיה עשירה בהרבה אם יתאפשר למבקר גם לנהוג במה שראה על פס הייצור, על אחת כמה וכמה אם אחת מהאגדות האלו עומדת להיות שלכם.

זכויות באות עם המעמד. והצ'ק
סיטואציה כזו בדיוק קרתה לאחרונה לשחקן קיאנו ריבס, המוכר יותר כתומאס (ניאו) אנדרסון מסדרת סרטי "מטריקס". השחקן בן ה-50 הגיע לביקור במטה של פרארי במרנאלו וזכה לסיבוב קצר בדגמים ההיסטוריים של היצרן, ששוחזרו באופן הקפדני ביותר בידי מחלקת האספנות של היצרן האיטלקי המפורסם, ביניהם דגם ה-500 מונדיאל המיוחס.

שיאו של הביקור (אנחנו מנחשים) היה הרגע בו הניח השחקן את ישבנו ברכב מודרני בהרבה ומרגש לא פחות מאותן קלאסיקות שהוזכרו – פרארי 488 החדשה. את ה-488 מניע V8 כפול מגדשים בנפח 3.9 ליטר (670 כ"ס ו-77.5 קג"מ) והיא נזקקת ל-3 שניות בלבד עד ל-100 קמ"ש, 8.3 שניות ל-200 קמ"ש – ועד 330 קמ"ש – נתונים שיצטרך ריבס לאשש בעצמו כנראה (אוי, הדמעות).
צילום: מנהל

ובכן, לפי הדיווחים נראה כי השחקן עתיד להחליף את הפורשה 911 שברשותו (המכונית השנייה שהחזיק בחייו) ב-488 חדשה, ולמעשה הגיע בכדי לבצע נסיעת מבחן על גבי מסלול הבית של פרארי – פיוראנו – ממש כמו שהיינו ממליצים לו לעשות, אילו היה מתקשר למחלקת הייעוץ שלנו...

גם אתם
למעשה, גם אתם תוכלו לבקר בפרארי ולבצע נסיעת מבחן על ה-488, אולי אפילו על אותו המסלול ממש. כל שנדרש הוא להשאיר צ'ק על סך 2.2 מיליון שקלים בסוכנות פרארי הקרובה למקום מגוריכם. בתמורה, תקבלו גם 488.
כך נראה ריבס כשהוא בוחן את הפרארי: