זהו היכן צולמה התמונה הראשית (מופיעה גם בצד כתמונה גדולה יותר) – ותוכלו לזכות בפרס בשווי מאות שקלים.

הפרס החודש: נעלי סלומון M XA PRO 3D ULTRA המיועדות לריצה בכל סוג שטח. הנעליים כוללות חלק עליון עשוי רשת לטובת נידוף יעיל של זיעה, מבנה סנסיפיט הייחודי של סלומון המאפשר תנועה טבעית של הרגל, מנגנון שריכה מהירה ללא קצוות גלויים וסולית קונטרגריפ לאחיזה יעילה בכל סוג שטח, גם בבוץ וסלעים רטובים. המחיר לצרכן הוא 770 שקלים.

את הזיהוי יש לשלוח ל-avivi@auto.co.il עד ה-22 למאי. יש להשאיר פרטי התקשרות (שם מלא ומספר טלפון).
צילום: מנהל

הזוכה בחודש שעבר
החודש אתגרתי אתכם. מעט מאוד זיהויים נכונים הגיעו אלינו, מהם שניים בלי ציון שם המקום ואחד עם שם שונה – אבל כללנו אותם גם כן. כאלו אנחנו, נחמדים! אגב, אני מציין שוב – כל האתרים המופיעים בחידות נמצאים בארץ, לא בחו"ל.
האתר בתמונה של החודש שעבר הוא חורבת רימון, הנמצאת בקצה יער להב מעל נחל רימון, לא רחוק מלקיה והישוב החדש כרמית, המוקם בימים אלו. התל מזוהה עם ישוב בשם דומה שמוזכר במקרא פעמים רבות החל מספר יהושע. רימון המקראית נכללה, ככל הנראה, בנחלת שבט יהודה, ומוזכרת שוב בספרים זכריה ונחמיה, יש לגביה זיהוי המתייחס לתקופת מרד בר כוכבא (132-135 לספירה) אצל אוסביוס מקיסריה (265-339 לספירה) ובתלמוד הבבלי מוזכר היישוב מספר פעמים. כך שככל הנראה היה במקום ישוב שהתקיים באופן רצוף לאורך תקופה ארוכה מאוד.
בחפירות שנעשו במקום בסוף שנות השבעים התגלה בית כנסת מפואר שנבנה באמצע המאה השלישית ושופץ בסוף המאה השישית או תחילת השביעית, ובו רצפת פסיפס מפוארת ושרידי גומחה לארון קודש. באתר בורות רבים, כך שיש לנקוט זהירות בביקור במקום.
הזוכה שלנו בחודש שעבר הוא יורם לוי שזכה בנעלי ריצה של סלומון מדגם XA PRO 3D ULTRA M.