פיג'ו מכריזה על קונספט היברידי של פיג'ו 308, והנתונים לא פחות ממדהימים. עם הספק משולב של 500 כ"ס, מומנט העומד על 74.4 קג"מ – המשפחתית הזאת מאיצה ל-100 קמ"ש ב-4 שניות. המהירות המרבית, 250 קמ"ש, פשוט מוגבלת אלקטרונית.
קודם עיצוב
פיג'ו תציג את 308 R Hybrid concept בתערוכת שנחאי שתיפתח ב-20 לאפריל. החזית זוכה לטיפול מתבקש עם פגוש חדש ואגרסיבי הכולל שני פתחי יניקה בולטים וסבכה מרשימה, בעוד מכסה המנוע זוכה לשני פתחי אוורור. המרכב המונמך ובתי הגלגלים התפוחים מקנים לקונספט מראה דינאמי ביותר. את ההופעה המרשימה משלימה צביעה ייחודית המשלבת בין כחול-מהפנט מלפנים לשחור-מט מאחור.

צילום: מנהל
שלושה מנועים
אבל העיקר, כמובן, היא יחידת ההנעה ההיברידית עם יכולת טעינה מהרשת. מנוע הבנזין הוא אותו 1.6 ליטר מוגדש המשרת את RCZ-R ומייצר 270 כ"ס. אליו מצטרפים שני מנועים חשמליים, המייצרים 115 כ"ס; אחד מצטרף למנוע הבנזין להנעת הגלגלים הקדמיים, השני מניע את האחוריים. וכך עומדים לרשות הנהג 500 כ"ס בהנעה כפולה.

אבל יש אבל.
ההספק המרבי המופרך הזה עבור מכונית קומפקטית יעמוד לרשות קונספט 308 רק לפרקי זמן קצרים בלבד, לטובת זמני הקפה טובים. במצב זה ("הקפה מהירה") המערכת ההיברידית אכן מספקת לזמן מוגבל אותו הספק משולב של 500 כ"ס ו-74.4 קג"מ(!).
צילום: מנהל

במצב "מסלול" הספק המכונית עומד על 400 כ"ס ו-54 קג"מ (המגיעים בעיקר ממנוע הבנזין והחשמלי האחורי), אך היא יכולה להתמיד עם הספק זה לאורך זמן. וזה לא ממש נתון רע. המצב ההיברידי השלישי מתאים לנסיעה יום-יומית בכביש ומציע לנהג 300 כ"ס ו-40.7 קג"מ. במצב זה מנוע הבנזין נעזר במנוע החשמלי האחורי בזמן האצות. במצב הרביעי המנועים החשמליים נוטלים את ההובלה ורק הם מניעים את המכונית; פיג'ו לא חשפה נתון טווח.

עוד פרטים ופרספקטיבה
מרכב ה-308 הזו הונמך ומפשק הסרנים הורחב (ב-80 מ"מ), לטובת חיזוק הצד הדינמי ושיפור ההתנהגות. ובאותו עניין, יצוינו בלמים בקוטר 380 מ"מ מלפנים ו-290 מ"מ מאחור וצמיגים במידה 235/35. לקונספט 308 מערכת בלימה רגנרטיבית חזקה במיוחד.
צילום: מנהל

מה מכל זה יעבור מעולם של רעיון למצב של קו ייצור? פיג'ו אינה מתייחסת לכך, אך אנחנו לא נופתע אם אכן זו תציג פיג'ו 308 חמה באמת. החברה, במהלך השנים האחרונות, מפגינה פעילות בתחום הספורט המוטורי – ראלי דקאר, שיא בפייקס פיק – ובעיקר: והמתחרות הישירות של פיג'ו, פולקסווגן ופורד, מציעות משפחתיות לוהטות.
צילום: מנהל